Προς το περιεχόμενο

Blues Wire Free Live! Κάθε Δευτέρα @ Gaia + Open Jam!


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Πρώτα απ'όλα, σας ευχαριστώ (ξανά) για τα τόσο ενθαρυντικά σας σχόλια. Τι να πω ρε παιδιά, αλήθεια με συγκινείτε... Χαίρομαι πολύ που βλέπετε μέσα απο μιά τέτοια κίνηση την καλή πλευρά των πραγμάτων.

Θα το παλέψουμε σιγά σιγά, ελπίζω σε μακροημέρευση και πολλά τζαμ!

Το τσιγαράκι ισχύει -και νόμιμα- λόγω τετραγωνικών του οικήματος (μέγα ατού  8)).

Ώρα έναρξης 10:30', ε, ίσως και λίγο αργότερα  ;D, όχι πολύ όμως!

Τα λέμε!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν και φοβάμαι τον Έλληνα τον βλάκα, τον κακόμυαλό, ομολογώ ότι σαν ιδέα μου φαντάζει ... τόσο απλή και τόσο καλή! Και αν υπάρχει μία μπάντα που να μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο, νομίζω είναι η συγκεκριμένη! Μπράβο Ηλία για την κίνηση αυτή.

 

Κρίμα που καμμία δουλειά μου δε με φέρνει από Θεσσαλονική... :( Αλλίως θα το κανόνιζα να την έχω (την δουλειά) Δευτέρα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω ρεπό τις Δευτέρες  ;D

Θα έρθω στα σίγουρα κάποια στιγμή.

Με τα όπλα εννοείται  ;)

Όσο για το τσιγάρο Ηλία, χτές άκουσα τον Υπ. Υγείας να τα μασάει πάλι... Οι Δήμοι λέει δείχνουν απροθυμία για την επιβολή του μέτρου, ( και πως να μήν δείχνουν όταν έχουμε εκλογές σε λιγότερο απο ένα μήνα) και όταν η κοινωνία μιλάει οι πολιτικοί πρέπει να ακούνε και κάτι τέτοια. Στο δια ταύτα ειπώθηκε κάτι για νέα περίοδο προσαρμογής ως τον Δεκέμβρη και να το ξαναδούμε είπε. Μετά βέβαια θα έχουμε Χριστούγεννα, Πάσχα καλοκαίρι και ύστερα μάλλον θα το ξεχάσουμε όλοι. Έτσι κι αλλιώς οι Ευρωπαίοι μας πίεζαν να ψηφίσουμε τον νόμο και τον ψηφίσαμε. Τώρα για εφαρμογή των νόμων ξέρετε οτι εδώ δέν είναι Γερμανία ούτε Ιταλία... ούτε κάν Τουρκία που το κόψανε παντού  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως ξέρετε, δεν θεωρούμε όλοι τον νόμο ρατσιστικό ή ενοχλητικό ή ούτε καν υπερβολικό. Και με ενοχλεί να διαβάζω τα διάφορα κομπλεξικά υπέρ των καπνιστών σχόλια που δεν μπαίνουν στη διαδικασία να σκεφτούν και τον συνάνθρωπο.

Προτού μπει τώρα πάντως κάποιος στη διαδικασία να απαντήσει, επειδή δεν θέλω να χαλάσω το εδώ θέμα, σας παραπέμπω εδώ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172282.0

Διαβάστε, και αν βρείτε ότι έχετε άποψη η οποία δεν έχει καλυφθεί εκτενώς εκεί μέσα feel free. Απαντήσεις του στυλ, δε διάβασα όλο το θέμα δεν γίνονται δεκτές ;)

 

Ζητώ συγγνώμη από τον κ. Ζάικο για την εκτός θέματος παρέμβαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία θυμήθηκα το άρθρο σου στο jazz& τζαζ  για αυτόν τον κύριοClarence

...  δεινός καπνιστής... ;D

Τιμής ένεκεν λοιπόν  σε αυτόν για την τεραστία προσφορά  του στην μουσική που αγαπάμε

Τιμής ένεκεν και σε εσάς που με τις εξαίρετες ιδέες δίνετε πνοή στην μουσική αυτή .

Οφείλουμε όλοι σιγά σιγά να αλλάξουμε το τοπίο ;) 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία η ιδέα για τέτοια live και ειδικά με blues μουσική που γουστάρω!Για τα jam που αναφέρετε τι ακριβώς εννοείται?θα ερχεται οποιος θέλει με το όργανο του να jammarei για ένα κομμάτι?!όπως και να χει καλή ιδέα overall!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως ξέρετε, δεν θεωρούμε όλοι τον νόμο ρατσιστικό ή ενοχλητικό ή ούτε καν υπερβολικό. Και με ενοχλεί να διαβάζω τα διάφορα κομπλεξικά υπέρ των καπνιστών σχόλια που δεν μπαίνουν στη διαδικασία να σκεφτούν και τον συνάνθρωπο.

Προτού μπει τώρα πάντως κάποιος στη διαδικασία να απαντήσει, επειδή δεν θέλω να χαλάσω το εδώ θέμα, σας παραπέμπω εδώ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172282.0

Διαβάστε, και αν βρείτε ότι έχετε άποψη η οποία δεν έχει καλυφθεί εκτενώς εκεί μέσα feel free. Απαντήσεις του στυλ, δε διάβασα όλο το θέμα δεν γίνονται δεκτές ;)

 

Ζητώ συγγνώμη από τον κ. Ζάικο για την εκτός θέματος παρέμβαση!

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου, και σου λέω οτι προσωπικά ΔΕΝ είμαι καπνιστής.

Ρατσιστικό πάντως βρίσκω ΚΑΙ το να μήν βρίσκει ο καπνιστής μέρος να πιεί τον καφέ του ή το ποτό το χωρίς τσιγάρο.  ;) Τί λές κι εσύ?  ;)

Σαν Μουσικός-Επιχειρηματίας όμως ενοχλούμαι μεγίστως όταν οι πελάτες μου φεύγουν απο το μαγαζί μου (Κέντρο Διασκέδασης η άδεια, 100 τ.μ χωρητικότητα) επειδή το ΑΧΡΗΣΤΟ κράτος αδυνατεί να εφαρμόσει τον Νόμο που η βουλή ψήφισε (κάνοντας μάλιστα διάκριση ακόμα και σε μαγαζιά με την ίδια άδεια δημιουργώντας συνθήκες αθέμιτου ανταγωνισμού) , και όλα τα υπόλοιπα μαγαζιά καταστρατηγούν.

Ζητώ συγνώμη και εγώ για το off topic, θα συνεχίσω στην σελίδα που υπέδειξες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου