Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για επιλογη Μπασου.


hotspur

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

ZONK ! Χάσατε !

Η ερώτηση σου ηταν P or J ;

H απάντησή μου ήταν PJ.

Αν όχι PJ, τότε P μιας και και J έχεις.

Πήρες J.

Μία τυπική τέλος πάντων GASοσυζήτηση.  ;D

Ωχ τι πάθαμε...  ;D Ναι το ομολογώ... είμαι ένοχος... Πήρα το Jazz αλλά ουδέποτε έθεσα την παράμετρο PJ... Ναι αμάρτησα, αλλά ήμουν συγκεκριμένος: Το Jazz ή το Precision; Την Κική ή την Κοκό και μου απάντησες την Κίκο! Αλλά εγώ δεν την ήθελα  ;) Οπότε τι... τασάκια και μονόζυγα;  ;D

 

Και στην εν λόγο περίπτωση αφού ο φίλος μας θέλει να πάρει P, το εν λόγο όργανο έχει και την J παράμετρο, οπότε με τις ευλογίες μας... Αλλά αυτό είναι για τη δική του περίπτωση που θα έχει μόνο ένα όργανο- οπότε να έχει και έναν J ήχο.

 

Οπότε τι βαράς θείο Κώστα;  ;D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οπότε τι... τασάκια και μονόζυγα;  ;D

 

Οπότε τι βαράς θείο Κώστα;  ;D   

 

Fender’s stylish Marcus Miller Jazz Bass guitar is soulful and astounding, too. It has a ................. maple fingerboard featuring white binding,

Μπορντούρα

 

Other features include a chrome neck pickup cover,

Τασάκι

 

a Badass® Bass II™ bridge

Γέφυρα για μονόζυγο

 

Δεν βαρώ.

Ξεκουράζω τη βαλίτσα μου (I rest my case)  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Fender’s stylish Marcus Miller Jazz Bass guitar is soulful and astounding, too. It has a ................. maple fingerboard featuring white binding,

Μπορντούρα

 

Other features include a chrome neck pickup cover,

Τασάκι

 

a Badass® Bass II™ bridge

Γέφυρα για μονόζυγο

 

Δεν βαρώ.

Ξεκουράζω τη βαλίτσα μου (I rest my case)  ;D

 

Σταμάτα, δεν αντέχω άλλο  ;D... Κόντεψα να πέσω από την καρέκλα από τα γέλια...

 

Ήταν ιδιοφυές το πόνημα σου, μόνο που το έγραψες για... λάθος Jazz ;D!!! Ναι έχω ένα Marcus Miller, αλλά δεν ήταν αυτό για το οποίο συζητούσαμε ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Λάθος μου. Του Γιδο Λή το μπάσο ήθελες.

Βγάλε το τασάκι. Μπορντούρα και μονόζυγα άστα να χουμε.

Μεγάλη η διαφορά ....  :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σωστά. Λάθος μου. Του Γιδολή το μπάσο ήθελες.

Βγάλε το τασάκι. Μπορντούρα και μονόζυγα άστα να χουμε.

Μεγάλη η διαφορά ....  :P

Είσαι θεός... ναι δεν έχει τασάκι  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να σας πω την αληθια, η πρωτη μου επιλογη το S.Harris ηταν, και δεν ειναι θεμα κοληματος με τους maiden, αλλα μονο και μονο για τον ηχο του συγκεκριμενου οργανου. Πιστευω πως με καποιες δικες μου ρυθμισεις στον ενισχυτη μου, θα φτιαξω εναν ηχο ονειρο ! Μου φαινετε τελεικα ομως πως, ΟΝΤΩΣ δεν εχει και μεγαλες διαφορες ο ηχος του με τα αλλα precision που εχουν κι αυτα maple neck και alder body, γι αυτο ελεγα μηπως ηταν καλυτερα να προτιμησω ενα κανονικο precision στα ιδια λεφτα που να ειναι και αμερικανικο ! (σορρυ αλλα εχω την εντυπωση πως ειναι καλυτερα ! Πως ειναι πιο TRUE !! ). Οσων αφορα για την ταστιερα που ειδα ενα σχολιο, ρε παιδια τι ειναι αυτο το Radius στις ταστιερες ? τι εννοει ο ποιητης ? το Width at Nut ξερω ειναι το μηκος. Ωραια ! Το radius τι ακριβως ειναι και πως το μετρανε ?  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπόψη σου ότι οι μαγνήτες που φοράει δεν έχουν καμία σχέση με κλασικούς vintage p-bass ήχους.. (έχω τους ίδιους σε ένα japan p). Τώρα όσον αφορά στα γιαπωνέζικα p, εγώ με το δικό μου είχα τύχει σε ένα jam μαζί με ένα φίλο που είχε american standard. Στο τέλος της πρόβας, μου το ζήταγε για ένα live  ;D.

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το radius τι ακριβως ειναι και πως το μετρανε ?  ;D

 

Αγαπητέ Hotspure, επέτρεψε μου να σου δώσω μια πολύ φιλική συμβουλή: Με κάποια από τα όργανα που παίζουμε ήταν... έρωτας με τη πρώτη ματιά  ;D Τα είδαμε και πέσαμε τάβλα και τα ανάσκελα. Η σχέση μαζί τους είναι σχεδόν ερωτική... Είναι αυτό που λες «το θέλω»... Είναι το συναίσθημα να βάζεις το όργανο επάνω σου και να λες damn I'm looking good...

Μην πάρεις όργανο με βάση το... radius και τα λοιπά... τεχνοκρατικά. Πάρε αυτό που θα γουστάρεις να το βλέπεις επάνω σου, αυτό που θα σε φτιάχνει να το έχεις στο χέρι και φυσικά να γράφει... Fender στο headstock.  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Hotspure, επέτρεψε μου να σου δώσω μια πολύ φιλική συμβουλή: Με κάποια από τα όργανα που παίζουμε ήταν... έρωτας με τη πρώτη ματιά  ;D Τα είδαμε και πέσαμε τάβλα και τα ανάσκελα. Η σχέση μαζί τους είναι σχεδόν ερωτική... Είναι αυτό που λες «το θέλω»... Είναι το συναίσθημα να βάζεις το όργανο επάνω σου και να λες damn I'm looking good...

Μην πάρεις όργανο με βάση το... radius και τα λοιπά... τεχνοκρατικά. Πάρε αυτό που θα γουστάρεις να το βλέπεις επάνω σου, αυτό που θα σε φτιάχνει να το έχεις στο χέρι και φυσικά να γράφει... Fender στο headstock.  ;D

Ενώ τα λές τόσο ωραία και σωστά...στο τέλος, δίνεις μία κλωτσιά στη καρδάρα και τα χύνεις όλα ;D....Βέβαια για τα μπάσα, μπορεί να έχεις και δίκιο ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ τα λές τόσο ωραία και σωστά...στο τέλος, δίνεις μία κλωτσιά στη καρδάρα και τα χύνεις όλα ;D....

+ 0,5

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου