Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για επιλογη Μπασου.


hotspur

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε φιλε ! Εννοητε αυτο ! Εν τελη θα διαλεξω αυτο που μου αρεσει πιοο πολυ !Απλα εχω καποιες αποριες οπως αυτη, για τις ταστιερες. Ξερεις παιζω εδω και 6 χρονια αλλα δεν εχω και μεγαλη εμπειρια απο καλα μπασα. Τωρα αποφασισα να αγορασω το καλο μου μπασο και θελω να το ψαξω οσο καλυτερα γινετε ! Ισως να κοιταω καποιες λεπτομεριες (σε εκνευριστικο σημειο) αλλα δεν πειραζει. Να κανουμε και κουβεντα ! Παντος, στην αρχη με το s.harris ειχα παθει αυτο ακριβως που ειπες !!!  ;D  Μετα ειπα να το ψαξω λιγο παραπανω, αλλα μαλον θα επιμεινω στην πρωτη μου επιλογη !  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

+ 0,5

Και εσύ τέκνο... Βρούτε  ;D που παίζεις με Fender; Καλά ο Σεβάσμιος Γέροντας που γρατζουνάει αυτά τα συναρμολογούμενα, τα... πως τα λένε...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο Σεβάσμιος Γέροντας που γρατζουνάει αυτά τα συναρμολογούμενα, τα... πως τα λένε...

Gibson....

Εάν έρθεις το Σάββατο, θα έχεις και μία έκπληξη ;) ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Gibson....

Εάν έρθεις το Σάββατο, θα έχεις και μία έκπληξη ;) ;D

Όχι αυτά, τα άλλα λέω... Τι ώρα το Σάββατο γιατί στις 7 έχω έναν γάμο και μετά... γλεντοκόπια...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gibson....

Εάν έρθεις το Σάββατο, θα έχεις και μία έκπληξη ;) ;D

Γιατί;

Πήρες Gibson μπάσο;

Μιλάμε για μπασα σε αυτό thread μην ξεχνάς....

Όσα έχω πιάσει δεν με έχουν συγκινήσει συθέμελα.

Αλλά ένα Money double cut δεν θα με χάλαγε.

Τα Πουλιά με τίποτα......

 

Και εσύ τέκνο... Βρούτε  ;D που παίζεις με Fender;

Και με Fender. Αλλά θαθελα κι άλλα.

Το Gibson που είπα, το Rick, Status,,,,,,,

Αλλά ναι. Στα μπάσα είμαι κατά τεράστια βάση Fender. Εξ ου και το +μισό ...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φιλε ! Εννοητε αυτο ! Εν τελη θα διαλεξω αυτο που θα μου αρεσει πιο πολυ !Απλα εχω καποιες αποριες οπως αυτη, για τις ταστιερες. Ξερεις παιζω εδω και 6 χρονια αλλα δεν εχω και μεγαλη εμπειρια απο καλα μπασα. Τωρα αποφασισα να αγορασω το καλο μου μπασο και θελω να το ψαξω οσο καλυτερα γινετε ! Ισως να κοιταω καποιες λεπτομεριες (σε εκνευριστικο σημειο) αλλα δεν πειραζει. Να κανουμε και κουβεντα ! Παντος, στην αρχη με το s.harris ειχα παθει αυτο ακριβως που ειπες !!!  ;D  Μετα ειπα να το ψαξω λιγο παραπανω, αλλα μαλον θα επιμεινω στην πρωτη μου επιλογη !  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@hotspur: λοιπόν για να μην μένουμε με τις απορίες, radius, χονδρικά, η κούρμπα, η καμπυλότητα, που έχει η ταστιέρα. Αν θυμάμαι καλά όσο πιο μεγάλο radius τόσο πιο επίπεδη η ταστιέρα και το ανάποδο.

Και φυσικά καλά κάνεις και το ψάχνεις

 

@ Θείος... Κώστας: Μην ανάβεις φωτιές, γιατί έχουμε κρίση και είναι και πανάκριβα τα ρημάδια τα Rick  ;D αχχχχχχχχχχχχχχχ... (αναστεναγμός βαθύς και... ηχηρός). 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τα πιό rockόμπασα το Franklin....

Xαλαρά από τα ποιό όμορφα και ευέλικτα....

Κάπου παίζει κι ένα Super Pr Japan σαν κι αυτό της φωτό......χαλαρά αν δεν είχα το ARIA θα το αγόραζα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπόψη σου ότι οι μαγνήτες που φοράει δεν έχουν καμία σχέση με κλασικούς vintage p-bass ήχους.. (έχω τους ίδιους σε ένα japan p).

 

+ 1

 

Και γνωμη μου ειναι οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση η βασικη διαφορα στη συγκριση των 2 ειναι στους μαγνητες και οχι στο made in japan η made in usa, ειτε στο signature μοντελο η οχι  ;-)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα Harris είναι δύο. Το παλιό και το καινούριο. Ψάξε το παλιό.

 

 

Tο παλιο ειναι εκεινο με τα χρωματα που εχει στη φανελα της η westham united (αγαπημενη ομαδα του steve), με το μπλε σωμα και το μπορντο pickguard ???

 

Το παλιο νομιζω ειχε και αλλα ηλεκτρονικα μαγνητες κλπ.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου