Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για επιλογη Μπασου.


hotspur

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, το τωρινο signature του Harris, ξερουμε στα σιγουρα τελικα ποιον Duncan φοραει; Στο site της Fender λεει πως ειναι ο SPB-1 και οχι ο απαραδεκτος SPB-3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

In 2001, Steve Harris Signature Precision Bass. Basswood body in lake placid blue with a satin-finished maple neck, claret-mirror pickguard i.e. West Ham United colors, Badass II Bridge, and Seymour Duncan Basslines SPB-3 pickups. This model was discontinued after a very limited run.

 

In 2009, Steve Harris Precision Bass. The actual bass Steve has used throughout his career with Iron Maiden. This is as the bass appeared on among others the World Slavery Tour. It has an alder body in royal blue darker than the lake placid blue of the 2001 signature, gloss-finished maple fretboard, a chrome mirror pickguard, Badass II Bridge, and the Seymour Duncan SPB-1 pickup Harris actually uses;

 

Για αυτό και εγώ διορθώνω και λέω ότι τα τωρινά specs φαίνονται σαφώς καλύτερα.

Απλώς μου άρεσε τόσο το παλιό που είχα δοκιμάσει. Και να σκεφτείς ότι δεν μου αρέσουν οι quarter pounders....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Strings: Rotosound® Steve Harris Signature Custom Flat-Wound, Gauges: .045, .065, .080, .100.    Αυτο τελεικα ειναι σωστο ή οχι ? Αλλα site γραφουν πως ειναι 45αρες κι αλλα πως ειναι 50αρες. Θα αποφασισουν τι ειναι ?  Και επισης το οτι ειναι Flat Wound αν δεν κανω λαθος, του δινει περισσοτερη μουνταδα ? περισσοτερο ογκο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Strings: Rotosound® Steve Harris Signature Custom Flat-Wound, Gauges: .045, .065, .080, .100.     Αυτο τελεικα ειναι σωστο ή οχι ? Αλλα site γραφουν πως ειναι 45αρες κι αλλα πως ειναι 50αρες. Θα αποφασισουν τι ειναι ?  Και επισης το οτι ειναι Flat Wound αν δεν κανω λαθος, του δινει περισσοτερη μουνταδα ? περισσοτερο ογκο ?

50αρες και flat πανάθεμα τον  ;D Απορώ πως το κάνει... 50- 110 είναι το σετ, για... μπετατζήδες ;D

Μουντάδα με τα καντάρια... μόνο που αυτός σύμφωνα με τα αναγραφόμενα αλλάζει συνέχεια χορδές, κάθε φορά που παίζει  :P για να έχει το bright της καινούργιας χορδής. Προσωπικά απεχθάνομαι τις Flat, δεν τις φοράω ούτε στο άταστο... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου στεναχωριέσαι Terry Χρυσέ μου.  :P

Θα μεγαλώσεις και θα γίνεις και εσύ άντρας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο θα το ψαξω ! Εννοητε ! Οταν το παρω με το καλο θα παιξω με αυτες και θα δoκιμασω και τις κανονικες. Που ξεριες, Μπορει με τις κανονικες χορδες να μου αρεσει και πιο πολυ ο ηχος του !! ;D  Μπορει να ειναι πιο κλασικος presicion ! Οσο για το tony fraglin που λεγατε πριν ... το χω κοιταξει ναι. Ειναι οργαναρα ! Αλλα αυτη τι στιγμη εχω στο μυαλο μου να παρω κατι πιο κλασικο !  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα αυτη τι στιγμη εχω στο μυαλο μου να παρω κατι πιο κλασικο !  ;D

Πάρε 3/4 για αρχή.

http://www.thomann.de/de/thomann_kontrabass_111.htm

 

Και ένα spell checker  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μη μου στεναχωριέσαι Terry Χρυσέ μου.  :P

Θα μεγαλώσεις και θα γίνεις και εσύ άντρας.

Ναι... ναι... γιατί ακόμα μου αρέσουν οι 40αρες  ;D Άντε στα τσακίρ κέφια και ορισμένες 45αρες! Έχω ευαίσθητα δακτυλάκια και τα προσέχω ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου