Προς το περιεχόμενο

korg microkorg vs xl vs roland gaia vs korg x50 vs novation ultranova


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλες οι απόψεις δεκτές, τελικός αποδέκτης άλλωστε είναι ο φίλος που ρώτησε και που θέλει να αγοράσει ένα οργανάκι για αρχή, ας μην του την χαλάμε με απόψεις του στυλ "πεταμένα λεφτά".

όχι κι όλες. Η δική μου δεν σου άρεσε.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

όχι κι όλες. Η δική μου δεν σου άρεσε.

 

Λογικό δεν είναι;

Eσύ δεν είχες μια, αλλά δύο απόψεις.

Η πρώτη: πάρε Novation.

H δεύτερη: μην πετάς τα λεφτά σου.

Πως να μου αρέσει;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο άριστος χειρισμός του εκάστοτε DAW ποτέ δεν "έβγαλε" χρυσό δίσκο και ποτέ δεν έχρισε μουσικάρες που λέει και ο marathon.

 

 

Ενώ άμα αγοράσει ένα Korg, έγινε μουσικάρας με τη μία  ;D

 

Για να γίνει μουσικάρας, αρκεί ένας FULL SIZED controller, ένα freeware πιάνο και ΩΡΕΣ.

 

Για να γίνει παραγωγάρας, εκτός από το να γίνει μουσικάρας  ;D πρέπει να γίνει και DAWάρας  ;D

 

Οπότε για πες: Σε τι από τα παραπάνω θα τον βοηθήσει το microkorg;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο...αλλά μία και μιλάμε για μουσικάρες...χθές μου ήρθε αυτό...για το πώς αλλάζουν οι καιροί

http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/powered-by-kontakt/george-duke-soul-treasures/?content=1399&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=%7BmailingName%7D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό δεν είναι;

Eσύ δεν είχες μια, αλλά δύο απόψεις.

Η πρώτη: πάρε Novation.

H δεύτερη: μην πετάς τα λεφτά σου.

Πως να μου αρέσει;   ;D

 

Δεν το είχα δει ετσι. Έχεις δίκιο.

Μονο που έχεις κάποιο θέμα στο να βλέπεις τα πράγματα με το δικό σου ματι.

Πρότεινα ανάμεσα στα 4, την δική μου άποψη που ήταν το Νovation. Απάντηση που δεν είδες και σχολίασες με τον τρόπο σου.

Εκτός από την πρόταση του Novation,κατέθεσα και την δική μου άποψη σχετικά με τα συνθ.

 

Αν διαβάσεις το θέμα,οι περισσότεροι έκαναν το ίδιο.

 

Το θέμα όμως δεν είναι διαλογος μεταξυ μας.(εγω κι εσυ)

Και από όσο διαβάζω...έχεις μια αμεσότητα απάντησης σε προσωπικό επίπεδο-ιδεωδους κριτικης με πολλα ερωτηματικα υποσχόμενης προς ΟΛΟΥΣ όσοι έχουν συμμετάσχει σε αυτο το θεμα.

 

Αποψη μου .

 

Υ.Γ. Για τον φίλο που θέλει ένα από τα 4. Να τα πετάξει τα λεφτά του.Δικά του είναι.Ο πρωτος ή ο τελευταίος θα ναι?

 

Άσχετο...αλλά μία και μιλάμε για μουσικάρες...χθές μου ήρθε αυτό...για το πώς αλλάζουν οι καιροί

http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/powered-by-kontakt/george-duke-soul-treasures/?content=1399&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=%7BmailingName%7D

 

Μήπως τσάμπα κουράζεσαι ?

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...απλά, έχω μια τεράστια αδυναμία στον Δούκα... ;)

Τραγουδάει την Παρασκευή στο Lazy  :D

 

Kι εγώ του έχω...αλλά στον Εμερσον...κόβω και κανα 2 φλέβες.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενώ άμα αγοράσει ένα Korg, έγινε μουσικάρας με τη μία  ;D

 

Για να γίνει μουσικάρας, αρκεί ένας FULL SIZED controller, ένα freeware πιάνο και ΩΡΕΣ.

 

Για να γίνει παραγωγάρας, εκτός από το να γίνει μουσικάρας  ;D πρέπει να γίνει και DAWάρας  ;D

 

Οπότε για πες: Σε τι από τα παραπάνω θα τον βοηθήσει το microkorg;

 

Eκτός τόπου και χρόνου ... Αλκίνοος Ιωαννίδης.

 

Εσύ όταν έβγαλες δίπλωμα αυτοκινήτου το έβγαλες για να κατέβεις στην πίστα του Μονακό να κοντράρεις τον Βaton;

Όταν αγόρασες το πρώτο σου αυτοκίνητο ή την πρώτη σου μηχανή είχες σαν κριτήριο στο μυαλό σου πως θα μπαίνεις σε αριστερή φουρκέτα με 250 χιλιόμετρα χωρίς να φαγωθούν τα λάστιχα;

Για πες...

 

To ελάφρυνα λίγο γιατί εξακολουθείς να είσαι εκτός θέματος.

 

δες κι από μόνος σου Μάνο...

 

Για να γίνει μουσικάρας, αρκεί ένας FULL SIZED controller, ένα freeware πιάνο και ΩΡΕΣ. (μήπως ξέχασες κάτι ακόμα; )

 

Για να γίνει παραγωγάρας, εκτός από το να γίνει μουσικάρας  ;D πρέπει να γίνει και DAWάρας  ;D (ποιος σου είπε εσένα ότι ο μουσικός έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ντε και καλά να γίνει και μηχανικός ήχου; Ή γιατί πρέπει απαραίτητα να είναι και μηχανικός ήχου; Σου έχει μιλήσει κανείς για την ύπαρξη των studio;)

 

p.s. πέρασα σε χωράφια "επαγγελματικoύ" χαρακτήρα γιατί Μάνο εσύ πήγες την κουβέντα εκεί, πέρα από την προσπάθεια ειρωνίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(ποιος σου είπε εσένα ότι ο μουσικός έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ντε και καλά να γίνει και μηχανικός ήχου; Ή γιατί πρέπει απαραίτητα να είναι και μηχανικός ήχου; Σου έχει μιλήσει κανείς για την ύπαρξη των studio;)

 

 

 

Αν αντί να επιτίθεσαι σε όποιον βρεις διάβαζες λίγο το θέμα, θα έβλεπες ότι το παλικάρι θέλει να κάνει TRANCE. Το οποίο σημαίνει ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΜΕ ΗΧΟΥΣ.

 

Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη να του πληρώνεις στούντιο για τα πειράματά του, έχει καλώς.

 

Διαφορετικά, άρον τα κουβαδάκια σου, και φτιάξε ένα θέμα για το κατά πόσο χρειάζεται η θεωρία της μουσικής στην ηλεκτρονική μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου