Προς το περιεχόμενο

Νέος έρωτας Bugera BC15


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμή είναι εξευτελιστική! Thanx για την ενημέρωση, αν ο έρωτας εξελιχθεί σε γάμο ρίξε και ένα review.

 

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας αναστάτωσες αδικα..

Εχει λάμπα στην έξοδο?(2Χ ΕL84 )  μαλλον οχι..

Εχει 12'' ή έστω 10'' μεγάφωνο?

Ε τοτε προκειται για εναν αξιοπρεπους τιμής ενισχυτή μελέτης.

 

Ετυχε προσφατα να αποκτήσω μικρό λαμπάτο (4 EL84 ταξη Α) και τωρα θέλω να πετάξω

όλες τις 6L6 που έχω στοκ..

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν ξέρω αν φταίει ο Ιάπων ή το βίντεο αλλά ο ήχος... νιετ... Το μικρό φυσικά πολύ χειρότερο από το μεγάλο... (ναι ξέρω youtube και τα σχετικά αλλά και πάλι...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν ξέρω αν φταίει ο Ιάπων ή το βίντεο αλλά ο ήχος... νιετ... Το μικρό φυσικά πολύ χειρότερο από το μεγάλο... (ναι ξέρω youtube και τα σχετικά αλλά και πάλι...)

 

O Ιαπων παιζει χαλια, αλλα αυτο δεν νομιζω πως ειναι ο μονος λογος που ο ηχος ειναι μαπα. Απλα το Bugeraκι επρεπε να το λενε Boogeraκι instead  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά, δεν είναι κατι το σουπερ τρομερό. Είναι ένας υβριδικός ενισχυτής με μια λυχνία 12ΑΧ7 μόνο (η οποία θα είναι σε starved plate mode, σε λίγα volt δηλ.) και κατά τ' άλλα ακούγεται ως εξιοπρεπής transistor 15W combo...

΄Επειδή γράφει bugera, δε σημαίνει ότι είναι αντάξιο των 120W all tube μακρινών εξαδέλφων του...

Πρακτικά, στη behringer είπαν να πρωτοτυπήσουν αυτή τη φορά, "Τέρμα, δε θα αντιγράφουμε πλέον peavey και marshall!...", και συνεχίζει: "Θα αντιγράψουμε τον εαυτό μας!!!(και δε θα μας κάνουμε και μήνυση)". Ιδού η απόδειξη:

 

http://www.behringer.com/EN/Products/AC108.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε προσφατα να αποκτήσω μικρό λαμπάτο (4 EL84 ταξη Α) και τωρα θέλω να πετάξω

όλες τις 6L6 που έχω στοκ..

 

Πέτα τις προς τα εδώ ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου