Προς το περιεχόμενο

προταση για pci firewire card


zebric

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι στο ψαξιμο για μια τετοια καρτα καθως καταφερα να μπερδευτω στην παραγγελια μητρικης με αποτελεσμα να μην εχω....αυτες που πουλιουνται απο πλαισιο e-shop etc θα κανουν δουλεια? (μιλαμε παντα για μουσικο pc)...μπορουν να τροφοδοτησουν ρευμα την καρτα ηχου οπως εκανε η παλια μου μητρικη?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που χρειάζεσαι είναι μια firewire κάρτα με τσιπάκι της Texas instruments.

Είναι αυτό που συνιστούν οι περισσότεροι κατασκευαστές καρτών ήχου που λειτουργούν σε θύρα firewire.

H PCI κάρτα τροφοδοτεί με ρεύμα την κάρτα ήχου σου κανονικά, θα πρέπει να θυμάσαι όμως να ΜΗΝ έχεις και το τροφοδοτικό της κάρτας συνδεδεμένο, γιατί δημιουργούνται ζητήματα, μπορεί να πάθει και ζημιά η κάρτα σου.

Κάνε μια αναζήτηση για pci to firewire και κοίτα στα specs για το τσιπάκι της, αναγράφεται πάντα άν είναι της Texas instruments γιατί είναι κορυφαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απλή (ΠΡΟΣΟΧH!) pci firewire  μια καλή λύση είναι η FIREBOARD BLUE της Unibrain.

Τσέκαρε και εδώ :

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170743.0

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=161687.0

 

Σου έχω στείλει και πμ

 

;)

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που μπορω να βρω μια καρτα με ΤΙ chip μεσα σε αυτες τις μερες? μη μπλεξω τωρα με μεταφορικα παραγγελιες μεσω net...ακριβες τιμες....με την παλια μου μητρικη μια asus εκανα μια χαρα δουλεια...οποτε λογικα και μια καρτα των 20 ευρω δεν θα ειναι κατι καλυτερο απο το on-board?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου