Προς το περιεχόμενο

Death Thrash Metal σπιτικής παραγωγής...ελληνικός στίχος και ΔΝ


phantasma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασιάτικες κοτοπουλομπουκιές

 

Περιγραφή

 

Τέλειος μεζές, με κοτόπουλο και σόγια σος στο φούρνο.

 

Συστατικά

 

    * 1 μπουκαλάκι σόγια σος

    * Μισό ποτήρι του νερού μέλι

    * Μισό ποτήρι του νερού λεμόνι

    * 1 πακετάκι κοτόπουλο στήθος

    * Αρκετό σισάμι

 

Οδηγίες

 

  1. Πλένω καλά το κοτόπουλο και το κόβω σε μεγάλους κύβους.

  2. Ανακατέυω όλα τα υλικά μαζι σε ένα ταψάκι, εκτός το σισάμι και τα βάζω στο ψυγείο για μία νύχτα.

  3. Την άλλη μέρα πασπαλίζω με το σισάμι και το ψήνω στον αέρα στους 180 βαθμούς μέχρι να ροδίσει και να ψηθεί.

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

phantasma:

Δεν είμαι ειδικός στο είδος, αλλά αν θες τη γνώμη μου..

 

τα Ελληνικά φωνητικά μου φάνηκαν παράξενα ΑΝ ΚΑΙ ακόμα και για μας που είναι στη γλώσσα μας, δύσκολα καταλαβαίνουμε τι λένε.

Το κομμάτι ως σύνθεση αξιοπρεπέστατο, αλλά νιώθω ότι δεν έχει δέσει τόσο ωραία με φωνή και samples. Αυτό μάλλον είναι θέμα μίξης.

Θα είμαι σκληρός αλλά μου ακούγεται σαν κάποιος να πήρε ένα έτοιμο death instrumental και να έχει βάλει από πάνω με "σπιτικό" τρόπο τα φωνητικά και τα δείγματα.

 

α, και λίγο "κάπως" να τελειώνει το κομμάτι στο 5.20 και να χει 3λεπτά κακογραμμένα samples ως το τέλος...

 

Κλείνοντας, εκτιμώ ότι εφόσον η μουσική είναι δικιά σου {σύνθεση, παίξιμο, ηχογράφιση}, το έχεις πολύ αλλά πρέπει να το δουλέψεις αρκετά για να το αναδείξεις.  

;)

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

phantasma:

Θα είμαι σκληρός αλλά μου ακούγεται σαν κάποιος να πήρε ένα έτοιμο death instrumental και να έχει βάλει από πάνω με "σπιτικό" τρόπο τα φωνητικά και τα δείγματα.

+1

 

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα κ εγώ.

Είναι σημαντικό να ακολουθούν το ένα όργανο το άλλο στις αλλαγές και στα break.

Και να χτιστεί ουσιαστικά το κομμάτι είτε πάνω στο ριφ ή να προσαρμοστεί το ριφ στα ντραμς και μπάσο.

 

Οι στίχοι δεν με πείραξαν, ούτε το Ελληνικό αν και με ξάφνιασε! :D

Τα φωνητικά βρήκα ότι ούτε αυτά μου έδεναν πολύ πάνω στο σύνολο. Πάρε ιδέες από slayer και annihilator. Πιστεύω θα βρεις πιο κοντά στο ύφος που θες να κάνεις κάτι τέτοιο.

 

Κλείνοντας, εκτιμώ ότι εφόσον η μουσική είναι δικιά σου {σύνθεση, παίξιμο, ηχογράφιση}, το έχεις πολύ αλλά πρέπει να το δουλέψεις αρκετά για να το αναδείξεις. 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρηγορη ματια κ χωρις να ειμαι ο θεος της μουσικης:

 

Ξαναγραψτε φωνη κ βαλτε τα λογια να πατανε με την μουσικη(θα βρειτε το τροπο) κ επισης δωστε λιγο βαθος στην φωνη να παει πιο πισω... (Το ηχοχρωμα της φωνης φαινεται πως δεν δενει με το γενικο ηχοχρωμα της μουσικης)

 

Ξαναγραψτε κ τα samples στο τελος κ παιξτε καποιες μελωδιουλες απο πισω ωστε να ενσωματουθουν στο συνολο ως τραγουδι. Κ βαλτε κ αλλα κουπλε μεχρι κ την ωρα που μπαινουν τα samples των διαδηλωτων.

 

Κατα τα αλλα τα ριφφακια ηταν καταπληκτικα κατα εμε! Αλλα η συνοδεια που εκανε η φωνη κατεστρεψε την εναρμονιση κ των 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι γραμμένα μετα τις κιθάρες (και πάνω σε αυτές)...όταν λέτε ότι τα φωνητικά δεν δένουν εννοείτε απο αποψη μίξης ή στυλ/ ύφους;

 

Επίσης, τα σαμπλς απο τις πορείες όντως είναι απαράδεκτα αλλά έπρεπε να τα βάλω:Ρ Όσο κι αν τα επεξεργαστηκα δεν στρώναν...ασε που η επαφή μου με τη μίξη έχει ηλικία 1,5 μήνα...για να φτιάξω το κομμάτι δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις φτιάξει τα ντραμς και μπάσο μετά πάνω στις κιθάρες που έγραψες;

(Ντραμς και μπάσο πως είναι παιγμένα; )

 

Κυρίως λόγω στυλ και ύφους δεν έδεναν τα φωνητικά κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μπασο έπαιξα εγώ, τα ντραμς με το μπατερι, τα έγραψα μετα τις κιθάρες!

 

Χμ....η φωνή σε ντεθαδες άρεσε αρκετά! Κι εμένα να σου πω μου φαίνεται τζαστ...αρκετό γρέζι και βρωμιά. Η καθαρή θέλει πολλή δουλειά ακόμη:Ρ

 

Η μίξη είναι πρόβλημα....θέλει πολύ κάψιμο για να μάθεις!@#!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου