Προς το περιεχόμενο

Laney CUB12R πρόχειρο τέστ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ηρακλή να σου κάνω μια ερώτηση να μου απαντήσεις χωρίς φόβο και πάθος ?  ;D

 

Έχω έναν hotrod dlx του οποίου λατρεύω τα καθαρά, το headroom , τον όγκο ,τη χροιά κλπ κλπ .... πονάει όμως η μέση  :-\ . τον πουλάω και παίρνω τον laney ? τι λες ?

σοβαρά το σκέφτομαι ...

 

πολύ καλό το ριβιού by the way και ευχαριστούμε  :)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρακλή να σου κάνω μια ερώτηση να μου απαντήσεις χωρίς φόβο και πάθος ?  ;D

 

Έχω έναν hotrod dlx του οποίου λατρεύω τα καθαρά, το headroom , τον όγκο ,τη χροιά κλπ κλπ .... πονάει όμως η μέση  :-\ . τον πουλάω και παίρνω τον laney ? τι λες ?

σοβαρά το σκέφτομαι ...

 

πολύ καλό το ριβιού by the way και ευχαριστούμε  :)

 

αμ που θα τονε βρεις? ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ δε βρίσκω το λόγο να πουλήσεις έναν ενισχυτή που λατρεύεις!

θα σου πρότεινα να πάρεις ένα απο εκείνα τα πτυσσόμενα καροτσάκια με μεγάλες λαστιχένιες ρόδες και να τον κουβαλάς για την πλάκα σου.

 

απο την άλλη, αν προτιμάς ντε και καλά να βρεις ελαφρύ και φτηνό αντικαταστάτη, μπορείς να πάς να τον ακουσεις στο νάκα (έλα και απο το σπίτι μου αμα δε τον βρεις-βεβαια εμενα φοράει τονκερ πλεον) και αποφασίζεις με τα δικά σου αφτιά.

 

υπάρχει και ο κοχ στουντιοτοουν που βεβαια δεν εχω ακουσει αλλα υποτιθεται οτι σκίζει

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να πάς να τον ακουσεις στο νάκα

 

αυτό εννοούσα....

δεν τον έχουν πουθενά και δεν ξέρουν αν και πότε θα φερουν....

αντιπρόσωπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Κρίμα... Ο Νάκας έχει έναν υπέροχο ενισχυτή, θα μπορούσε να έχει βγάλει τόσο καιρό ένα σκασμό φράγκα, και δεν ενδιαφέρεται να τον φέρει, φαίνεται... Κρίμα, γιατί οι κατέχοντες θα μπορούσαμε να ακούμε και μια γνώμη παραπάνω...

Ibanez RG470 Neck:DP213 PafJoe Middle:DP174 RedVelvet Bridge:DP216 MoJoe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα... Ο Νάκας έχει έναν υπέροχο ενισχυτή, θα μπορούσε να έχει βγάλει τόσο καιρό ένα σκασμό φράγκα, και δεν ενδιαφέρεται να τον φέρει, φαίνεται... Κρίμα, γιατί οι κατέχοντες θα μπορούσαμε να ακούμε και μια γνώμη παραπάνω...

 

Κάποιοι κατέχοντες όμως τον έχουν...μονταρισμένο! Και έτσι οι κριτικές δεν είναι για το δικό τους...μωρό! Αλήθεια, δεν γράφεις κι εσύ ένα review?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη ιστορία... Μονταρισμένος με:

http://professional.celestion.com/guitar/products/classic/detail.asp?ID=5

...και ο δικός μου, πάντως...

Ibanez RG470 Neck:DP213 PafJoe Middle:DP174 RedVelvet Bridge:DP216 MoJoe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ρε παιδιά συμφωνοι το ηχείο ειναι ισως το πιο σημαντικό οσον αφορά το equalization του ήχου, αλλά το στυλ της παραμόρφωσης. η συμπεριφορά του στα καθαρά (όπως σκασιμο) και γενικά τα controls του ενισχυτη όλα σου δίνουν την εντυπωση οτι δεν αλλάζουν, ακομα και με τελειως διαφορετικό μεγάφωνο.

 

ο συγκεκριμένος ενισχυτής δεν έχει κανεναν χτυπητό "χαρακτηρα".

έχει καθαρά προσανατολισμού βρετανικου, και ενα ωραιο μεν - ουδετερο δε ντραιβ, το οποιο προσωπικά μου αρέσει πολύ στις περιοχες του gain απο 4-7.

 

 

τώρα έχω εξεταστική οπότε δε μπορώ να περάσετε για καφέ και άκουσμα, απο τις 12 ομως ιουλη και για λιγες μερες ακόμα που θα ειμαι αθηνα, πειτε μου!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα παρατήρησα οτι ζυγίζει μόλις 11.5 κιλά, περίεργο και πολύ ευχάριστο. Ο v22 με

παρόμοια specs ζυγίζει 19, 21.5 με το tonker, έχουν βέβαια διαφορά στις διαστάσεις

αλλά όχι τόση ώστε να δικαιολογεί 65% παραπάνω βάρος. Ηρακλή, μήπως ξέρεις αν

η καμπίνα είναι plywood ή mdf και το πάχος των κσύλων? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου