Προς το περιεχόμενο

Stavros Papadopoulos – Free as a Rock


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

Το ατομο ειναι για ροζ σαμπανιες με οπερα(σοκολατοεσπρεσινα με φυλλα χρυσου) μετα την σαρωση στα τοπ USA-UK-USSR-UCK-ουτσετερα(etc.)

 

Ρε σύ τι είναι αυτό το «UCK» United Continuous karioka’s ?  ???

 

Δεν ειναι σα κι εμας τους ιταλοραμμενους καπιταλιστες

 

Ναι, ρε σύ Σπύρο. Έχεις δίκαιο! Ρε Stavros,  μέχρι και ο Bred Μichels  το έβαλε το «τιμημένο» το τρίκουμπο…….. (αν και είναι Αγγλικό style…μην μας την πέσουν κιόλας)

 

http://www.youtube.com/watch?v=zwAgFFicK9g&ob=av2n

 

Yπαρχει πιθανοτητα να το κανω.Δεν ειναι και τοσο δυσκολο στις μερες μας αν δεν εχεις πολλες απαιτησεις..ειχα ηδη μια προταση αλλα θεωρησα καλυτερο να μην αναμειχθω μ αυτα προς το παρον.

 

Όταν το πάρεις απόφαση:

 

ως γνωστό προσέχουμε που βάζουμε την υπογραφή μας και το πουλί μας (oops censored).

Για το πρώτο στείλε τα κοντρακτς μπιφορ γιου σαιν. ….για το δεύτερο ρώτα τον Σπύρο!He knows Best!!! ;)

 

 

ΑΡΧΙΣΑΜΕ......

;D ;D ;D ;D

 

 

 

Αγαπητοί Modulators – Moderators……what ever. Εγώ δεν άρχισα τίποτα! :o :o Αυτοί άρχισαν!!!!  8)Μη με στείλετε πάλι στην παιδική χαρά, δεν αντέχω άλλη τραμπάλα και τσουλίθρα!  :'( :'(Είμαι και κάποιας ηλικίας! Άλλωστε σήμερα θα πρέπει να επιδείξετε λίγο ανοχή είναι γιορτή λόγω κυκλοφορίας του cd του Σταύρου! :P :P

 

ΚΑΡΙΟΚΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ NOIZ ΟΝ ΜΕ!!!!  ;D ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν το πάρεις απόφαση:

 

ως γνωστό προσέχουμε που βάζουμε την υπογραφή μας και το πουλί μας (oops censored).

Για το πρώτο στείλε τα κοντρακτς μπιφορ γιου σαιν. ….για το δεύτερο ρώτα τον Σπύρο!He knows Best!!! ;)

 

Αν και συνεχιζεται απροκαλυπτα η καταστροφη της καριερας μου απο Κοζανιτες και Κρητικους προβοκαριοκατορες,θα σοβαρευτω διοτι το απαιτει η ποστιακη περισταση(του ποστ δηλαδη..).

 

LK ελπιζω να μην εχεις αντιρρηση ν αναλαβεις νομικος μου συμβουλος(αφου δεν κανεις και καρφωτες για το τσιγαρο).

 

Elianios,επειδη ξερω σε τι φαση εισαι,σου προτεινω αντι για σεφ,

να πας στο ''αγροτης ψαχνει''.Σου παει γαντι.. ;D

 

Σοβαρα τωρα,περιμενω ειδοποιηση κι απ τους υπολοιπους συμφορουμιτες οτι παρελαβαν το CD και ολα ειναι ενταξει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και συνεχιζεται απροκαλυπτα η καταστροφη της καριερας μου απο Κοζανιτες και Κρητικους προβοκαριοκατορες,θα σοβαρευτω διοτι το απαιτει η ποστιακη περισταση(του ποστ δηλαδη..).

 

LK ελπιζω να μην εχεις αντιρρηση ν αναλαβεις νομικος μου συμβουλος(αφου δεν κανεις και καρφωτες για το τσιγαρο).

 

Elianios,επειδη ξερω σε τι φαση εισαι,σου προτεινω αντι για σεφ,

να πας στο ''αγροτης ψαχνει''.Σου παει γαντι.. ;D

 

Σοβαρα τωρα,περιμενω ειδοποιηση κι απ τους υπολοιπους συμφορουμιτες οτι παρελαβαν το CD και ολα ειναι ενταξει.

 

Περιμενω το αγροτισσα μονη ψαχνει. Τι αγροτισσα δηλαδη....στρατ νομιζεις ειναι?

;D ;D ;D ;D

LK οσο για το 2o μονο ακριβες παιρνω. Ρωτα τον 1974 ;) ;D ;D

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις παρέλαβα από ελτα. όοολα οκ  :)

Ωραία δουλίτσα Σταύρο μπραβο.

Το βραδάκι έχει ακρόαση στο σπίτι ΔΥΝΑΤΑΑΑΑΑ .

 

μια ερώτηση : Το γραμματόσημο με τη Βίκυ Μοσχολιού είναι custom ??  :P :P

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

Bump!

 

Μετά από μικρό δίαστημα το παρελαβα κι εγώ! Και έχω να πω (αρκετά) πράγματα!

 

Πάμε λοιπόν:

 

Ρε Σταύρο, με την τιμή που έχεις μπαίνεις μέσα. Ειδικά να στείλεις παραπάνω από 1 CD. μα επιτέλους, τι μανία σε έχει πιάσει να ΜΗΝ πάρεις αυτά που σου αξίζουν;  :-[ ;D

 

Και τώρα το review.

 

Συσκευασία αποστολής: Άριστη! Κανένα πρόβλημα, και τα παιδιά στο ΕΛΤΑ ήταν και ευγενικά (να φανταστεί κανείς...)

 

Συσκευασία CD: Ultra παράξενο σε θήκη DVD! Καλό όμως, λειτουργικό, με όλες τις πληροφορίες μέσα! Όλα καλά λοιπόν.

 

Γραφιστικά: Όλα πολύ ωραία, το στυλ ως πρέπει. Περιεκτικό και αρκετό, με το παραπάνω! Το "logo" θαυμάσιο!

 

Μουσικά: Και φτάνουμε στα μουσικά!

 

16 τραγούδια. Όχι 10, όχι 12, 16 ολόκληρα τραγούδια. Πάνω από μία ώρα μουσικής. Δυνατής μουσικής, σκληρής (σχετικά, όχι και μέταλ) μουσικής! Ωραίας μουσικής με καλή παραγωγή μουσικής, με ωραίες φωνές μουσική και κιθάρες που σκληραίνουν άλλωτε, στριγκλίζουν άλλες φορές. Ώραία όλα!

 

Τα κομμάτια, τα πιό πολλά μου άρεσαν. Ανήκουν βέβαια σε μια παλαιότερη εποχή μάλλον, αλλά ίσως για αυτό και μου άρεσαν τόσο. Αγαπημένα το 1ο, 3ο, 5ο, και κάποιο άλλο που αυτή τη στιγμή δε θυμάμαι!

 

Κάποιες ιδιαίτερες αναφορές: Σταύρο διόρθωσέ με αν κάνω λάθος αλλά μου φάνηκε ότι γενικά όλα τα τραγούδια είχαν αρκετά κοινά στοιχεία, και μερικά μοιάζαν μάλιστα αρκετά. Δεν το λέω σαν κακό, αλλά απλά σαν παρατήρηση. Το άλλο που παρατήρησα είναι ότι σε αντίθεση με την πληθώρα των CD σήμερα (πχ. ΚΑΙ του Σπύρου, που το θεωρώ έργο άξιο αναφοράς, όπως και το δικό σου) η παραγωγή είναι μάλλον σχετικά λιτή, σχετικά απλή, έτσι ώστε να μπορεί το κάθε κομμάτι να παιχτεί από μία μπάντα 5-6 ατόμων (το πολύ). Αυτό φαντάζομαι ότι είναι εκεί, όχι κατα λάθος, αλλά για τον ακριβώς αυτό σκοπό: τα κομμάτια να μην ακούγονται αλλιώς. Ώς τέτοια σε επικροτώ ακόμη παραπάνω, γιατί θέλει σκέψη και τσαμπουκά το όλο εγχείρημα, άλλου τύπου από το να κάνεις την απίστευτη παραγωγή και μετά στο ζωντανό πρόγραμμα να κάνεις διασκευές των δικών σου κομματιών!

 

Σε όποιον αρέσκεται με τέτοιο είδος μουσικής, προτείνω το CD ανεπυφύλακτα! Για τους υπόλοιπους (τους houseαδες πχ), ας το αφήσουν! Αυτοί θα χάσουν!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικολα δραττομαι της ευκαιριας,μαζι με σενα,να ευχαριστησω θερμα και ολους οσους μου εκαναν την τιμη να ενδιαφερθουν για το CD μου.

Δε σου κρυβω οτι το ενδιαφερον σου οπως και ολων των αλλων που ενδιαφερθηκαν,μου εδειξε εναν κοσμο που στηριζει τις προσωπικες,αυτονομες μουσικες προσπαθειες ανεξαρτητως ειδους.

Εναν κοσμο στον οποιο παιρνω κι εγω απο σας το παραδειγμα να αποτελεσω μερος του.

 

Σ ενα αλλο θεμα μιλησες εμμεσως πλην σαφως για το ΤΙ συμβαινει στη μουσικη παραγωγη ως προωθηση σ ενα ευρυτερο κοινο,στους χαλεπους αυτους καιρους μας.

Εχεις δικιο:Το κοινο ειμαστε εμεις,ο καθενας μας.

Δε θα υπερβαλλω,απλα θα πω οτι η υγιης σταση σου του στυλ ΄΄στηριζω ο,τι θεωρω αξιο αναφορας΄΄με επηρρεασε πολυ στο ΤΙ πρεπει να κανουμε οι λατρεις της μουσικης για να μην καταποντιστει ο,τι θεωρουμε σημαντικο.Thanks!

 

τι μανία σε έχει πιάσει να ΜΗΝ πάρεις αυτά που σου αξίζουν;  :-[ ;D

Τα εχω παρει και με το παραπανω.

Η εκτιμηση,σε μουσικο επιπεδο τουλαχιστον απο καποιους στο φορουμ αυτο,ειναι υπεραρκετη για να μας κανει να συνεχιζουμε να θετουμε μουσικους στοχους.

Τι περισσοτερο απ αυτο?Τα χρηματα?Θου Κυριε..

Αυτο που αξιζει περισσοτερο απ ολα για εμας τους εραστες της τεχνης ειναι το κινητρο να συνεχιζουμε.Κι αυτο το πηρα,απο αυτη την προσωπικη δουλεια.

 

Στο μουσικο μερος του CD τωρα...

 

η παραγωγή είναι μάλλον σχετικά λιτή, σχετικά απλή, έτσι ώστε να μπορεί το κάθε κομμάτι να παιχτεί από μία μπάντα 5-6 ατόμων (το πολύ).

Αν ηταν στο χερι μου θα γινόταν ακομα πιο απλη.

Δυστυχως τα τεχνολογικα μεσα οσο κι αν εχουν προχωρησει για τον home producer,οι προσομοιωσεις δεν εχουν φτασει στο σημειο να μας προσφερουν τον ΄΄μεγαλο΄΄ηχο οπου μια κιθαρα ενα μπασο και ενα σετ τυμπανα θα ειναι αρκετο για να γεμισει το ψυχοακουστικο μας τοπιο.

Κατι μας λειπει,οχι...αντε να βαλω κι ενα hammond,αντε να βαλω εδω και κανα τσιμπιμπλικι να μη φαινεται αδειο...if you know what I mean...

Προσπαθησα λοιπον να αντισταθω οσο γινοταν σ αυτη τη λογικη σκεπτομενος ΚΑΙ την μελλοντικη ζωντανη εκτελεση ΚΑΙ μια προσεγγιση μινιμαλιστικη οπως αυτη που μας διδαξαν οι θρυλοι του ροκ που αγαπαμε.

Μην πω άλλα..θελει καφε ή southern comfort αυτη η κουβεντα..

Μονο να κλεισω λεγοντας οτι το επομενο project ειναι ενα προσωπικο CD της Αρετης

με δικα μου τραγουδια στο οποιο θα προσπαθησω να ριξω λιγο τους τονους σε σχεση με αυτο το ψιλο επιθετικο ωρες-ωρες Hard rock στυλ του ''Free as a rock''.

Στοχος να αναμειξω κι αλλες επιρροες απο αυτα που μου αρεσουν.

 

Νικολα,φιλοι νοιζαδες θενκ γιου βερι ματς!

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταυρο καλημερα μολις πηρα ειδηση για την κυκλοφορια του CD ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙ'ΕΓΩ 2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ .εΜΕΙΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΦΙΛΕ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΠΡΟΧΩΡΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ (Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΑ) Παρακαλω ενημερωσε νε για τον τροπο αγορας τουCD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω ενημερωσε νε για τον τροπο αγορας τουCD.

Tαχυδρομικα με εξοδα 8 ευρω συνολικα.

Απλα στελνειςμε πμ τα ταχυδρομικα σου στοιχεια.

 

@Κωστα...εισαι ενας ευαισθητος μπλουζιστας τελικα! ;D

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου