Προς το περιεχόμενο

Stavros Papadopoulos – Free as a Rock


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

sista of da deva man.

Μονο αυτο παιζει το jazzακι(honda) απο τοτε που το παρελαβα.(το cd oxi to αμαξι ;D ;D)

 

Και το πιο ωραιο απ ολα ειναι βεβαιως βεβαιως το εξωφυλλο,  εμ...ξερεις γιατι μην αρχιζουμε παλι δε σε παιρνει μεγαλε ;D ;D ;D ;D ;D ;D.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εμένα ήρθε κανονικότατα.... ;D ;D

 

Στάυρο για άλλη μια φορά μπράβο!!! Είναι τέτοια η ποιότητα που δύσκολα το πιστεύεις!!!

 

Στίχοι απόλυτα εναρμονισμένοι με το ύφος, φωνή απολύτως ταιριαστή με τους στίχους!! Σύνθεση σε πολύ ψηλό επίπεδο και κιθαριστικές δεξιοτεχνίες ΠΟΛΥ υψηλού επιπέδου!!! Όσο το ακούω ξανά, διαπιστώνω το πόσο καλή τεχνική κατάρτιση έχεις (πολύ ευρύτερη από τα όσα επιτάσσει το Heavy Rock, για αυτό και σε 2-3 τραγούδια έχουμε και μερικά στυλιστικά παραστρατήματα, με γούστο όμως....)

 

Αυτό το γκρουβάτο boogie στυλ στα riff σου πάει τρελλά!!

 

Μόνη ένσταση, είναι το ότι σε κάθε τραγούδι έχει too much από όλα!!!! Too much από ριφάρες, too much από φωνάρα και too much από παθιασμένα σόλο!! Άν και φαινομενικά είναι καλό, δείχνει μια τάση (μάλλον ασυγκράτητη ορμή  ;D ;D) να τα χωρέσεις όλα όσα ξέρεις σε κάθε τραγούδι... Αποτέλεσμα, αντί να δίνεις μικρές μικρές μπουκιές που ανοίγουν την όρεξη, γύρω στο 7ο - 8ο τραγούδι νιώθεις ότι τα έχεις ακούσει όλα!!  ;) ;)

 

Τέλος πάντων, ειλικρινά έχεις φτιάξει κάτι για το οποίο πρέπει να είσαι περήφανος !!!

 

Υγ. Το Sister Of The Devil είναι το προσωπικό μου favourite....

 

Υγ2. Με πρόλαβε  ο Elanios στο φώτο φίνις, ορκίζομαι δεν το είχα διαβάσει...  ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνη ένσταση, είναι το ότι σε κάθε τραγούδι έχει too much από όλα!!!! Too much από ριφάρες, too much από φωνάρα και too much από παθιασμένα σόλο!! Άν και φαινομενικά είναι καλό, δείχνει μια τάση (μάλλον ασυγκράτητη ορμή  ;D ;D) να τα χωρέσεις όλα όσα ξέρεις σε κάθε τραγούδι... Αποτέλεσμα, αντί να δίνεις μικρές μικρές μπουκιές που ανοίγουν την όρεξη, γύρω στο 7ο - 8ο τραγούδι νιώθεις ότι τα έχεις ακούσει όλα!!  ;) ;)

 

 

Eχεις απολυτο δικιο Jim!

Ο κολλητος μου που καθοταν στην κονσολα να γραψω φωνη,μου λεγε πολλες φορες..

''πολυ πραμα ρε φιλε..με ζαλισες...''(και ειναι παουερομεταλας..)

Οταν εχτιζα ενα κομματι μου εβγαιναν ομως αβιαστα καποια πραματα και ειπα να μην τα τραβηξω πισω.Αλλωστε ειναι μια παραγωγη για φιλους κ παθιασμενους παλιομοδιτες ροκαδες ως επι το πλειστον..

Σ ευχαριστω πολυ για το σχολιο και το ενδιαφερον σου!

 

@Ελιανιος..

Κατ αρχας ειναι απαραδεκτο να πουλας τζαζ κιθαρα και ν αγοραζεις τζαζ αυτοκινητο..

Μηπως ψαχνεις υποκαταστατα? ;D

 

Κατα δευτερον,στο σιστα οφ δε ντεβα παιζει ΣΤΡΑΤΟΚΑΣΤΕΡ!

Για να καταλαβεις επιτελους με τι κιθαρα πρεπει να παιξεις για να σου ρθει η εμπνευση κοιτωντας το Χα.

 

Πληροφοριακα,με μαονι επαιξα στα tracks 1,2,3.

Τα εβαλα πρωτα να ξεμπερδευω... ;D

 

Εχω να σου πω και νεα..στρατοκαστερικα..θα τα πουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπάει ο Παπαδόπουλας! Όποτε τον είδα σε Live ήταν απλά απίστευτος! Άκουσα κάποια και είναι πολύ ωραία τραγούδια! Ώρα να το αγοράσω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο, απολαυστικό, πραγματικά αξίζει να ακουστεί παραέξω, θα παραγγείλω ένα και θα το κυκλοφορήσω λίγο στα εξωτερικά. Θα επικοινωνήσουμε σύντομα... εύγε. Μακάρι να είχαν όλοι τέτοιο ταλέντο και τέτοια ταπεινοφροσύνη...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tomari82 - Lord Goumis -  Bloody Sunday

Παιδια τι να πω..Σας ευχαριστω πολυ απ τη καρδια μου για την εκτιμηση και τα καλα σας λογια!

 

Οσο αφορα την ταπεινοφροσυνη Bloody,ειναι μεγαλη μου χαρα να θεωρουμαι ταπεινος,δεν μπορω ομως να φανταστω διαφορετικη σταση απεναντι σε κατι που αγαπαμε

οπως τη μουσικη και σε οσους ασχολουνται μ αυτην.

Ειμαστε ολοι στο ιδιο καραβι και πρεπει να τραβαμε σιωπηλα κουπι για να φτασουμε στον προορισμο.Οποιος και να ναι αυτος για τον καθενα μας.Αυτο πιστευω.

 

Να στε ολοι καλα!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργησα λιγο αλλα το ανακαλυψα το post, ακουσα μερικα κομματια στο myspace, και απο εκει το πηρα ειδηση...

οσο για αυτα που ακουσα....νταξ.. τι να λεμε τωρα... τα παντα ολα.

 

Ενοειται θα παρω και το δισκακι για ακουσω και τα υπολοιπα κομματια, οταν με το καλο βρεθουμε και με τον φιλο Σταυρο, για ενα γενικοτερο καψιμο ;D χεχε...

 

μου θυμισε αρκετα John Norum το υφος των κομματιων, με την καλη ενοια.

 

ευγε!

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αργησα λιγο αλλα το ανακαλυψα το post, ακουσα μερικα κομματια στο myspace, και απο εκει το πηρα ειδηση...

οσο για αυτα που ακουσα....νταξ.. τι να λεμε τωρα... τα παντα ολα.

 

Ενοειται θα παρω και το δισκακι για ακουσω και τα υπολοιπα κομματια, οταν με το καλο βρεθουμε και με τον φιλο Σταυρο, για ενα γενικοτερο καψιμο ;D χεχε...

 

μου θυμισε αρκετα John Norum το υφος των κομματιων, με την καλη ενοια.

 

ευγε!

 

Λοιπόν Φίλε Infernalgr, αν μου επιτρέπεις, σου δηλώνω ότι είναι ΠΟΝΗΡΟΣ. Όλα είναι κομματάρες βέβαια αλλά τα NOT OF THIS EARTH f******g ANTHEMS δεν τα έχει στο myspace.  :o :o

Καλή Ακρόαση σου εύχομαι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου