Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτης για..... μπουζούκι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α μπράβο....

Πάντως θα το βάλω στην RP1000 o κόσμος να χαλάσει..... Πάμε για ήχους Χιώτη ή Λεμονόπουλου...

Α γεια σου!

Να προτείνω κάτι για την RP1000? (κουβέντα να γίνετε)

Twin με Vintage 4X12 καμπίνα, TC Reverb, CS Compressor, Octaver και EQ με Q απο τα 9,5KHz και πάνω.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χε χε κάτι τέτοιο είχα κι εγώ στο μυαλό μου....

Φυσικά αυτό που θα δοκιμάσω σίγουρα είναι GA40 με 8άρα καμπίνα (όλα στον Rivera με προσομοίωση του ενισχυτή σε twin Reverb) και τα υπολοιπα όπως ακριβώς τα είπες....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε χε κάτι τέτοιο είχα κι εγώ στο μυαλό μου....

Φυσικά αυτό που θα δοκιμάσω σίγουρα είναι GA40 με 8άρα καμπίνα (όλα στον Rivera με προσομοίωση του ενισχυτή σε twin Reverb) και τα υπολοιπα όπως ακριβώς τα είπες....

Ωραίος, κλιπς κλιπς ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130440807640&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Α, η απόφαση πάρθηκε και είμαι σε αναμονή.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Εγγράφηκα στο νεο ΙΕΚ Νεκροθαφτών στην Λάρισα....

 

Φυσικά δεν έκανα δυό χρόνια να βάλω τον μαγνήτη στο μπουζούκι... Όμως κάναμε διάφορες άλλες εργασίες και πήγε πίσω η όλη δουλειά.

 

Χτες λοιπόν αφού έγινε αλλαγή τάστων στον "Αντώνη", και πατέντα προκειμένου να ανέβει ψηλότερα ο μαγνήτης έγινε η πρώτη δοκιμή που μας άφησε μ@κ@κες με το στόμα ανοικτό.

Ο ενισχυτής της δοκιμής ο αγαπημένος μου MC2 της Brunnetti, στο καθαρό κανάλι με το Bright κλειστό τα πρίμα στο 7 οι μεσαίες στο 5 και τα μπάσα επίσης στο 5 και λες και βγήκε από τον ενισχυτή ο Γιάννης ο Παλαιολόγου με τον Σπόρο και έπαιζαν έτσι όπως ακούγαμε στις ηχογραφήσεις του 1970 ! Τότε που βγάζαμε τα καπάκια από τους ΙDEAL για να σκάει το μπουζούκι στον Super Reverb!

A Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Σ μαγνήτης όσον αφορά το ηλεκτρικό του κομμάτι.

Το Piezo δεν το τοποθετήσαμε διότι έπρεπε να αλλάξω καβαλάρη και δεν ήθελα να αρχίσω περιπέτειες με την μία (άλλη φορά) όμως το μικρόφωνο παραείναι δυνατό και πήγαινε να αρπάξει (μάλλον πρέπει να το φιμώσω) όμως μέχρι εκεί που μπορούσα να το ανοίξω το αποτέλεσμα ήταν υπέροχο.

Σε συνδυασμούς μίξης πήραμε απίστευτους ήχους.

Σε γενικές γραμμές η επιλογή ήταν αρκετά καλή κι ας εκμεταλλεύομαι μόνο τα δυό κομμάτια του μαγνήτη. Αν ήξερα ότι ο συγκεκριμένος μαγνήτης κυκλοφορεί και απλός θα τον πρότεινα ανεπιφύλακτα σε όλους τους μπουζουκτσήδες μπας κι ακούσουμε κανέναν ήχο της προκοπής που έχουμε πήξει στην πλαστικούρα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά έχω κατασταλάξει και δεν τον αλλάζω με τίποτα στον prodigy μ8,έχοντας δοκιμάσει και EMGb και αρχόντη active και σαββας active :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου