Προς το περιεχόμενο

Plexiglass σε τύμπανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και με τον Μάνο; Τι θα γίνει; Πως θα περιοριστεί;  ;D

Αυτός θα μείνει στο παλιό δωμάτιο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Διαφορά έκαναν τα πανελ πετροβάμβακα που βάλαμε.

Το "booth" που θέλει ο Γιώργος είναι μάλλον για θέματα ηχογράφησης και όχι για τον συνολικό ήχο καθότι το δωμάτιο θέλει οπωσδήποτε λίγο στέγνωμα (πετροβάμβακα, ρικοφόν, χαλί) και λίγο μικρότερες εντάσεις.

Εγώ στο 9 δεν παίζω.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα έλεγα καταρχήν να τα σκάσετε για να πάρετε ένα καλύτερο, ποιοτικό drum set με "σωστό" ήχο...(Nestoras knows what i'm talking about)...τα υπόλοιπα τα βρίσκετε στην πορεία.

 

IMG_7557.JPG

 

:D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να βάλω μπροστά από σετ τυμπάνων plexiglass γύρω στο 5-10 χιλιοστά πάχους και ύψος  max. 2 μετρα. Που να αποτανθω? Ξέρετε κόστος? Τα κομμάτια πως θα τα ''δέσω'' μεταξύ τους?

drum-shield.jpg

 

 

Αυτο που ψαχνεις βρισκεται εδω http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?xsid=b5c22d5c59e101ff8e0e5348df9c52f2&sw=acrylic++drums&x=11&y=9 ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτου και καμμιά πετρούλα, κανα φυτό, ένα ωραίο φως, γέμισε το με νερό και ασε το γκρουπ να χαζεύει τον ντράμερ που κάνει μπουρμπουλήθρες.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Σε ευχαριστώ φίλε.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαστε σοβαροί?Θα βάλετε τον drummer σε κλουβί αν σε πειράζει ο drummer βάλε κουβέρτες και κάνε drums γεμιστά ;D ;D

Χωρίς πλάκα τον εχεις σκεφτεί τον drummer ή είσαι απο εκείνους που χέστηκαν. Κοίτα δεν σε ξέρω και δεν θέλω να σε μάθω αλλά ο drummer βασίζεται στους άλλους για να λειτουργήσει αν δεν ακούει κάθε αρμονική που βγάζει ο άλλος δεν μπορεί να κάνει αυξομειώσεις στην ένταση στο ήφος ακόμα και το πως χτυπάς τα πιατίνια έχει διαφορά άλλο να το πάρεις για practise και άλλο για πρόβες. Καταρχάς ο κρουστός χάνει τις κανονικές δυναμικές του δεύτερον ο drummer δεν δικαιούτε να βαράει ΤΟΣΟ Δυνατά εκτός και αν έχει δικασο.

τα απο πάνω ανερούνται αν έχεις stoudio και πάτε για ηχογράφιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου