Προς το περιεχόμενο

Another Squier bullet project.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ροζ οπως η κιθαρα :)

Aρχικά σκεφτόμουν να βάψω τους μαγνήτες ρόζ, άσχετα με το pickguard, oι δύο ήταν

μαύροι απο την bach και ο τρίτος που μπηκε neck tonerider... τον λυπήθηκα και έβαψα

τους άλλους κρέμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικά σκεφτόμουν να βάψω τους μαγνήτες ρόζ, άσχετα με το pickguard, oι δύο ήταν

μαύροι απο την bach και ο τρίτος που μπηκε neck tonerider... τον λυπήθηκα και έβαψα

τους άλλους κρέμ.

 

Το μαύρο πιγκαρντ φαίνεται πολύ ωραίο και κάνει λιγο πιο dark το σύνολο αλλά και ασπρο θα ηταν μια χαρά

 

Θα βαψεις το headstock?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά επέλεξα το μεταλλικό πράσινο που ήξερα οτι στρώνει ωραία και στεγνώνει γρήγορα.

Έβαλα φρέσκες 10ρες και την σέταρα... ρε παιδιά η κιθαρίτσα παίζει πολύ ωραία! Έχει λίγο

παχύτερο μπράτσο απο την cv 50s και πιο γεμάτο προφίλ στα πλαινά, τα τάστα είναι ψηλά

και οι άκρες τους άψογες. Είχα αγοράσει και dunlop 6000 για να επιχειρήσω να τα περάσω

μόνος μου κάποια στιγμή, πίστευα οτι μόλις κάνω τις μ***κίες μου θα την παρατούσα σε

καμιά γωνία και θα την χρησιμοποιούσα ως πειραματόζωο αλλά τελικά έκανα λάθος, δεν την

πειράζω περισσότερο. Ένα τριψιματάκι σε μερικά τάστα για να παίζει με χαμηλό action χωρίς

να σβήνουν τα bends και είναι κομπλέ, Squier knows da mothaf*cking job 8)

 

Περιέργως η κιθάρα φορούσε 500ρια pots οπότε δεν χρειάστηκε να τα αλλάξω, ευτυχώς

είχα knobs απο tele και precision διότι το volume δεν χωρούσε λόγω πλάτους του p90.

 

Ορίστε και μερικές φωτό, η τελευταία με την... ακριβή αδελφή της, το καλό παιδί της

οικογένειας Squier :D

DSC_0035.thumb.jpg.753ec902054194c1ef1aae6eddfbf0cd.jpg

DSC_0037.jpg.bea561552e3a3ebf4155ded0c8acba0c.jpg

DSC_0040.thumb.jpg.3a4f5ba307157af0a2cc711e344136e3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ο χρωματικός συνδυασμός της είναι κάπως...kitsch ;D :P για τα γούστα μου, το όλο εγχείρημα μου φαίνεται ΑΚΡΩΣ ενδιαφέρον!

 

Φαίνεται ότι έκανες πολύ καλή δουλειά κ. Μπίχλα!!! :) :) :)

 

Δεν μας είπες όμως...Από ήχο πώς τα πάει;

Κανένα κλιπάκι θα ακούσουμε;

 

ΥΓ: Καλορίζικη! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες :)

 

Μα ακριβώς αυτό είναι το θέμα Ηλία ;) Εσύ θα μπορούσες να πάρεις στα σοβαρά μια

κιθάρα που κοστίζει λιγότερο απο έναν επώνυμο μαγνήτη? Και ντισκομπαλίτσα μπρελόκ

θα κρεμούσα στο headstock αν είχα :D

 

Σαν strat με πλήρη λιπαρά και μπόλικο hum για γαρνιτούρα ακούγεται. Ίσως ανεβάσω

ένα απλό κλιπάκι μαζί με την cv για να φανούν διαφορές αν βγεί αξιοπρεπής ηχογράφηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ θα μπορούσες να πάρεις στα σοβαρά μια κιθάρα που κοστίζει λιγότερο απο έναν επώνυμο μαγνήτη?

 

:) :) :) Δεν έχεις κι άδικο!!! ;D

 

Μου βάζεις ιδέες βέβαια τώρα...

Έχω 2 P90s (τους original από την Tokai μου) που "κάθονται"... Λες να "χτυπήσω" καμιά Squier strat και να της αλλάξω τα φώτα; :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου