Προς το περιεχόμενο

Φτηνό Reverb σε rack


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχετε κάποιο οικονομικό rack Reverb στα υπόψιν? Ακόμη και κάποιο που να μη βγαίνει πλέον που πιθανόν να μπορώ να το βρω στο EBAY...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hλια υποψιν οτι στο προτεινα ΜΟΝΟ για reverb...αν και δεν εχω καθησει ακομα να τα ψαξω λενε οτι για τα αλλα εφε(chorus,delay),υπαρχουν και καλυτερα...

το alesis μου ομως για τα 80€ που ξοδεψα μου δινει φανταστικα βαθη!εχω παθει πλακα! :wink:

α!και εννοειται οτι το βαθος απο το alesis το ακουω απο ξεχωριστη καμπινα απο την οποια βγαινει MONO αυτο.απο την bogner καμπινα βγαινει μονο ο..ξερος ο ηχος της κιθαρας..αλλος ενας λογος για τον οποιο εχω τοσο ωραιο reverb.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για Reverb το θέλω κι εγώ!!! (Βέβαια δε θα με χαλούσε και η Leslie εξομοίωση που από ότι είδα έχει...;) )

 

Αλήθεια από πού το πήρες τόσο φτηνά? ebay.de?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω και το REV100 της Yamaha:

http://www.harmony-central.com/Effects/Data/Yamaha/REV100-01.html

Προσωπικη αποψη, ειναι πως το REV100 θα σου φανει χρησιμο για μια πληθωρα εφαρμογων, πλην του live rack σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια αλλα οχι τοοοοοοοοσο παλια οσο το quadraverb. Μην παρεις το quadraverb.......ειναι σαφεστατα πολυ χειροτερο και απο το δυο που σου προτεινα, ειναι σχεδον αρχαιολογια (ειδικα οι a/d d/a converters του, αλλα και ολοι οι αλγοριθμοι των εφε του ειναι απο τα μεσα της δεκαετιας του 80). Το lexicon (απλα δεν υπαρχουν καλυτερα και πιο ζεστα reverbs βεβαια μην περιμενεις το mpx500 των 200¤ να ειναι και pcm80) το βρισκεις γυρω στα 200¤. Το intelliverb ειναι λιγο πιο δυσκολο να το βρεις, ειναι παρα πολυ καλο(εχει και εξαισιο delay) και με λιγη τυχη μπορεις να το βρεις αναμεσα στα 100-200¤(ειχα δει μια auction στην οποια εφυγε για 50¤ 8O 8O 8O 8O 8O 8O )

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε μήπως άποψη και για το Alesis Microverb IV ? Βλέπω ότι είναι πολύ φθηνό και έχει πάρει σχετικά καλές κριτικές στο Harmony Central:

http://www.harmony-central.com/Effects/Data/Alesis/MicroVerb_IV-1.html

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου