Προς το περιεχόμενο

Το αλλο χομπι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

delta66 (είσαι και συνονόματός μου), είσαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Μπράβο σου, θαυμάσιο χόμπι. Αν και ιχθυολόγος, πάντοτε ήθελα να φτιάξω τα δικά μου king size ενυδρεία αλλά ποτέ δεν το είχα κάνει επειδή μετακινούμαι συνεχώς...  :(

 

Άλλα χόμπι μου είναι είναι οι σπάνιες μπύρες & single malt ουίσκυ, η ιστορία του κινηματογράφου, τα pen&paper role playing games (αν & μακριά από την περίοδο ψιλοκαψίματος 97 με 2000), οι συναυλίες (μανιακός) και τα ταξίδια.

 

 

YΓ. Και να σκάω με τις ώρες τις φυσαλίδες από τα bubble wraps.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα pen&paper role playing games (αν & μακριά από την περίοδο ψιλοκαψίματος 97 με 2000),

+1 εδώ

10 χρόνια κάψιμο εκεί, αν και με διάλειμμα τα τελευταία 2 χρόνια και ίσως χωρίς επιστροφή.

Ενίοτε διάφορα pc games και καμιά ταινία.

 

Το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι ότι ενώ είχα 100 χόμπυ κάποια στιγμη τα βαρέθηκα όλα μαζί και ασχολούμαι μόνο με τη μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ειχα και γω ενα ενυδρειο 4-5 χρονια (γυρω στα 1,40-0,80 αποτι θυμαμαι), αλλα ειχε αρχισει να μη την παλευει και οτι ειχε μεινει απο ψαρια τα δωσα. θελουνε φροντιδα τ ατιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα και γω ενα ενυδρειο 4-5 χρονια (γυρω στα 1,40-0,80 αποτι θυμαμαι), αλλα ειχε αρχισει να μη την παλευει και οτι ειχε μεινει απο ψαρια τα δωσα. θελουνε φροντιδα τ ατιμα

Ναι.

Σωστες αλλαγες νερου προπαντως.

Με σωστη μελετη των ειδων που θα μπουν και σωστο στησιμο, μπορεις να ελαχιστοποιησεις τα προβληματα και την συντηρηση, και να τρεχει σχεδον μονο του το ενυδρειο μονο με αλλαγες νερου και ταισμα.

Δεν ειναι να το παρατας μονο του για πανω απο 10-15 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συνεχίζει να είναι ο μοντελισμός (στατικά μοντέλα), αλλά ελλείψει χρόνου, πλέον είμαι στο αραιά και που  >:(

Ακόμα έχω στα... ξεκινήματα ένα Bismarck σε 1/350 εδώ και τρία... χρόνια  ;D ;D ;D

Κάθε χρόνο λέω, ΟΚ θα το πιάσω στο χέρι στις γιορτές, αλλά πάντα ξεχνάω ποιες γιορτές εννοώ  ;D

 

Από εκεί και πέρα θεωρώ χόμπι μου την μελέτη της ιστορίας, των κοινωνικών επιστημών και λίγο της φιλοσοφίας- όποτε προλαβαίνω να ανοίξω κανένα βιβλίο.

 

Και βέβαια τα μπάσα Fender παραμένουν το... λατρεμένο μου χόμπι  ;D     

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Άλλα χόμπι μου είναι είναι οι σπάνιες μπύρες & single malt ουίσκυ,

...

 

+137.

 

Στο σημείο αυτό ξέχασα να αναφέρω ότι ανάμεσα στα άλλα μου χόμπυ είναι η πίτα-γύρος και η coca-cola zero.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέροντα χόμπι έχετε  :) Τόσοι πολλοί με ενυδρεία ομολογώ πως σε εμένα τον άσχετο φαίνεται πολύ περίεργο  :P

 

Προσωπικώς, ξιφασκία (να έχει κι εκεί λίγο G.A.S. αδερφέ!)

 

και βέβαια πιτόγυρα και άλλα ωραία και υγιεινά εδέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου