Προς το περιεχόμενο

Greek Viking Epic Death! (Aeklypsis - Mirror of Darkness)


VivaldiNew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν για να μπούν τα πράγματα στη θέση τους επειδή έτυχε την αποφράδα εκείνη ημέρα να βρίσκομαι κι εγώ με άλλο ένα φίλο από σπόντα  στο INVITE για το live των Still Falling και των Aeklypsis νομίζω έπαιζαν κι άλλα 2 συγκροτήματα δεν έχω συγκρατήσει ονόματα αλλά θυμάμα ότι ΕΠΑΙΖΑΝ πραγματικά καλά....Πληροφοριακά αναφέρω ότι οι μεν Still Falling(οι οποίοι σημειωτέον ερχόντουσαν ώς φίρμες ;D λόγω εμφάνισης τους σε κάποιο Schoollwave,εντελώς αδιάφοροι και βαρετοί στ αυτιά μου) είχαν ένα κοινό των 2 ατόμων που τους απολαμβάναν κατά τη διάρκεια του show oi δε Aeklypsis είχαν το μεγαλειώδες crowd των 5 ατόμων εμφανίστηκαν ως οι νέοι IRON MAIDEN τουλάχιστον,απίστευτη Καρδινάλιου Ρισελιέ και βάλε συμπεριφορά και ΒΑΒΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  στο μάξιμουμ...

Έχω ακούσει μπάντες και μπάντες αλλά τέτοια βαβούρα σε συνδυασμό με έπαρση πρώτη φορά είδα..

Αν αυτά τα παιδιά είναι με τέτοια μυαλά τώρα καήκαμε ομαδικώς  :-\

Το σχόλιο μου μπορεί να χαρακτηριστεί και υποκειμενικό... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο VivaldiNew είναι μέλος των Aeklypsis και μπήκε για να αυτο-διαφημιστεί, νομίζω ότι έγινε σαφές πως απέτυχε.

Αν δεν είναι και όντως το παρόν thread αποσκοπεί αποκλειστικά στο να μοιραστεί τον ειλικρινή θαυμασμό του για τη μπάντα, δεν έχουμε θέμα μιας και αυτό δεν είναι μεμπτό.

 

Νομίζω το λύσαμε το θεματάκι, n' est-ce pas?

 

Όσο για την ίδια τη μπάντα, γενικώς δεν δηλώνω fan του epic death metal οπότε δεν θέλω να εκφέρω γνώμη για τη μουσική τους αλλά το σχόλιο στο Youtube είναι το λιγότερο μπερδεμένο...

Δεν τους νοιάζει αν ο κόσμος γουστάρει τη μουσική τους γιατί βγαίνει από την ψυχή τους (δεκτόν, αν και Έλληνας με ψυχή viking είναι λίγο κάπως), από την άλλη λένε ότι ξοδέυουν μέρες και μήνες για να φτιάξουν τραγούδια "for the world to hear"... ::)

 

 

Υ.Γ. Ομολογώ πάντως ότι η μειλίχια προσέγγισή τους στη διευθέτηση διαφωνιών με κέρδισε αμέσως!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το γεγονός του σχολιασμού, πέραν των δύο φαν του συγκροτήματος, ήταν άσκοπος.

Και εξηγώ το σκεπτικό μου.

Όντως το παληκαράκι πήγε να προβάλει την αγαπημένη του μπάντα κάπως υπερβολικά και λίγο άκομψα, ξεκινώντας από τον τίτλο και συνεχίζοντας με υπερθετικούς χαρακτηρισμούς.

Δικαίωμά του.

Από κει και πέρα δεν χρειάζεται ειρωνεία - δεν βοηθάει κάπου- και αν κανείς άλλος δεν σχολίαζε, το thread θα έμενε στα δύο σχόλια και θα τελείωνε εκεί.(Όπως και σε πολλά άλλα που δεν κατανοώ την ανάγκη κάποιων να απαντήσουν, για να μειώσουν κάποιους πιο άσχετους-αδύναμους-αδαείς-αφελείς-ατάλαντους και πάει λέγοντας, για να υπερυψωθούν οι ίδιοι στα δικά τους μάτια και να θρέψουν το εγώ τους, μη λέγοντας τελικά τίποτα το ουσιαστικό.)

Από την άλλη πάλι, θα μπορούσε να είχε αναρτηθεί στα δελτία τύπου (οι τάδε βγάλανε το δείνα στο είδος χ) και πάλι θα τελείωνε η κουβέντα.

Αφού όμως σχολιάστηκε και έπεσε στην αντίληψή μου, έχω να πω τα εξής : Το είδος μουσικής είναι death metal, από Borgir το μόνο που μου αρέσει είναι το Mourning Pallace και τα παιδιά θα σκίσουν.................. στην Σκανδιναβία ;D ;D ;D

 

Περί ορέξεως....λαχανοντολμάδες, τώρα που είναι και ο καιρός τους.

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Όπως και σε πολλά άλλα που δεν κατανοώ την ανάγκη κάποιων να απαντήσουν, για να μειώσουν κάποιους πιο άσχετους-αδύναμους-αδαείς-αφελείς-ατάλαντους και πάει λέγοντας, για να υπερυψωθούν οι ίδιοι στα δικά τους μάτια και να θρέψουν το εγώ τους, μη λέγοντας τελικά τίποτα το ουσιαστικό.)

 

Ποσταραμε για τον ιδιο λογο που εσυ απεκλεισες τον εαυτο σου απο την παραπανω αναλυση...

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το γεγονός του σχολιασμού, πέραν των δύο φαν του συγκροτήματος, ήταν άσκοπος.

Δε συμφωνώ απόλυτα με αυτήν την άποψη και εξηγούμαι:

Από τη στιγμή που ο οποιοσδήποτε εκθέτει δημόσια την άποψη του,αυτομάτως εκτίθεται και στις απόψεις των άλλων,τις οποίες και φυσικά δε μπορεί να ελέγξει.

Αν δεν επιθυμεί κάτι τέτοιο,ας στείλει πχ ένα sms ή ένα mail στον/στους ενδιαφερόμενους και ας συνομιλήσουν μεταξύ τους.

Όταν,όμως,επιλέγει το δρόμο της δημόσιας έκθεσης-και μάλιστα με έναν τόσο εξώφθαλμα υποκειμενικό  τρόπο,όπου η πρώτη σκέψη που δημιουργείται στους αναγνώστες είναι ή ότι ο γραφών είναι μέλος του συγκροτήματος ή στενός συγγενής αυτών,τότε,γιατί απαιτεί αντικειμενική αντιμετώπιση από τους υπόλοιπους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το γεγονός του σχολιασμού, πέραν των δύο φαν του συγκροτήματος, ήταν άσκοπος.

Και εξηγώ το σκεπτικό μου.

Όντως το παληκαράκι πήγε να προβάλει την αγαπημένη του μπάντα κάπως υπερβολικά και λίγο άκομψα, ξεκινώντας από τον τίτλο και συνεχίζοντας με υπερθετικούς χαρακτηρισμούς.

Δικαίωμά του.

Από κει και πέρα δεν χρειάζεται ειρωνεία - δεν βοηθάει κάπου- και αν κανείς άλλος δεν σχολίαζε, το thread θα έμενε στα δύο σχόλια και θα τελείωνε εκεί.(Όπως και σε πολλά άλλα που δεν κατανοώ την ανάγκη κάποιων να απαντήσουν, για να μειώσουν κάποιους πιο άσχετους-αδύναμους-αδαείς-αφελείς-ατάλαντους και πάει λέγοντας, για να υπερυψωθούν οι ίδιοι στα δικά τους μάτια και να θρέψουν το εγώ τους, μη λέγοντας τελικά τίποτα το ουσιαστικό.)

Από την άλλη πάλι, θα μπορούσε να είχε αναρτηθεί στα δελτία τύπου (οι τάδε βγάλανε το δείνα στο είδος χ) και πάλι θα τελείωνε η κουβέντα.

Αφού όμως σχολιάστηκε και έπεσε στην αντίληψή μου, έχω να πω τα εξής : Το είδος μουσικής είναι death metal, από Borgir το μόνο που μου αρέσει είναι το Mourning Pallace και τα παιδιά θα σκίσουν.................. στην Σκανδιναβία ;D ;D ;D

 

Περί ορέξεως....λαχανοντολμάδες, τώρα που είναι και ο καιρός τους.

Προσωπικά πόσταρα γτ δεν μου αρέσει κάποιοι να νομίζουν ότι μπορούν να κοροιδεύουν κάποιους και μένα μέσα σ αυτούς και να μου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες...Θα φάνε το κράξιμο της αρκούδας γτ τη σιωπή μας αγαπητέ μου την εκλαμβάνουν ως αδυναμία και όχι ως Ελβετικό μοντέλο διανόησης....

Και νομίζω ήμουν ο μόνος που μίλησα με πραγματικά γεγονότα...

Aφιερωμένο..

DEATH METAL GREEK PARODY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου