Προς το περιεχόμενο

Greek Viking Epic Death! (Aeklypsis - Mirror of Darkness)


VivaldiNew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάντως τα δύο κομμάτια στο youtube δεν είναι κακά για το είδος (που προσωπικά δεν μου αρέσει). Έχουν κάποια crossover σημεία που είναι καλά. Βέβαια, η ατάκα στο Myspace για "global metal domination", απλά δεν υπάρχει...

 

τώρα, για τα όοοολα τα υπόλοιπα, αντί να ακούσετε κάποιο κομμάτι και να κρίνετε αν τα λεγόμενα ενός πορωμένου φαν (ναι! υπάρχουν) μίας άγνωστης μπάντας έχουν κάποια βάση, και μετά να εκφέρετε (και) μουσική άποψη, κάθεστε και κάνετε σενάρια σαν θείτσες (σόρρυ προς όλες τις πραγματικές θείτσες). Ναι, ρε neeq, εκεί πήγε το μυαλό μου και εμένα, αλλά και τι έγινε...  ;D Είναι ώριμο δηλαδή να γεμίζει ένα μουσικό thread με Αστεριξ, Ρισελιέ και το παλτό του Γιωργάκη; Περί αντικειμενικών Vs υποκειμενικών τοποθετήσεων και φυκιών και μεταξωτών κορδέλλων, σορρυ παίδες, αλλά βγάζει λίγο κακία. Τόσο καβάλημα τρώμε καθημερινά, το παληκαράκι μας πείραξε... Και η υποκειμενική τοποθέτηση νομίζω δεν οδηγεί πουθενά.

 

Αυτά, καλημέρες, καλή Κυριακή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε ρε αυτό το Live στο Invite ήταν ότι να'ναι... Πραγματικά...

 

Εσύ αγορίνα Σατανικούλη που μιλάς με γεγονότα, κάτι μπέρδεψες..

 

Τυχαίνει να είμαι ο τραγουδιστής των Still Falling και δεν ήμασταν εμείς η μπάντα που είχε βγει στο schoolwave, αλλά οι Winter Flame.

 

Και σε καμία περίπτωση δεν ήρθαμε με το στυλάκι που αναφέρεις..

 

Βασικά βλέπω εδώ πως αντιμετωπίζετε γενικά την φάση στην Ελλάδα και γενικά ξενερώνω.. Έστω και οτι το παιδί τελικά ήταν απο τους Aeklypsis, γιατί δηλαδή να μην διαφημιστεί ΚΑΙ από εδώ?

 

Αντί να βοηθάτε την φάση να γουστάρουμε όλοι κάθεστε και κράζετε και πλακώνεστε χωρίς λόγο..

 

Και που μπορεί να υπάρχουν καλύτερα bands? Τι θα γίνει, εμείς να σταματήσουμε να παίζουμε?

 

VivaldiNew ποιός είσαι ωρέ?

You cannot kill what you did not create

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω και οτι το παιδί τελικά ήταν απο τους Aeklypsis, γιατί δηλαδή να μην διαφημιστεί ΚΑΙ από εδώ?

Μπορεί να διαφημιστεί και με το παραπάνω με ένα δελτίο τύπου,που θα μας ενημερώσει για το συγκρότημά του,θα λινκάρει υλικό και όσοι πιστοί προσέλθετε.

Όχι,όμως,να δηλώνει "αγνός" οπαδός,που από την πολύ του αγάπη προμοτάρει "ανιδιοτελώς" το συγκρότημα της καρδιάς του,θεωρώντας πως οι αναγνώστες τρώνε κουτόχορτο και δε βλέπουν το προφανές.

Ακόμα και αν δεν είναι μέλος του συγκροτήματος,έτσι όπως τα γράφει,προκαλεί δυσπιστία(στο ενήλικο αναγνωστικό κοινό,τουλάχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά κανένας δεν αμφισβήτησε κανέναν στο πρώτο ποστ.

 

Εντάξει πρώτο ποστ του φίλου, ήθελε να γράψει για τους Αίκλυψις (ναι, έτσι μεταφέρεται στα ελληνικά το όνομα, και είναι τελείως ανορθόγραφο).

 

ΑΛΛΑ όταν σκάει και άλλο μέλος με πρώτο ποστ το οποίο ΚΑΙ ΑΥΤΟ θέλει να υμνήσει τους Αίκλυψις, το ζήτημα γίνεται περίεργο.

 

Το έχουμε ξαναδεί το έργο με το Λαζάνη και τον άλλο το Λαζάνη, νούμερο ΙΙ, "κάτι Attack" αν δεν κάνω λάθος...

 

Ο καθένας μπορεί να πιστέψει ό,τι θέλει...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, συγγνώμη αλλά...πολύ κακό για το τίποτα. Κοντεύει να γίνει της 2ας παρουσίας στο θρεντ, και για ποιο λόγο? Επειδή επισημάνθηκε ένα συγκροτηματάκι από τα εκατοντάδες που φυτοζωούν χαμένα κάπου στο ελληνικό αντεργκράουντ? Και επειδή ίσως δύο, ίσως ένας, ίσως και κανένας ήταν μέλος του εν λόγω συγκροτήματος χωρίς να το δηλώσει εξ αρχής? Μπιγκ φάκιν ντίαλ. Ρίξτε μια ματιά στον κόσμο γύρω σας! Αν πράγματι διαρρηγνύετε τα ιμάτιά σας κάθε μέρα για τόσο εξευτελιστικά ασήμαντες αφορμές, μάλλον αδυνατώ να φανταστώ τι θα πρέπει λογικά να κάνετε και για τις ουσιαστικές που σας αφορούν και άμεσα...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον αδυνατώ να φανταστώ τι θα πρέπει λογικά να κάνετε και για τις ουσιαστικές που σας αφορούν και άμεσα...

...εννοείς το δίπλα θέμα εάν ο Γιώργος είναι ο Uli Roth? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όσους μίλησαν για μένα

 

1ον Δεν προσέβαλα ούτε έθιξα κανέναν. Είπα την άποψή μου για τους Aeklypsis σε ένα μέχρι τότε νεκρό forum topic και αυτή θα συνεχίζει να είναι ότι και αν λέτε παραπάνω!

 

2ον Προφανώς δεν ακούτε αυτό το είδος μουσικής γιατί θα ξέρατε ότι ακόμα και οι Ensiferum που ήρθαν στην Ελλάδα πήραν τα τρία.

 

ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ

 

Επειδή αγαπάω αυτή τη μουσική και σε αυτή την επική χώρα θα μπορούσε να πετάει και παρόλα αυτά πετιέται στα σκουπίδια λόγω διαφόρων Ραπάδων και R.A.T.M. φανατικών κατά του κατεστημένου (ωραίο αλλά προπαγάνδα έχει γίνει sorry κιόλας! Zieg Heil θα τους λέμε σε λίγο) η' διαφόρων έντεχνων που παίζουν όμορφη μουσική αλλά χιλιοπαιγμένη και κουρασμένη με τα χρόνια....

 

Επειδή μαρέσει όταν βρέχει και είμαι στο αυτοκίνητο να ανοίγω το ραδιόφωνο και να παίζει Bathory και Moonsorrow και όχι πάλι Metallica! Και στα μαγαζιά που πάω να ακούσω το Cathode Ray Sunshine και όχι το Thunderstruck ξανά και ξανά..

 

Επειδή είναι μουσική περήφανη και επειδή θέλω να την βοηθήσω έφτιαξα ένα βίντεο που υποστηρίζει το μοναδικό τέτοιο ελληνικό συγκρότημα που ξέρω! (Συγγνώμη που υποστηρίζω μόνο αυτό αλλά δεν έχω βρει άλλο) και ένα βίντεο που αναφέρει όλες τις αγαπημένες μου μπάντες στο είδος.

Για την Ελλάδα είναι μπροστά να βγεις να παίξεις τόσο καλά αυτό το πράγμα! Σε μία χώρα που στο σχολείο δεν υπάρχει καμία μουσική παιδεία, στα ωδεία σου μαθαίνουν Metallica, Whitesnake ή Theater... Στα festival έρχονται μόνο οι πιο εμπορικές μπάντες και κανένας δεν αναφέρει ποτέ το αγαπημένο μου Black ή Pagan ή Folk Metal. Μάθαμε τους Eluveitie 5 χρόνια μετά από το τότε τελευταίο τους cd επειδή ήρθαν με τους Kreator!

 

Δεν με νοιάζει λοιπόν αν διαφωνείτε γιατί δηλώνω πορωμένος! Αν δεν είστε fan του είδους και δεν έχετε καμία όρεξη να ασχοληθείτε σας αγνοώ! Αν σας αρέσει η μουσική αυτή τελικά δείτε τις μπάντες που έχω γραμμένες στο Youtube και είναι μια καλή αρχή!

 

Δεν έχω έχθρες με κανέναν και αν σας είναι τόσο απορία δεν είμαι μέλος της μπάντας, θα ήθελα πολύ να είμαι! Τους ξέρω προσωπικά και είναι καλά παιδιά, ο κιθαρίστας παίζει στους Fall of Man που πιθανότατα γνωρίζετε και στους Aeklypsis εύχομαι και υποστηρίζω ώστε μια μέρα να ξεφύγουν από εδώ να κάνουν καριέρα έξω και να ξαναέρθουν και να τους εκτιμήσουν 5-6 χρόνια μετά όπως γίνεται κάθε φορά σε αυτή τη χώρα!

 

Προς τον neeq και μερικούς άλλους δεν είπα τίποτα άσχημο σε κανέναν, δεν είπα ότι κάποιος μασάει κουτόχορτο, αν προσβάλλεστε από τα πορωμένα λόγια κάποιου για μια μπάντα σε ένα φόρουμ, τότε σκεφτείτε πριν αντιδράσετε. Όση δύναμη έχει το δικό μου post τόση έχει και κάθε δικό σας, όσο θα έπρεπε να σκέφτομαι εγώ τι γράφω τόσο θα έπρεπε και εσείς! Αν είπα κάτι καλό νομίζω τα μηδενιστικά σας λόγια είναι αρκετά για να το χαντακώσουν, και μάλλον δεν υπήρχε λόγος να γίνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοντεύει να γίνει της 2ας παρουσίας στο θρεντ, και για ποιο λόγο?

 

Είναι δάκτυλος του Σατανά για να σπείρει την διχόνοια ανάμεσα μας...  ;D ;D Είναι τυχαίο ότι οι Aeklypsis είναι... νέκρουλες;  ;D ;D Δεν νομίζω...

 

Aeklypsis; Είναι αεκτζίδες που παίζουν epic death βαμμένοι... κίτρινοι;  ;D ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου