Προς το περιεχόμενο

Arranger με ελληνικούς και αράβικους ρυθμούς


nikpony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά,σε λίγο θα πείτε ότι έχουν και μεγαλύτερη ιστορία τα yamaha roland στα λαικά από τα korg. :oΣτα κοrg υπάρχει απίστευτα πολύ υλικό(πάντα δωρεάν) και δεν είναι πια απαραίτητο να είναι oriental έκδοση κάποιο όργανο για να έχει καλά drumset.Ειδικά οι ακριβές σειρές pa1x,pa1xpro,pa1xpro elite,pa800,pa2x έχουν απίστευτη ποιότητα σε ρυθμό και υπάρχουν διάφορα βίντεο που το αποδεικνύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,σε λίγο θα πείτε ότι έχουν και μεγαλύτερη ιστορία τα yamaha roland στα λαικά από τα korg. :oΣτα κοrg υπάρχει απίστευτα πολύ υλικό(πάντα δωρεάν) και δεν είναι πια απαραίτητο να είναι oriental έκδοση κάποιο όργανο για να έχει καλά drumset.Ειδικά οι ακριβές σειρές pa1x,pa1xpro,pa1xpro elite,pa800,pa2x έχουν απίστευτη ποιότητα σε ρυθμό και υπάρχουν διάφορα βίντεο που το αποδεικνύουν.

 

Διάβασε λίγο τα πιο πάνω γραφόμενα, για να μπεις στο πνεύμα!

Σίγουρα καμία σχέση κατά την ταπεινή μου πάντα γνώμη τα γιαμαχάκια, με τα korg! Μην τρελαθούμε!! Αλλά για κάποιον που δεν είναι τόσο ψαγμένος, η YAMAHA έχει πιο οργανωμένους ρυθμούς, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ ! ! !

Κι εκτός αυτού, είναι και το κόστος που αναφέρει ο άνθρωπος!

Με 500 ευρώ τι θα πάρεις?

Πέρα από αυτό, και κατευθείαν στα korg να πέσεις, ωραία!!

Κυκλοφορεί πολύ υλικό από πλευράς  ρυθμών και ήχων !! Σίγουρα!! Δεν παύει όμως να είναι το περισσότερο  σαβούρα!!!  (Πάντα κατά την γνώμη μου)!

Γιαυτό ξεκινάς από κάτι οργανωμένο, και στην πορεία μαθαίνεις κι  ο΄λο μαθαίνεις πιο περισσότερα!!

Οπότε αργότερα, βάζεις το χέρι λίγο πιο βαθειά στην τσέπη μέχρι εκεί που μπορείς για ένα καλύτερο όργανο, πιο ποιοτικό και με μεγαλύτερες φυσικά δυνατότητες, για να αρχίσεις να φτιάχνεις δικά σου πλέον πράγματα, και πάει λέγοντας!

        Ειλικρινά να βοηθήσω θέλω! Ούτε να το παίξω κάποιος, ούτε να κοντραριστώ!! Άλλωστε, είμαι από τους πρώτους, που ασχολήθηκαν με Ελληνικά styles, από τα τότε Ατάρι!  Μετά  Korg i3, μετά  i30,  is40,  pa 80, και τώρα pa800

Καθότι και μεγαλύτερος σε ηλικία !

Οπότε έχω περάσει απ΄όλα τα στάδια , τις ατελείωτες δοκιμές, για να  μπορώ αυτή τη στιγμή να φτιάχνω καλά styles  για την δουλειά!

Αυτά!!!!

Αν φάνηκα υπερβολικός, ζητώ συγνώμη, και δεν ξαναμιλάω!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν είναι εκεί το θέμα να μην ξαναμιλήσεις.Κουβέντα γίνεται.Απλά και εσείς μου φανήκατε υπερβολικοί.Έχουν περάσει αρκετά χρόνια από την κυκλοφορία των pa series οπότε τα μετρια και κακά styles εχουν χαθεί στο πέρασμα του χρόνου.Νομίζω πως να βρεί ακόμη και αρχάριος ένα-δυό σετ και να τα φορτώσει δεν είναι επιστήμη,ενώ όσα korg pa50 βλέπω τώρα τελευταία όλα πωλούνται κάτω από 500(μεταχειρισμένα πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου