Προς το περιεχόμενο

John Scofield στο δορυφορικό καναλι Mezzo


nasokosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

      Πέμπτη ξημερώματα 03:00 πμ τοπική ώρα  το κουαρτέτο του Scofield με το Bill Stewart στα τύμπανα, απο μια συναυλία τον Απρίλιο του 2010 με το ιδιο κουαρτέτο που εμφανίστηκε εδώ στην αιθουσα τέχνης Αθηνά το Μάιο, παιζει για μια και πλέον ώρα τη μουσική του . Ετοιμάστε video recorders,σκληρούς δισκους κτλπ.

      Το δορυφορικό καναλι Mezzo αναμεταδίδεται εδώ απο την γνωστή αλυσίδα συνδρομητικής τηλεόρασης (νομίζω) και αποτελεί Οαση πολιτισμού μεταδίδοντας καθημερινά κυρίως κλασική αλλά και Jazz μουσική.

    Καλή ακρόαση

 

 

http://www.mezzo.tv/en/our-programs

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ δεν πιάνω το κανάλι (και να το έπιανα δεν έχω τηλεόραση...), αλλά στοιχηματίζω πως οι άλλοι σε ευχαριστούν για το τιπ! :) Toν Scofield τον έχω δει λάιβ και είναι φοβερός.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι πως ολο κ καποιο παλικαρι θα γραψει κ θα διαμοιρασει ελευθερα στο ιντερνετ.Φοβαμαι πως οι εταιριες θα το διαγραψουν.Αν κατα τυχη το κανει καποιος ελληνας θα ηθελα μια ενημερωση για να το προλαβω να το παρω κ γω που δεν εχω την τυχη να πιανω τετοια καναλια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βασικά αν είναι συνδρομητικό δύσκολο, μήπως μπορούν να έχουν πρόσβαση γενικά όσοι έχουν δορυφορική κεραία;

 

Ξεθάβω λίγο εδώ αν και δυστυχώς τη συναυλία δεν την είδα ούτε την έγραψα και τελικά θα μπορούσα κιόλας :( διότι το συγκεκριμένο κανάλι μπορεί να το δει όποιος έχει nova ή απλά δορυφορική κεραία.

Έτυχε σήμερα λοιπόν να δω πως το βραδάκι θα έχει συναυλία Oscar Peterson μαζί με τον Niels-Henning Ørsted Pedersen (στις 9:30). Και από μια ματιά που έριξα στη σελίδα του γενικά βάζει πολύ αξιόλογες συναυλίες σε κλασσική ή τζαζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Ξεθάβω και γώ λίγο με τη σειρά μου, η συναυλία ήταν πολύ καλή , ξεχώρισα ήδη δυο πολύ δυνατά κομμάτια ελπίζω να μπορέσω να ανεβάσω κανα δυο κλιπ τις επόμενες μερες λογω έλλειψης χρόνου.

    Εχω γράψει απο το συγκεκριμένο κανάλι πανω απο είκοσι επιλεγμένες ωριαίες συναυλίες  αφου καλα καλα δεν έχω προλάβει να τα δώ όλα!!

    Οσοι πιστοί, παρτε τον σκληρό σας  δίσκο και περιπάτοι.

 

    Καλές Γιορτές!!

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ειναι ένα κλιπάκι απο ενα δυνατο κομμάτι νομίζω λέγεται Chirikawa

απο μια συναυλία  τους στη Γαλλία τον Απρίλιο 2010.

 

 

 

 

Καλή Χρονιά!

 

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks!

 

Έχω κατενθουσιαστεί με το mezzo. Τώρα δα έβλεπα αφιέρωμα στον ray charles! Είχε τη βιογραφία του κ μετά μια ώρα συναυλία στο montreux jazz festival το 1997.

 

Όσοι έχετε νόβα ή γενικά δορυφορική ασχοληθείτε να το βρείτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος ο Sigmund Freud ;)

 

και ο πιανίστας του πολύ καλός, με έπεισε να ασχοληθώ με την... κλωστουφαντουργία,

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου