Προς το περιεχόμενο

Arturia Analog Experience The Player


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

δηλαδή?

Δηλ εμένα που δεν ξέρω να παίζω με τα 2 χέρια και χρειάζομαι ένα πλήκτρο για να μετακινώ τελίτσες...είναι μία χαρά

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί ορέξεως ουδείς λόγος.

Αλλά σε πραγματικό χρόνο παιξίματος και οχι εγγραφής midi ή audio, θα έρθουν στιγμες να πειραματιστεις σε μπασσες και πριμες συχνοτητες ταυτόχρονα. Εκεί το +-octave δεν σε σώζει σε 23 ή 36 πλήκτρα.

Δεν είναι μονοφωνικό το όργανο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς ωραιότατο δώρο το συγκεκριμένο. Αν και εγώ σκέφτωμαι σοβαρά πλέον να κάνω δώρο στον εαυτό μου το κορυφαίο μοντέλο αυτής της σειράς

http://www.arturia.com/evolution/en/products/ALE/intro.html

Λόγω προβλημάτων του βασικού μου midi keyboard (θα ποστάρω σχετικό θέμα).

Από τα specs του φαίνεται ότι δεν του λείπει κυριολεκτικά τίποτα. (Ως και breath controller παίρνει).

Όλα αυτά σε συνδιασμό με τους 3500 ήχους του σαν vst, νομίζω ότι είναι μια ακριβότερη μεν, ολοκληρωμένη λύση δε, για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας κ απο μενα

Εγω προσανατολιζομουν στην αγορα ενος hardware synth (συγκεκριμενα το Miniak)παρολα αυτα μιας κ ειμαι πολυ αρχαριος (οποτε θελω στην αρχη να πειραματιστω) σκεφτηκα οτι καλυτερη λυση (κ οικονομικα) ειναι η αγορα του Arturia Analog Experience The Factory

Software μαζι με τον controller που εχει με σχετικα ευκολο Layout μοιαζουν ιδανικα για μενα

 

Αυτο ομως που θελω να ρωτησω ειναι αν το συγκεκριμενο εχει την δυνατοτητα οταν παιζω εναν ηχο κ μου αρεσει αν μπορω να τον ξαναχρησιμοποιησω/να κανω εγγραφη κ μετα να ξαναακουγεται παραλληλα μαζι με εναν αλλο καινουριο χωρις να τον ξαναπαιζω (δεν ξερω πως λεγεται αυτη η λειτουργια κ μην με κραξετε γιατι ειπαμε πως ειμαι αρχαριος  ::) )

 

παραλληλα με ποιο αλλο προγραμμα ευκολο/αμεσο μπορω να το χρησιμοποιησω ετσι ωστε να εχω drum loops κ δυνατοτητα εγγραφης ενος κομματιου/ιδεας που θα εχω??

Το MAGIX Music Maker που εχω λετε να κανει??

 

(Να διευκρινησω οτι να παιζω ξερω πολυ καλα...Τα υπολοιπα με δυσκολευουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κ απο μενα

Εγω προσανατολιζομουν στην αγορα ενος hardware synth (συγκεκριμενα το Miniak)παρολα αυτα μιας κ ειμαι πολυ αρχαριος (οποτε θελω στην αρχη να πειραματιστω) σκεφτηκα οτι καλυτερη λυση (κ οικονομικα) ειναι η αγορα του Arturia Analog Experience The Factory

Software μαζι με τον controller που εχει με σχετικα ευκολο Layout μοιαζουν ιδανικα για μενα

 

Αυτο ομως που θελω να ρωτησω ειναι αν το συγκεκριμενο εχει την δυνατοτητα οταν παιζω εναν ηχο κ μου αρεσει αν μπορω να τον ξαναχρησιμοποιησω/να κανω εγγραφη κ μετα να ξαναακουγεται παραλληλα μαζι με εναν αλλο καινουριο χωρις να τον ξαναπαιζω (δεν ξερω πως λεγεται αυτη η λειτουργια κ μην με κραξετε γιατι ειπαμε πως ειμαι αρχαριος  ::) )

 

παραλληλα με ποιο αλλο προγραμμα ευκολο/αμεσο μπορω να το χρησιμοποιησω ετσι ωστε να εχω drum loops κ δυνατοτητα εγγραφης ενος κομματιου/ιδεας που θα εχω??

Το MAGIX Music Maker που εχω λετε να κανει??

 

(Να διευκρινησω οτι να παιζω ξερω πολυ καλα...Τα υπολοιπα με δυσκολευουν)

 

 

Αυτό που θες να κάνεις, δεν το κάνει το κλαβιέ, αλλά το (εκάστοτε) πρόγραμμα. Το MAGIX Music Maker σαφώς "κάνει", αλλά (ειδικά αν ξέρεις να παίζεις πολύ καλά) σύντομα θα εξαντλήσεις τις δυνατότητές του και θα θέλεις κάτι καλύτερο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε τι λετε να το τσιμπησω??Ειναι μια καλη αρχη??

http://www.arturia.com/evolution/en/products/AFE/intro.html

trolley μου λες οτι αυτα που ζηταω το κανει το (εκάστοτε) πρόγραμμα...Οποτε το Analog Factory δεν εχει αυτην την δυνατοτητα....

 

ή μηπως να περιμενω για το Laboratory το οποιο ομως μαλλον θα ξεπερναει την τιμη ακομα κ του Miniak??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε τι λετε να το τσιμπησω??Ειναι μια καλη αρχη??

http://www.arturia.com/evolution/en/products/AFE/intro.html

trolley μου λες οτι αυτα που ζηταω το κανει το (εκάστοτε) πρόγραμμα...Οποτε το Analog Factory δεν εχει αυτην την δυνατοτητα....

 

Το Analog Factory είναι ένα synthesizer. Δεν έχει και δεν είναι αναμενόμενο να έχει αυτή τη δυνατότητα. Αν δε, την είχε, θα την είχε με πολύ υποτυπώδη τρόπο, όπως την έχουν τα επιτραπέζια synthesizer-workstations στη πλειοψηφία τους.

 

Το θέμα σου, είναι μη-θέμα, διότι ο υπολογιστής σου θα είναι αναμένος ούτως ή άλλως.

 

 

ή μηπως να περιμενω για το Laboratory το οποιο ομως μαλλον θα ξεπερναει την τιμη ακομα κ του Miniak??

 

Ξεκίνα βρε από κάπου. Θα αλλάξεις πολλές φορές γούστα στη πορεία.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω trolley για τον χρονο κ τις απαντησεις σου

Η αληθεια ειναι οτι το ψειριζω εδω κ πολυ καιρο κ συνεχεια  βρισκω κατι καινουριο να ψαξω.

Γενικα δεν υπαρχουν πολλα φραγκα για πειραματισμους οποτε θελω να βρω κατι που εστω δεν θα πω σε συντομο διαστημα τσαμπα τα λεφτα....

Οποτε ειμαι μεταξυ akai miniak,Novation Xio 25-Key κ την ''υβριδικη'' λυση του arturia analog factory (δεν με πολυ ενδιαφερουν οι φυσικοι ηχοι οπως θα καταλαβες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε ειμαι μεταξυ akai miniak,Novation Xio 25-Key κ την ''υβριδικη'' λυση του arturia analog factory (δεν με πολυ ενδιαφερουν οι φυσικοι ηχοι οπως θα καταλαβες)

Κάθε μηχανή έχει τα δικά της χαρακτηριστικά ,υπέρ και κατά.

Οτι κι αν επιλέξεις,μάθε το και δουλεψέ το στο έπακρον.Ωστε στην επόμενη (γιατί θα υπάρξει)κίνηση /αγορά, να ξέρεις τι παραπάνω χρειάζεσαι.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου