Προς το περιεχόμενο

Diy project: Noiz overdrive


toneless

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πετάλι αν και πολύ απλό κατασκευαστικά, μου θυμίζει συνάντηση Big Muff με Tube Screamer!!!

Να σημειώσω ότι το "The noiz" είναι μια μοναδική κατασκευή αποκλειστικά για το noiz και όχι κάτι που φτιάχνω και πουλάω.

 

Το πετάλι το ζωγράφισε μια κοπέλα στη γειτονιά μου. Προτείνω να κάνετε το ίδιο. Βέβαια αν την αφήσετε να φτιάξει ότι της κατέβει τότε θα έχετε και το ανάλογο αποτέλεσμα. Από γατούλες και ζωάκια πάνω σε πετάλι Overdrive μέχρι ήλιο και φεγγάρι δίπλα δίπλα (βλ. "the Noiz"). :lol:

 

Εναλλακτικά, το αγαπημένο μου είναι αερογραφία ή silcscreening για να μοιάζει σαν τα πετάλια της Boss και να ψαρώνει κόσμο... :lol:

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 981
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Kάνε λίγο ποιο "λιανά" πως μπορούμε να προσθέσουμε led...

Kαι dc input...

 

Το ενδεχόμενο μετατροπής σε overdive για μπάσο? Είναι μεγάλη φασαρία? :? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές δουλειές και καλή συνέχεια toneless. Μπράβο!

 

(Όσα εξηγείς επί της κατασκευής φυσικά τα ακούω σαν ορολογία αεροναυπηγικής, αλλά μπράβο σου...αεροναυπηγέ μου :lol: )

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τέλιωσα σχεδόν το πεταλάκι εκτώς από τις διόδους ποθ ξέχασα να τις αγοράσω! :D

Να σου πώ Toneless το έκανα χωρίς πλακέτα επιδί είχα πολύ χώρο στο κουτάκι πιστεύεις πως αυτό είναι πρόβλημα? ΟΧΙ ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύω να ασχοληθώ με το πρότζεκτ' date=' το κολλητήρι είναι απαραίτητο να είναι 30 βατ ή αρκεί και μικρότερο;[/quote']

 

Όχι. Απλά θα χρειάζεσαι μια "στιγμούλα" παραπάνω για να ζεστάνεις τα υλικά σου πριν ακουμπήσεις το καλάι. Μια προσοχή όμως, σε περίπτωση που είναι πολύ μεγαλύτερο απο 30watt.

 

Kάνε λίγο ποιο "λιανά" πως μπορούμε να προσθέσουμε led...

Kαι dc input...

 

Το ενδεχόμενο μετατροπής σε overdive για μπάσο? Είναι μεγάλη φασαρία? :? :?

 

Δες παρακάτω' date=' το post του Flipper.

Είναι έτοιμο το πετάλι και για μπάσσο. Βασικά στο νού μου είχα ενα overdrive που να κάνει για όλα τα ηλεκτρικά όργανα και αυτό έφτιαξα. Τυχαία μπήκε στο section με τις κιθάρες. Αν δεν είσαι καλλυμένος απο τον ήχο θα ποστάρω ευθής αμέσως μετατροπές...

 

TONELESS XTΥΠA KAI KANA FUZZ FACE!!!!EINAI EYΚΟΛΟ ΚΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΩΣ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ!!!!!!!!!!

 

As you with my friend...Περίμενε όμως ντε. Ακόμη δεν ανέπνευσε καλά καλά το πρώτο...

 

 

Μπράβο ρε φίλε.

 

Καλές δουλειές και καλή συνέχεια toneless. Μπράβο!

 

(Όσα εξηγείς επί της κατασκευής φυσικά τα ακούω σαν ορολογία αεροναυπηγικής' date=' αλλά μπράβο σου...αεροναυπηγέ μου :lol: )[/quote']

 

Αν είπα κάτι δύσκολο ή ακατανόητο να μου το πείτε!

 

Το τέλιωσα σχεδόν το πεταλάκι εκτώς από τις διόδους ποθ ξέχασα να τις αγοράσω! :D

Να σου πώ Toneless το έκανα χωρίς πλακέτα επιδί είχα πολύ χώρο στο κουτάκι πιστεύεις πως αυτό είναι πρόβλημα? ΟΧΙ ετσι?

 

No problem 8) Περιμένω photos και απόψεις...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου