Προς το περιεχόμενο

Diy project: Noiz overdrive


toneless

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 981
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον,το στερεοφωνικο τζακ εχει 4 επαφες,και το μονο εχει 3...ποιες επαφες χρησιμοποιω στ καθενα?παρακαλω για αμμεση απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον,το στερεοφωνικο τζακ εχει 4 επαφες,και το μονο εχει 3...ποιες επαφες χρησιμοποιω στ καθενα?παρακαλω για αμμεση απαντηση.

 

plugs4.bmp

 

Την γείωση στην γείωση το σήμα στο καρφάκι μετά την μόνωση του καρφιού (με κόκκινο)και την γείωση της μπαταρίας στην άλλη αγκίδα του jack την πιό κοντή.

Όταν θα βάζεις το καρφί σου θα πρέπει να είναι ακριβώς όπως την εικόνα  ;)

 

Θα χρεισημοποιήσεις το πολύμετρο(μπίπερ) για να βρεις πια επαφή κάνει για μια  ακίδα που θέλεις π,χ  στην εικόνα η κόκκινη επαφή(με την τρύπα που βάζεις το καλώδιο)είναι για την κόκκινη ακίδα (που ακουμπάει το καρφί)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok,το γνωριζω αυτο,που ειναι για την εισοδο,για την εξοδο ποια ειναι η συνδεσμολογια?σε ποιες ακιδες? 

 

υ.γ το μονο τζακ ειναι =εισδος

      το στερεο το εχω σε εξοδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος να μου απαντησει? ειναι μεγαλη αναγκη...απο τις 11 το πρωι βασανιζομαι...

 

Το in και out είναι πάντοτε σήμα αυτό με το κόκκινο δηλ, δεν ξέρω αν εννοείς κάτι άλλο.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλα ακρη με τα βυσματα,το θεμα ειναι οτι δεν εχω παραμορφωση και η ενταση χαμηλωνει πολυ οταν το ανοιγω.που εχω κανει λαθος? οποιος γνωριζει ας με βοηθησει παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου