Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες Carvin,τι γνώμη έχετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλημέρα,

κατ'αρχάς τι γνώμη έχετε γις κιθάρες CARVIN;Ξέρετε κανένα on-line shop που να φέρνει στην Ελλαδα Carvin;Έμαθα οτι έχει αντιπρόσωπο στην Αθήνα,τον Τσιτιρίδη(καλό μαγαζί είναι αυτο;), και πήρα τηλ αλλά μου είπαν οτι περιμένουν μηχανηματα μέσα στον Ιούνιο.Φυσικά δεν ήξεραν τιμές αλλά φαντάζομαι οτι θα είναι αρκέτα ψηλά από αυτές που δίνει το site της carvin.Βασικά έχω δεί μια κιθάρα ηλεκτική\ακουστική, την AE185,και μου αρέσει πολύ γι'αυτό ψάχνομαι να την δοκιμάσω πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως βλέπεις, κανένας δεν έχει δει Carvin στην Ελλάδα, η δε σκέψη σου να απευθυνθείς στην αντιπροσωπεία και να ελπίζεις και σε καλή τιμή μας άφησε όλους άφωνους

 

:roll:

 

Αν πραγματικά αυτή η κιθάρα σου "λέει", διάβασε διάφορες Online κριτικές και αν εξακολουθείς να την θέλεις αγόρασέ την από κάποιο γερμανικό κατάστημα. Σου δίνουν το δικαίωμα να την γυρίσεις πίσω εντός ενός χρονικού διαστήματος και να πάρεις πίστωση για να αγοράσεις κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την εχεις παιξει την κιθαρα και ξερεις ακριβως τι παιρνεις τοτε παραγγειλε τη απο εξω, αλλα αν δεν ξερεις τι παιρνεις ξεχνα τις κριτικες τυπου harmony central ,αυτες ειναι πολυ αναξιοπιστες. Καλυτερα περιμενε να τη δοκιμασεις εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παίξει με αρκετές CARVIN στήν Αμερική.Είναι πραγματικά πολύ φθηνές για την ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ποιότητα κατασκευής τους και τα θαυμάσια ξύλα που χρησιμοποιούν.Δυστυχώς όμως καμμία από αυτές δεν με ενθουσίασε από πλευράς ήχου,ψυχρές με πολύ sustain αλλά με μονοδιάστατο και πολύ κομπρεσαρισμένο ήχο (μιλάω για τίς neck through & set neck).Εκπληκτικό playability & action.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ'όλα εκεί που γράφω "καλό μαγαζί ειναι αυτό;" ερώτηση έκανα και αυτό έβγαλε smily!Anyway.

Την κιθάρα δεν την έχω παίξει αλλά εννοείται οτι δεν πρόκειτε να έπερνα κάτι που δεν γνωρίζω πως είναι.Επειδή είμαι Θεσσαλονίκη(σπουδάζω) και μετά το καλοκαίρι πάω Κρήτη,λίγο χλωμό το κόβω να μπορώ να την δοκιμάσω έστω και στην αντιπροσωπεία.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση πάντως στην Carvin (τουλάχιστον από αυτά που είδα στο site) είναι οτι τα προϊόντα τους είναι πολύ φθηνά για αυτό που προσφέρουν.Τώρα από ποιότητα δεν ξέρω.

Όταν είχα πάρει τηλ στην αντιπροσωπεία είχα ρωτήσει αν οι τιμές θα είναι ίδιες με αυτές που έχει στο internet και μου είπαν πάνω-κάτω ναι.

Επίσης δεν έχω βρεί κάποιο ευρωπαικό on-line shop που να φέρνει Carvin εκτός το επίσημο Αγγλικό site της Carvin αλλά δεν έβγαλα άρκη απο κεί.

Αυτά,ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω.Επειδη τυχαινει και πουλαω και κιθαρες(οχι τις συγκεκριμενες) θα σου ελεγα απλως οτι:1)μην αγοραζεις οργανα χωρις να τα δοκιμαζεις 2)περιμενε να δεις ποσο θα ερθουν στην Ελλαδα και μετα να κρινεις τις τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου