Προς το περιεχόμενο

Traps Drums.


vasil_io

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας για άλλη μια φορά. Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω τα Traps Drums (http://www.trapsdrums.com/products_a400.asp), αλλά σκέφτηκα πρώτα να ρωτήσω αν κανείς σας τα έχει δοκιμάσει, και αν ναι τότε πως του φάνηκαν. Αξίζουν τον κόπο; Επίσης να πω πως δεν τα θέλω για ‘’κύρια’’ τύμπανα. Έχω μια Yamaha Oak Custom σε ένα home studio που έχω κάνει, αλλά δεν θέλω να την ‘’σέρνω’’ από δω και από ‘κει σε κάθε Live. Άσε που είναι και σκέτη ταλαιπωρία το στήσε – ξέστησε κάθε φορά. Οπότε σκέφτηκα κάτι τέτοιο όπως τα Traps.Περιμένω τις απαντήσεις σας. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γραψει με αυτα

 

www.mveducation.com/invt/6468&h=450&w=450&sz=67&tbnid=yeVrnMLC-G6Z1M:&tbnh=127&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Dflats%2Bdrums&zoom=1&q=flats+drums&hl=el&usg=__4RkyIVYAvelXjgXmfhLs4F3Lrg8=&sa=X&ei=748MTYf1DMrvsgaRv5yBDQ&ved=0CDcQ9QEwBQ

 

Μια χαρα ειναι και υποθετω οτι τα τραπς ειναι κατι αναλογο.

Σε σχεση με τα "κυρια" παιζουν πιο χαμηλα οποτε θες καλο

παντρεμα με τα πιατα η καλο κοντρολ στα χερια.

Ειναι πολυ ελαφρια κατασκευη και υπαρχει πιθανοτητα να αρχισει

τις βολτες πανω στη σκηνη εαν τυχει και σε πιασει οιστρος ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι στα ντέμο που έχει το site και στο πιο κάτω βίντεο, καλά ακούγονται (αν και είναι μικροφωνιασμένα και δεν ακούς τον εντελώς φυσικό ήχο). Είναι εντυπωσιακό το πόσο "βάθος" έχουν τόσο ρηχά τομ, ενώ και το ταμπούρο ακούγεται εξαιρετικά.

 

Κι εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα σετ εδώ και αρκετό καιρό, για τους λόγους που αναφέρεις.

Αν είσαι σαν κι εμένα και δεν πολυτρελαίνεσαι για τα ηλεκτρονικά τύμπανα, θα σου έλεγα να τα πάρεις. Διαφορετικά, σκέψου και το ενδεχόμενο ενός ηλεκτρονικού σετ. Αν μη τι άλλο σε γλιτώνει από τη μανούρα του να φτιάξεις ήχο...

 

http://www.youtube.com/watch?v=DkSGZwV9aE0&feature=player_embedded#!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου