Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με line6 m9


ASPIRE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν,δοκιμάζω την m9 ενος φίλου και συναντώ τα εξης προβλήματα..

Όταν την έχω ρυθμισμένη στο display mode (όχι true bypass δλδ), ο ηχος σβήνει λίγο πιο γρηγορα απ ότι στο tb.

Το πιο σημαντικο όμως ειναι πως την ωρα που σβήνει για παραδειγμα μια συγχορδια, ο ήχος ακουγεται καπως περίεργα σαν να συντονίζονται οι νότες.Κάπως καλύτερα δε μπορω να το περιγράψω...

Επίσης το ίδιο συμβαίνει και στο tb mode αρκει να είναι ένα εφφε ενεργοποιημένο.

Το έχει προσέξει κανείς αυτο που περιγράφω?Μηπως και καταλάβω αν φταίει η συγκεκριμένη ή το κανουν όλες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,δοκιμάζω την m9 ενος φίλου και συναντώ τα εξης προβλήματα..

Όταν την έχω ρυθμισμένη στο display mode (όχι true bypass δλδ), ο ηχος σβήνει λίγο πιο γρηγορα απ ότι στο tb.

Το πιο σημαντικο όμως ειναι πως την ωρα που σβήνει για παραδειγμα μια συγχορδια, ο ήχος ακουγεται καπως περίεργα σαν να συντονίζονται οι νότες.Κάπως καλύτερα δε μπορω να το περιγράψω...

Επίσης το ίδιο συμβαίνει και στο tb mode αρκει να είναι ένα εφφε ενεργοποιημένο.

Το έχει προσέξει κανείς αυτο που περιγράφω?Μηπως και καταλάβω αν φταίει η συγκεκριμένη ή το κανουν όλες..

 

Το πρόβλημα δεν είναι με το TB vs DSP bypass.

 

Το πρόβλημά σου είναι με το Noise Gate.

 

Ρύθμισε το σε ΠΟΛΥ ήπια settings και δες το πάλι.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε που να τα βρω όλα σε μια ώρα που την περιεργάζομαι ???

Είχες απόλυτο δίκιο.Είσαι genius!!

Σ ευχαριστώ πολυ,θα την αγοράσω μάλλον τελικά!

Πάντως έμμεσα ειχε σχέση το tb και το display γιατι με το ένα ενεργοποιείται και με το άλλο όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που την έψαχνα είδα ότι έχει και noise gate σαν εφφε.

εμένα τη ζημιά μου την έκανε το gate που έχει στο setup..γι αυτο επηρέαζε και το tb και dsp mode..

thanks και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που την έψαχνα είδα ότι έχει και noise gate σαν εφφε.

εμένα τη ζημιά μου την έκανε το gate που έχει στο setup..γι αυτο επηρέαζε και το tb και dsp mode..

thanks και παλι

 

Να είσαι καλά. Ναι, κι'εγώ για το global NG μιλούσα. Για να λειτουργήσει πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το DSP bypass.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου