Προς το περιεχόμενο

Korg KRONOS


ThS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικα παραμενει οργαναρα, και η τιμη του ειναι απολυτα λογικη για αυτα που προσφερει. Η νεα εκδοση μου αρεσει εμφανισιακα πιο πολυ. Η οθονη του επισης. Ως και το Kronos στην πισω πλευρα ειναι γραμμενο πιο ωραια. Σε γενικες γραμμες, καλο "αρμονιο"... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 163
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φυσικα παραμενει οργαναρα, και η τιμη του ειναι απολυτα λογικη για αυτα που προσφερει.

 

To νέο kronos φαίνεται να είναι περί τα 300+ ευρώ πιο φθηνό από την παλιά έκδοση.

Τιμες σε musicstore:

Kronos 61 : 2999 euro

Kronos 73 : 3399 euro

Kronos 88 : 3699 euro

και αντίστοιχες τιμές και σε Thomann http://www.thomann.de/gr/korg_pro_kronos_61_modell_2015.htm

 

Θυμάμαι ότι τουλάχιστον το 88αρι περνούσε τα 4000.

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ενα demo/review παρακατω του New Kronos απο τον Katsunori Ujiie. Το review αυτο ειναι μαλλον το πρωτο που γινεται. Χωρις Αγγλικους υποτιτλους προς το παρον, το βιντεο ανεβηκε χτες. Αλλα δεν εχει σημασια. Το νεο Kronos ακουγεται superb, ειναι δε γεματο απο γνωστους ηχους/combi διασημων τραγουδιων.

 

Μερικα απο αυτα:

YES (Close To The Edge)

Emerson, Lake & Palmer (Karn Evil 9)

Peter Gabriel (Sledgehammer)

Michael Jackson (Beat It, Thriller)

Weather Report (Birdland)

Stevie Wonder (Superstition)

John Lennon (Imagine)

Procol Harum (A Whiter Shade Of Pale)

Pink Floyd (On The Run)

Beatles (Eleanor Rigby)

Madonna (Papa Don't Preach)

Van Halen (1984, Jump)

TOTO (Africa)

Europe (Final Countdown)

Steve Miller Band (Fly Like An Eagle)

Eurythmics (Sweet Dreams)

κ.α.

 

Το New Kronos θα κυκλοφορησει στις αρχες Μαρτιου και η τιμη του θα ειναι 3068€ για την 61-keys version (Thomann).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα τραγουδια που παίζει θελει μελέτη ο φιλός. Το final countown και το separate ways τα ταπείνωσε............ χαχα Πλακα κανω.

  ειναι παιχτρόνι, τον πάω πάρα πολύ.

 

Αρκετα χρησιμο που εχει ετοιμους σεταρισμένους ηχους απο γνωστα τραγουδια. Πραγματικα το οργανο ειναι κορυφαίο και σιγουρα στο wish list μου (αν και το ποσο για την εποχη και τις αναγκες μου ειναι δυσθεώρητο ακομα και στην μικρη του εκδοση προς το παρόν. Εκτος και αν πουλήσω το ενα αμάξι που εχω παραδωσει πινακιδες, τουλαχιστο να παρω κατι που να χρησιμοποιώ λολ)

 

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση waterfall!!

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου