Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για αγορα κιθαρας Gibsonκαι ενισχυτη Fender


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν πας να παιξεις στα πανηγυρια με vintage κλαριτζηδες...πραγματι θα σε ανταμειψει. 8)

Φυσικά και δεν είναι έτσι...μάλλον φίλε TSotir δεν έχεις παίξει ποτέ με μία Lucile ;)...

Βέβαια θα ήθελα να βρώ εδώ μέσα κάποιον που να χρησιμοποιεί βαρύτονη-στερεοφωνική κιθάρα :D...και πώς τη χρησιμοποιεί!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε marathon, προφανως και κανω πλακα.  :D

Το οργανο αυτο δεν το χω πιασει ποτε στα χερια μου δυστυχως, αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι ειναι πραγματικα ανεκτιμητο.

Απο την αλλη ομως ειναι ενα οργανο το οποιο απεχει παρασαγγας απο αυτο που ο κοιινος κιθαριστας αποκαλει all around οργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη ομως ειναι ενα οργανο το οποιο απεχει παρασαγγας απο αυτο που ο κοιινος κιθαριστας αποκαλει all around οργανο.

100%, αλλά κάποιοι (και εγώ μαζί) έχουν μία αδυναμία στους 2 διπλούς μαγνήτες...ενώ έχω 4 φεντεροστρατοειδή...πραγματική κιθάρα νοιώθω αυτή με τους 2 διπλούς ;)

Μπορείς να φανταστείς λοιπόν την ηχητική διαφορά από τη Telecaster που έχει ήδη ο φίλος μας με τη Lucile...πολιτισμικό σοκ ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το διορθωσα.Ειπα λαθως εκφραση.Διαχρονικο ηθελα να πω.Πιστευω οτι δεν θα σει την αξια του.Σιγουρα δεν ειμαι ουτε θα γινω bb king.Αλλα το να εχεις ενα ωραιο οργανο που να μπορεις να παιξεις εστω οσο καλα μπορεις δεν νομιζω οτι ειναι κακο.Αλλωστε και λογω ηλικιας (40)δεν θα μπορεσω ποτε να φτασω το επιπεδο σας

Ξεκινησα μεγαλος αλλα με πολυ ορεξη

Γιατι την εποχη μου στο νησι οπου μεγαλωσα δεν ειχα τις ευκαιριες που εχετε εσεις τωρα

Και τωρα γινεται πραγματικοτητα ενα παιδικο μου ονειρο Αλλα ποτε δεν ειναι αργα για τιποτα

ΠΑντως σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας και γενικα ολοι οι noizαδες με εχετε βοηθησει πολυ σε πολλα θεματα

Ευχαριστω ολους σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να αξιοποιηθει πληρως το οργανο,μια και εχει συγκεκριμενες ιδιαιτεροτητες....

Παρολα αυτα δεν παυει να ειναι μια πολυ καλη κιθαρα που μπορει να σταθει σε αρκετα ειδη μουσικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματική κιθάρα νοιώθω αυτή με τους 2 διπλούς

 

Αν και δεν εχω τετοια κολληματα, εν τουτοις ετουτες τις μερες ετοιμαζω μια τοιαυτη οπως λες παραπανω.  ;D

 

dsc00007small.jpg

 

dsc00010small.jpg

 

Την εχω στο ασταρωμα τωρα και σε λιγες μερες την βαζω στο βαψιμο.

Μολις τελειωσω θα χρειαστω τη γνωμη σου σε καποιο θεμα.  8)

 

 

.Αλλωστε και λογω ηλικιας (40)

 

Εγω ειμαι 50...και κατι ψιλα  ;D

Μην κολλωνεις εισαι πολυ νεος ακομα για ολα.

Αμα την γουσταρεις την κιθαρα παρτην, αλλα απο την αλλη εγω μιας και θελεις σωνει και καλα gibson, θα σου προτεινα να παρεις μια καλη λες πωλ (με τα λεφτα αυτα περνεις και καστομ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν εχω τετοια κολληματα, εν τουτοις ετουτες τις μερες ετοιμαζω μια τοιαυτη οπως λες παραπανω.  ;D

Δεν είναι θέμα κολλήματος αλλά ήχου καθαρά...

 

Εγω ειμαι 50...και κατι ψιλα  

Λίγο "γκαζιάρικη" δεν είναι η κιθάρα που φτιάχνεις? ;D ;D

 

Εγώ πάντως θα την έπερνα τη Lucile...αν και δεν ξέρω τι θα έκανα με τη στερεοφωνία και τη βαρυτονία...αλήθεια, πως εκμεταλεύεσαι μία στεροφωνική έξοδο? 2 ενισχυτές?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου