Προς το περιεχόμενο

DW PDP BX Standard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και καιρό σκεύτομαι να αγωρλασω καινούρια ντράμς υπολογίζω να πάρω το καλοκαίρι αλλά ψάχνω από τώρα έτσι ώστε όταν θα πάρω να είμαι 1000% σίγουρος για την επιλογή μου.

Η πρώτη μου επιλογή μέχρι τώρα είναι η Imperialstar της TAMA από thommann που την δίνει και με πιάτα. http://www.thomann.de/gr/tama_is62h6_bk_standard_set.htm

Αλλά είδα και αυτό το σετ: http://www.thomann.de/gr/dw_pdp_bx_standard_solid_black.htm

Είναι χωρίς hardware βέβαια αλλά με κανα 250 βρίσκω απο thommann και άμα δώσω και καμιά 250 ευρώ για πιάτα θα είμαι κομπλέ..

Αυτό που με καίει και θέλω την βοήθειά σας είναι η ποιότητα του DW PDP..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημέρα και καλή χρονιά.

 

Για τα pdp δεν έχω άποψη αλλά νομίζω ότι είναι η φθηνή σειρά της DW.

Η γνώμη μου ειναι να πας για την Tama Imperialstar γιατί μπορείς να την δοκιμάσεις στον Τρίμη αλλά και επειδή σου δίνει ένα σετ με τα βασικά πιατίνια που χρειάζεσαι για να ξεκινήσεις( ; )

 

Ο λόγος όμως είναι να πάρεις τύμπανα που θα έχουν μία τεχνική υποστήριξη στην Ελλάδα, αυτό ήταν το δικό μου σκεπτικό όταν κοίταξα για αγορά.

 

 

Καλη αγορά και keep drumming... ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια και απο μενα..!  :)

Οντως ειναι η φθηνη σειρα της DW αλλα εχω ακουσει καλα λογια..

Σαν πρωτη επιλογη εχω την ΤΑΜΑ που θα μου βγουν και ποιο φθηνα γιατι πανε κομπλε με πιατινια σε ολα τα μαγαζια.

Απ την αλλη σκευτομαι και τα ξυλα απο τα οποια ειναι φτιαγμενα τα τυμπανα.. Η ΤΑΜΑ ειναι απο poplar και η DW απο birch που νομιζω ειναι καλυτερο απο το poplar..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ξεκαθαρισεις μεσα σου τι θελεις και τι βαζεις σαν προτεραιοτητα

 

Θελεις καλα ξυλα?

Θελεις καλο hardware?

Θελεις καλα πιατα?

θελεις πιατα + hardware = ολα σε ενα?

 

Συνυπολογισε οτι τα ταμα εκτος απο καυσοξυλα, δινουν και πιατα τα οποια πολυ γρηγορα θα ψαχνεις να βρεις κοροιδο για να τα ξεφορτωθεις.

 

Η γνωμη μου ειναι οτι αν δε σε νοιαζει να παρεις καλα πιατα (κατι που ειναι πιο σημαντικο απο το να εχεις αναλογα καλο σετ) τοτε δωσε βαση στα ξυλα και το hardware (δεν ειναι υποχρεωτικο να ειναι πακετο) και παρε no name πιατα.

 

Εχε υποψιν οτι ολα μαζι δεν γινονται. Προσωπικη μου γνωμη ειναι να ψαξεις για μεταχειρισμενα. Αν σωνει και καλα θες καινουργια Δωσε βαση στα πιατα. Ενα μετριο σετ με καλα δερματα και καλα πιατα ακουγεται πολυ καλα.

Αν πχ εχεις να ξοδεψεις 900 ευρω δωσε τουλαχιστον 300 για πιατα

 

Ενα σετ με χαλια πιατινια ακουγεται απαισιο.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα....

 

τα πιάτα όπως σωστά αναφέρει και ο συνάδελφος hwept, μετά από ένα σύντομο χρονικό διάστημα είτε θα τα έχεις για.... σερβίρισμα  ;D  ή για διακοσμητικά στους τοίχους του σπιτιού σου γιατί για τίποτα άλλο δεν κάνουν.

 

Και εγώ το 2003 που είχα αγοράσει την Forum η Pearl έδινε και πιατίνια μαζί τα οποία είναι Κατσαρόλες με όλη την έννοια της λέξεως....

 

Πάντως θα μπορούσες εάν κινηθείς προς τα εκεί, να μείνεις με τα πιάτα που θα έχουν τα τύμπανα μαζί και να προχωρήσεις αργότερα σε αγορά αξιόλογων πιάτων, με τα ανάλογα λεφτά βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι που σκευτομαι κι εγω...! Να παρω ενα αξιολογο σετ τυμπανα οπως η Imperialstar μαζι με τα πιατα που δινει για αρχη και μετα να παρω ενα καλο σετ πιατα!!

Και να σου πω δεν θα με χαλαγε καθολου να κρεμασω στους τοιχους μου τα παλια πιατα..!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι που σκευτομαι κι εγω...! Να παρω ενα αξιολογο σετ τυμπανα οπως η Imperialstar μαζι με τα πιατα που δινει για αρχη και μετα να παρω ενα καλο σετ πιατα!!

Και να σου πω δεν θα με χαλαγε καθολου να κρεμασω στους τοιχους μου τα παλια πιατα..!!  ;D

                                                                                                              Επειδη ειμαι και εγω στην ιδια φαση χωρις να ειμαι σιγουρος μου φαινεται πιο αξιολογο το DPD bx που γραφει οτι ειναι 8-ply hand-selected birch wood απο τα IMPERIAL STAR που ειναι poplar ξυλο. Τωρα για τα πιατινια θεωρο οτι με κατι φτηνο για αρχη μπορεις να κανεις την δουλεια σου και μετα ενα ενα παιρνεις κορυφαια πιατινια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω για τα ξυλα.. αλλα καπου ακουσα οτι φτιαχνονται στο Μεξικο και οτι δεν τα ελενχουν για ατελειες και λαθη.. Δεν ξερω αν ειναι αληθεια αλλα ετσι ακουσα.

Αυτο ειναι που με κανει να εχω αμφιβολιες για τα pdp...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και καιρό σκεύτομαι να αγωρλασω καινούρια ντράμς υπολογίζω να πάρω το καλοκαίρι αλλά ψάχνω από τώρα έτσι ώστε όταν θα πάρω να είμαι 1000% σίγουρος για την επιλογή μου.

Η πρώτη μου επιλογή μέχρι τώρα είναι η Imperialstar της TAMA από thommann που την δίνει και με πιάτα. http://www.thomann.de/gr/tama_is62h6_bk_standard_set.htm

Αλλά είδα και αυτό το σετ: http://www.thomann.de/gr/dw_pdp_bx_standard_solid_black.htm

Είναι χωρίς hardware βέβαια αλλά με κανα 250 βρίσκω απο thommann και άμα δώσω και καμιά 250 ευρώ για πιάτα θα είμαι κομπλέ..

Αυτό που με καίει και θέλω την βοήθειά σας είναι η ποιότητα του DW PDP..

 

φιλε μου τα pdp ειναι απο τις καλυτερες επιλογες σε θέμα ήχου.Τα συνηστώ ανεπιφύλακτα.Διοτι ειναι της dw δηλαδή εγγύηση στόν ήχο.Ακου nickelback και θα καταλάβεις τι εννοώ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως μου αρεσει πολυ ο ηχος της dw των nickelback αλλα αυτα τα τυμπανα κανουν και καμια 7-8 χιλιαδες ευρω!  ;D  Η DW PDP μπορει να ειναι DW ομως δεν εχει καμια σχεση με τις χειροποιητες DW! Αλλα και παλι μου φαινεται αρκετα καλη..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου