Προς το περιεχόμενο

Royer r121 vs Coles 4038


PJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Το τεστ ολοκληρώθηκε.

Ευχαριστώ πολύ τον Alex τον Νίκο τον Κώστα τον άλλο Κώστα τον Σωτήρη τον Δημήτρη και τα άλλα παιδιά. Κάποιος από αυτούς βέβαια πρότεινε να κρατήσουμε πανό που να γράφει "πάρε τ'!@#$%^&  ............" αναφερόμενος σε αξιοσέβαστο, πολυγραφότατο μέλος του ΝΟΙΖ με προφανή σκοπό να του υπενθυμήσει με χυδαίο τρόπο ότι έχασε ένα ανεπανάληπτο event επειδή λόγο απόστασης δεν μπόρεσε να παρευρεθεί, Φυσικά τον επανέφερα στην τάξη τον έθεσα προ τον ευθυνών του και του κατέστησα σαφές ότι κάτι τέτοιο δεν θα το επέτρεπα.

Ας είναι. Τα αποτελέσματα λείαν συντόμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάρτε αυτά τα 4 mp3 από τα mic σε stereo overhead για πρώτη δόση (σαν τεστ) και θα ακολουθήσουν τα υπόλοιπα και φωτό.

414_SOH.mp3

Beyer_160_SOH.mp3

Coles_SOH.mp3

Royer_SOH.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

nice job!!!!

 

 

 

Το τεστ ολοκληρώθηκε.

Ευχαριστώ πολύ τον Alex τον Νίκο τον Κώστα τον άλλο Κώστα τον Σωτήρη τον Δημήτρη και τα άλλα παιδιά. Κάποιος από αυτούς βέβαια πρότεινε να κρατήσουμε πανό που να γράφει "πάρε τ'!@#$%^&   ............" αναφερόμενος σε αξιοσέβαστο, πολυγραφότατο μέλος του ΝΟΙΖ με προφανή σκοπό να του υπενθυμήσει με χυδαίο τρόπο ότι έχασε ένα ανεπανάληπτο event επειδή λόγο απόστασης δεν μπόρεσε να παρευρεθεί, Φυσικά τον επανέφερα στην τάξη τον έθεσα προ τον ευθυνών του και του κατέστησα σαφές ότι κάτι τέτοιο δεν θα το επέτρεπα.

Ας είναι. Τα αποτελέσματα λείαν συντόμως.

 

...να υποθέσω ότι ο Alex τα λέει αυτά ε?  :)

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλοπεράσατε βλέπω πουλάκια μου...

Τελικά δεν ξέρω αν είναι χρησιμότερα τα ribbon για overhead και αν δίνουν τις λύσεις που ψάχνει ο καθένας μας, αλλά περι ορέξεως...

Δημιουργούν όγκο στην stereo εικόνα και ίσως μια αίσθηση μεγαλύτερων δυναμικών αλλά... τι θα γίνει με τα πρίμα που τους λείπουν; Δεν έχει τύχει να μειξάρω με αυτά για να δω αν βοηθούν ή δυσκολεύουν, αλλά μάλλον πιό ροκ καταστάσεις θα βοηθιούνται.

 

Τα Royer και Coles είναι πολύ σκοτεινά για τα γούστα μου γα τη χρήση αυτή αλλά τα Beyer μου φάνηκαν ισορροπημένα και focused. Me like!

 

Τι ακολουθεί Mr Matrix?

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks for the test. Το 414 μου άρεσε περισσότερο γιατί είχε πρίμα. Δυστυχώς δεν καταλαβαίνω την χρήση των ribbon, αδυνατώ. :( Μήπως "παίρνουν" eq πιο εύκολα από τα πυκνωτικά? Τα χρησιμοποιείτε ποτέ flat σε κάποια εφαρμογή? Είναι ιδανικά για συμπληρωματική χρήση? Διαφωτίστε με σας παρακαλώ.. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτά είναι πάνω από το ταμπούρο όπως φαίνεται και στις φωτό

414_MOH.mp3

Beyer_DX_MOH.mp3

Beyer_MOH.mp3

Coles_MOH.mp3

Fathead_MOH.mp3

GA_MOH.mp3

Reslo_MOH.mp3

Royer_MOH.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και clean el.Guitar αλλά με διαφορετικά takes γιατί ήταν πολύ δύσκολο να μπούν όλα τα mics στο ίδιο σημείο του κώνου.

Beyer_DX_ELG.mp3

Beyer_ELG.mp3

Coles_ELG.mp3

Fathead_ELG.mp3

GA_ELG.mp3

Reslo_ELG.mp3

Royer_ELG.mp3

Sm_57_ELG.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Very very nice job!!!  :)

 

Προσωπικά τα m160 μου έχουν λύσει το αιώνιο πρόβλημα με το υπερβολικό hi hat στα overhead από τους ροκάδες κοπανιστές! Δεν τα αλλάζω με τίποτα σε αυτή τη θέση για rock!

 

Επίσης το Coles αν και είναι πολύ δύσκολο στις φωνές λόγο έλλειψης gain σου λύνει τα χέρια όταν έχεις φωνή με φονικό σίγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου