Προς το περιεχόμενο

Τι μου τη σπάει σε κιθάρες κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

-Τα υπερεκτιμημένα χαζο-"μάρκετινγκ" προϊόντα (ιδιαίτερα σε ενισχυτές) όπως οι hottie toaster amps στα 379$...

-Τα αιχμηρά edges στα κακοδουλεμένα τάστα και οι dead notes σε κάποιες καινούργιες κιθάρες των 400 κι άνω ευρώ... παίρνεις μετά μια bullet στα 99$ κι εχει πολύ (πολύ όμως) καλύτερη ταστοδουλειά...

-Τα οικονομικά "floyd rose"  >:(

-Τα ασετάριστα και παραμελημένα όργανα των οποίων οι ιδιοκτήτες επιμένουν να τα κατηγορούν για το παίξιμο και τον ήχο τους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

1) μου την σπανε οι σεκτερ....κ τα μανικια τους ειναι χοντροτατα..(κατα την γνωμη μου)

2)μου την σπαει η Gibson γιατι με εχει απογοητευσει

3)μου την σπανε οι ιβανεζ....

4)μου την σπανε οι tele....

5)μου την σπαει ο πιτσιρικας που δεν εχει ακομη μαθει να πιανει κιθαρα καλα-καλα κ θελει να ξεκινησει να μαθαινει με prs ή gibson...

6)μου την σπαει η λογικη (οσον αφορα την ποιοτητα σε μερικες κιθαρες) More=less

7)μου την σπαει η στενομυαλια των ελληνων κιθαριστων,που εχουν κολλησει σε 5 μαρκες κιθαρων....αν εχεις κατι διαφορετικο (ασχετως αν το εχουν δοκιμασει),το θεωρουν μαπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχαχα! Εάν έβλεπα μια τέτοια σκηνή μπροστά μου θα έπεφτα από καρέκλες, ντιβάνια καναπέδες... απίστευτο!

 

 

Δες εδω απο το 3:30 και κατω, σαλιωνει το δαχτυλο πριν παιξει  ;D

 

Ozzy Osbourne & Randy Rhoads Crazy Train Live After Hours

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Pick holder κολλημένο στο όργανο. ΑΗΔΙΑ.

Χειρότερο και απο κινητό στη ζώνη :D

2) Τα μανικια που κολλανε

+1000

 

-Το neck diving.

-Το ψηλό action.

-α)Οι φίλοι μου που παίζουν με τις κιθάρες μου, ιδρώνουν τα χέρια τους και οι χορδές

   μέσα σε μία ώρα γίνονται σαν να τις φοράω ένα μήνα.

β)Οι βρωμικοσκουριασμένες χορδές στις ξένες κιθάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδω απο το 3:30 και κατω, σαλιωνει το δαχτυλο πριν παιξει  ;D

 

Αυτή η εκτέλεση σκοτώνει...!

Πάντα παρατηρούσα που κοπάναγε το μπάσο, αλλά έχεις δίκιο γλύφει κ δάχτυλο... Τι να πεις θα τα έχει φτύσει ο καυμένος,...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.μου την σπανε οι κιθαρες με λεπτες γωνιες και με ηλιθια σχηματα (Μεταλλοκιθαρες)

 

2.Σιχαινομαι το pickguard στις κιθαρες. (σιγα μην παρω ακριβη fender,κουφια ολη ειναι απο μπροστα και γεματη βιδες γυρω γυρω,μπλιαχχ)

 

3.Σιχαινομαι τις Tele Επειδη εχουν πολυ βλαχικο κιτσ σχημα και απαισιο headstock.

 

4.Σιχαινομαι γενικα με οτι εχει να κανει με vintage (Ξυπνατε 2011 εχουμε,εξελιχθηκαμε λεμε)

 

5.Μου την σπανε τα φθηνα floyd rose(τον τελευταιο καιρο και τα γνησια ομοιως) γιατι δεν υπαρχει ποιοτητα στα υλικα.

 

6.Σιχαινομαι τα 6 point vintage tremolo τυπου fender (τι μ@λ@κιες θεε μου)

 

7.Σιχαινομαι την μεγαλη κλιση που εχουν τα μανικια των κιθαρων με γεφυρες TOM (gibson και παει λεγοντας) Ασε που ειναι και θεοψηλα αυτες οι γεφυρες λες και περναει κανα ποταμι απο κατω.

 

8.Σιχαινομαι τους τυπους που γνωριζουν δηθεν τα παντα απο τα τεχνικα θεματα των κιθαρων και των ενισχητων αλλα δεν ξερουν ακομα να παιζουν καλα κιθαρα.

 

9.μου την σπαει η κιθαρα να εχει μαγνητη στην μεση. Με ενοχλει κ εμφανισιακα αλλα και πρακτικα.

 

10.Μου την σπαει η φαση relic και οι βλ@κες που δινουν λεφτα και ασχολουνται με τετοιες μ@λ@κιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ολες οι κιθαρες γιατι ειναι απλα αχρηστες!

 

WOW!!! Φίλε με πολλούς shredderο-πορωμένους πρέπει να είχες πάρε δώσε,σε καταλαβαίνω.Too fast,too furious  ;D Please play a little bit slow and with respect towards your band mates.

 

υ.γ. δεν φταίει η κιθάρα αλλά ο κάφρος.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Οι εχοντες αποψη για το "ντιστορσιο" χωρις να εχουν ακουσει ποτε.

2)Οι 24.75 scale κιθαρες.

3)Τα κουρδισμενα ξυλα.

4)Οι κιθαριστες που δε ξερουν να χρησιμοποιουν το Floyd Rose.

5)Οι τιμες των boutique-αδων,ειδικα των πεταλιων.

6)Η μαυρη στρατ με το ασπρο πιγκαρντ.

7)Που πουλαω ενα πεταλι και μετα απο 8 μηνες θα πρεπει να το ξαναρπαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου