Προς το περιεχόμενο

Κάτω τα χέρια απο τον Malmsteen


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γουστάρω καργα Yngwie. Αλλα αυτο δε σημαίνει ουτε οτι ειναι η πεμτουσια της ηλεκτρικης κιθαρας ουτε τιποτα. Το θέμα νομιζω εχει παραγινει. Εδω κ παρα πολλα χρονια.

Εχει παραγινει απο ολες τισ μεριες. Απο τους φανατικους οπαδους του που καποια φορα που τον θαβει καποιος αντιδρουν λες κ ειναι αδερφος τους. Εχει παραγινει κ απο ολους αυτους που τον κραζουν (για διαφορετικους λογους κ ισως οχι αδικα) κ το μονο που δεν εχουν πει ακομα ειναι οτι φταιει αυτος για την οικονομικη κριση!!

 

Γιατι ρε παιδια? Εγω τον βρισκω ακρως συμπαθητικο τον Σουηδο. Ο ανθρωπος ειναι διασκεδαστης. Παιζει συγκεκριμενα ενα πραγμα αυτο το φουλ ενεργητικο heavy rock τιγκα στο χωσιμο καλυτερα απο καθεναν. Μονοδιαστατος μεν αλλα το κανει τελεια αυτο που κανει. Αν σου αρεσει αυτο το υφος οκ. Κ εγω δε μπορω να τον ακουω ολη την ωρα. Αλλα ποιος ακουει μονο κατι συγκεκριμενο συνεχεια? Κ γιατι θα επρεπε?

 

Εχει φουλ επιρροες εως κ κατακλεψει απο Μπλακμορ. Ε κ ο μονος ειναι? Τουλαχιστον εχει καλες επιρροες!!

 

Οσο για τον χαρακτηρα του οφειλω να ομολογησω πως την τελευταια φορα που βγηκαμε για καφε χαλαστηκα κ εγω λιγακι..

 

Οσο για τις συνθεσεις του μεχρι τα mid-90'ς  εχει κομματαρες μετα πιστευω αρχισε να επαναλαμβανεται κ συνθετικα. Κιθαριστικα πιστευω οτι απο το πρωτο παιζει τα ιδια αλλα δε καταλαβαινω γιατι θα πρεπε ν'αλλαξει. Αυτο γουσταρει κ ξερει να κανει, δεν ειναι κ πειραματικη μουσικη αυτο που παιζει. Αν σ'αρεσει το ακους. Οπως κ σχεδον ολους τους ροκ κιθαριστες που ειναι αναγνωρισιμοι κ εχουν (περιπου) το ιδιο στυλ σ'ολη τους την καριερα. Αν σ'αρεσει λοιπον ακους κ δε χρειαζεται να πεισεις ολους οτι ο Μαλμστην ειναι ο ενας ο μοναδικος κ ακομα κι οταν περδεται σε 3ηχα 16ων στο 193 το κανει καλυτερα απ'ολους. Ουτε οτι αν δε σ'αρεσει πως ειναι προσβολη για τ'αυτια σου κ οτι οποιος τον ακουει ειναι καθυστερημενος. Γιατι λιγο πολυ εκει καταλληγει αυτη η συζητηση οταν ξεσπα πολεμος γουστων σστο φορουμ.

 

Εν κατακλειδι : ακουστε τον, μη τον ακουτε αλλα μη τον παιρνεται πολυ σοβαρα αμφιβαλλω κ αν ο ιδιος το κανει

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

 

Εχει φουλ επιρροες εως κ κατακλεψει απο Μπλακμορ. Ε κ ο μονος ειναι? Τουλαχιστον εχει καλες επιρροες!!

 

 

Πριν από κάμποσα χρόνια είχα πάρει μια συνέντευξη από τον Μαυροπερισσότερο και του σκάω το παραμύθι περί guitar heroes για να πάω την κουβέντα στον Σουηδό...

 

Ναι, μου λέει, υπάρχουν ορισμένοι...

 

Όπως ο Yngwie Malmsteen; Του σκάω εγώ...

 

Ooooouuu... Yngwie Malmsteen... he likes very much... κενό μετά.

 

Άντε ρε μπάρμπα- σκέφτηκα- τι του αρέσει του Σουηδού;

 

... περισσότερο κενό...

 

Οπότε του λέω, ο προβοκάτωρας  He likes very much... Ritchie Blackmore;

 

Τότε μου το ξεφούρνισε, πολύ διπλωματικά... He likes the powerful sound... και έβαλε τελεία εκεί.

 

Δεν επέμενα γιατί κατάλαβα ότι το θέμα δεν ήταν το... φόρτε του  ;D οπότε πήγα πάσο...  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...
  • Moderator

Έρχομαι μετά από πολύ καιρό,γιατί τώρα μπήκα στο site και έχω να πω το εξής.Είμαι 16 χρονών και ακούω Malmsteen από τα 13 μου.Ξέρω ξέρω,είμαι μικρός για να τον κρίνω,αλλά έχω περάσει πολλές φάσεις με τον Σουηδό.Φάσεις που τον λατρεύω και θέλω να γίνω ακριβώς αυτό το πράγμα (όπως αυτή την περίοδο) και φάσεις που λέω,τον βαρεθήκαμε τον ποζερά,τον εγωιστή κλπ κλπ.Το σημαντικό είναι ένα.Σου αρέσει?Τον ακούς.Δεν σου αρέσει?Δεν τον ακούς.Τα υπόλοιπα είναι για να έχουμε να λέμε ;)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου