Προς το περιεχόμενο

clip προς το ποστ-ροκ (ίσως)


NicolasAth72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά παιδιά

 

πρόσφατα κάθισα στον υπολογιστή με σκοπό να ολοκληρώσω ένα κομμάτι...τελικά δεν τα κατάφερα!   :P    Κάτι βγήκε όμως, αρχικά πήγαινε προς το ποστ-ροκ, κάπου στη πορεία διαφοροποιήθηκε.

 

το αποτέλεσμα απέχει από το τελικό (άλλωστε μπάσο και ντραμς είναι μίντι) και σίγουρα επιδέχεται διορθώσεων. Για αυτό, γνώμες, παρατηρήσεις, διορθώσεις  είναι ευπρόσδεκτες, μπας και μάθουμε τίποτα παραπάνω.

 

 

Song_26XII10.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίες κιθάρες(βγάζουν μια Neurosiλα στο full  ;D )...Το κομμάτι από το 1:45 μέχρι το 2:28 μου το χάλασες όμως!  ;D

 

Γενικότερα πολύ καλό κομματάκι!Δούλεψέ το κι άλλο αν είναι και με κανονικά drums και μπασσο!

 

Καλή συνέχεια!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ που μπήκατε στον κόπο να γράψετε παιδιά. Με βοηθάτε με αυτά που λέτε. Δουλεύοντας το κομμάτι το άκουσα τόσες φορές που μου είναι αδύνατο να είμαι αντικειμενικός. Να φανταστείς Μίλτο, τα ντραμς δεν με ενοχλούσαν πια  ;)

 

Φίλε Neurotic, το σημείο που αναφέρεις με έχει προβληματίσει και εμένα. Σωστά το εντόπισες! Ίδωμεν... 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ρε παιδιά? ωραίο ριφάκι το 1:45 - 2:28? Έφυγε από neurosis και πήγε σε isis. Μήπως να τελείωνε με αυτό?

 

  :D  Neurosis, Isis..... μακάρι...  :)

 

το ριφακι ειναι ίσως λίγο μονότονο όπως ακούγεται τώρα. Επίσης, είναι λίγο up-tempo / χαρούμενο για ποστ... Πάντως με μια δευτερη κιθαρα να παιζει συμπληρωματική μελωδία, και τα "ντραμς" να πηγαίνουν σε half tempo ακούγεται καλά, και θα μπορουσε να τελειωσει και ετσι....Ενας φίλος ήθελε φωνές εκει, ίσως είναι και αυτό μια λύση.

anyway, ευχαριστω ξανα που το ακουσατε. Αν υπαρξει νεότερη έκδοση, θα την ποστ-αρω

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ρε παιδιά? ωραίο ριφάκι το 1:45 - 2:28? Έφυγε από neurosis και πήγε σε isis. Μήπως να τελείωνε με αυτό?

 

Προσωπικά δεν συμφωνώ...  :) Ούτε σε Isis πάει ούτε να τελειώσει με αυτό...Άλλωστε ήδη έχει πολύ ωραίο τελείωμα!Θέλει κάτι διαφορετικό κατά τη γνώμη μου.Όπως είπε και ο Νicolas είναι λίγο χαρούμενο σε σχέση με το υπόλοιπο..  ;D

 

Δεν έχω κάτι στάνταρ στο μυαλό μου δυστυχώς να σου προτείνω...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου