Προς το περιεχόμενο

EXP2 KORG Pedal και KORG PA50


Nasos71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ποια είσοδο από το pa50 το συνέδεσες;

 

πρέπει να είναι στην Assignable Pedal/Switch και όχι στην Damper. Το damper είναι για sustain μόνο.

 

Σε ποιό mode δουλεύεις και δεν παίζει στο style ή στο sound;

 

Πήγαινε Global>Controllers και τσέκαρε το Pedal/Switch Polarity είναι στο "Korg";

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σταύρο, ο Νάσος ρωτάει γιά Volume/Expression λειτουργία. Εσύ του εξηγείς γιά control switch. Ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To pa50 έχει δυο εισόδους pedal από όσο ξέρω. Η μια για sustain η άλλη για volume/expression. Στη δεύτερη μπαίνει το EXP2 αλλά δεν ξέρω αν εννοεί volume  στα upper tracks στο style play έτσι όπως γράφει.

 

Το EXP2 είναι assignable από το Global για Master Volume, Keyboard Expression, Vdf CutOff, κτλ πρέπει να γίνει ανάθεση και σωστή επιλογή πολικότητας για να δουλέψει.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

To pa50 έχει δυο εισόδους pedal από όσο ξέρω. Η μια για sustain η άλλη για volume/expression. Στη δεύτερη μπαίνει το EXP2 αλλά δεν ξέρω αν εννοεί volume  στα upper tracks στο style play έτσι όπως γράφει.

Αυτό εννοεί. Τουλάχιστον το γράφει στο αρχικό post.

 

Μόλις αγόρασα το EXP2 και δε μπορώ να το ρυθμίσω για volume control στο  δεξί χέρι..

Απ'ότι καταλαβαίνω θέλει Volume/Expression control στα Upper (δεξί χέρι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας στο GLOBAL > P/Sw-Sld-EC5 .στην γραμμή που γράφει P/S βάζεις την επιλογή Kbd Expression και τέλιωσες

 

 

αυτάααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να εχεις ξεχωριστο volume upper και οχι μαζι με το lower μπορεις μονο με midi controller και οχι με το expression pedal input

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου