Προς το περιεχόμενο

Ολοι έχουμε άποψη για το Apple iPad


chris gti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς, νεοελληνικες κοινοτοπίες είναι οι ατάκες του στυλ "τώρα μας νοιάζει το τι θέλει να πει?"....

Μπορεί να σε σοκάρει, αλλα η αναφορά μου στο πότε πήρα το pad μου δεν έγινε για να το παίξω πονηρός, αλλα ως σχόλιο στο δελτίο τύπου του πλαισίου...

Τωρα αν ισχύει αυτο που λες περι αγραφου νομού, υπάρχει και ο αγραφος (τουλάχιστον) νόμος της ευγένειας και της διακριτικοτητας....αν είναι άγνωστες λέξεις για εσένα, google them up στο iPad μολις το πάρεις με το καλο... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Δεν έχουν λόγο ύπαρξης οι προσωπικές αντιδικίες. Ολοι καταλάβαμε ότι ήταν να καταλάβουμε. Το δελτίο τύπου είναι στη θέση του trolley και διαχώρισα τα σχόλια σαν μια αφορμή κουβέντας, αν και όχι με τις καλύτερες προϋποθέσεις.

 

Προσωπικά είμαι σε δίλημμα σχετικά με την απόκτηση του. Αν και το iPhone με έχει βολέψει αφάνταστα, δεν ξέρω αν το iPad θα κάνει το ίδιο. Πρώτον γιατι το iphone με έχει ξελασπώσει εν κινήσει (εκεί δηλαδή που δεν είχα μια ειδική μηχανή) και δεύτερον γιατί πέρα από τα φοβερά μουσικά applets τα υπόλοιπα, ευρείας χρήσης, δεν είναι στο επίπεδο ενός PC laptop. Προφανώς δεν είναι για παραγωγική χρήση. Είναι και το πληκτρολόγιο αν θα σου κάτσει... Φοβερό όμως είναι να κάθεσαι στον καναπέ και να βλέπεις youtube σε ανθρώπινες διαστάσεις ή να διαβάζεις ένα βιβλίο και να σερφάρεις στο ίντερνετ. Αυτά τα κάνει τέλεια όπως και τα μουσικά.

 

Επίσης βρήκα ένα ακόμα λόγο γιατί η εφημερίδα είναι καλύτερη.

 

Newsday ipad

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wallpaper ειναι πάντα πιό πράσινο στο ipad του γείτονα!

Αναρωτιέμαι μήπως την εφορία την ενδιαφέρει το πότε το πήρες το εργαλείο! <-σπιουνος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Νομίζω πως αυτή είναι η καλύτερη "διαφήμιση" για το iPad που έχω δει. Ξεράθηκα στο γέλιο..  ;D

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αναρωτιέμαι μήπως την εφορία την ενδιαφέρει το πότε το πήρες το εργαλείο! <-σπιουνος!

 

Δεν είναι βρε και τοοοοοοσο ακριβο...! Ειδικά το απλό-μικρο είναι αισθητα φθηνότερο απο iPhone.....

 

Yameth, αν ξέρεις το γιατί θα το χρησιμοποιείς (όντως ειναι για καταναλωση υλικού και όχι τοσο για παραγωγή)....το προτεινω ανεπιφύλακτα ...ειδικά αν έχεις και iPhone για outdoors φάσεις... Ειναι απολαυστικό το τιμημένο..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε όλα τα points που κάνεις.

Πριν αρχίσουμε ομως να κατηγορουμε κάποιους ως "όργια" και θύματα του marketing, ας γνωρίζουμε πρωτα περι τίνος πρόκειται...

Εγω για παράδειγμα έχω καταργήσει σχεδόν ολοκληρωτικά το κουρδιστηρι,μετρονομο,βιβλία με παρτιτούρες-ταμπλατουρες, το laptop, το mini ηχοσυστημα για backing tracks, και τώρα τελευταία και τον...ενισχυτη μου λόγω apps οπως το Amplitube, το AmpKit etc. etc....

Με δυο λόγια, το iPad με έχει διευκολύνει αφάνταστα ΚΑΙ σαν κιθαρίστα...

Μακάρι λοιπόν να είχε έρθει στην Ελλάδα νωρίτερα, ώστε να το είχε γνωρίσει καλύτερα και κόσμος που δεν έχει πρόσβαση στο εξωτερικό...Αυτα!  :)

Καταρχήν χαίρομαι που απάντησες.Ημουν όργιο και εγώ γιατί  ημουνα ο πρώτος γκατζετάκιας στην Θεσσαλονίκη που έσκαγα όλον το βαρβάτο μισθό μου στο ebay για να παίρνω γκατζετ από το 1998. Οταν άρχιζαν να βγαίνουν τα cd player εγώ είχα Flash Mp3 PLayer. Από τότε κατάλαβα κάτι. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ.

Αυτοί ρε φίλε εχουν τεχνολογία να τρίβεις τα μάτια σου αυτή τη στιγμή και απλά τη καθυστερουν και στη δίνουν με το σταγονόμετρο γιατί ώς καταναλωτής γιαυτούς θα ψαρώσεις θα παρεις τώρα το ipad.οκ? Mετά θα βγει το Ipad το 2 μετά το iphone HD χέσε με ρε φίλε. Είναι όλα για το χρήμα. Χάνεται η μαγεία. Δίνεις και πολλά λεφτά.ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ με το Ipad? Τα κάνω εγώ με τον pc 1000 φορες καλυτερα. ΕΓΩ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ @@ ΜΟΥ τα λεφτά τα δίνω σε φτωχους πλέον. Θελω να καταλάβεις πως αυτό που κάνεις είναι μαλακίσμένη πολυτελεια και αν είσαι λεφτάς "πάρε και για μένα ένα ipad". Αν καταλαβαίνεις πως το εννοώ...

ΤΟ ΜΟΝΟ που παραδέχομαι στην apple είναι η τεχνολογία touch και το γεγονός πως έχουν πείσει όλο το πλανήτη και ακόμα και ο φτωχός άπορος που δεν έχει να φάει έχει ipod touch ή iphone ή κάτι από την apple.

Εδώ ρε φίλε ο κόσμος καίγεται και μεις ασχολιόμαστε με την apple. Δώσε τα λεφτάκια σου σε κάνα άπορο και φτωχο σε καμιά οικογένεια που τα έχει ανάγκη και άσε τις πολυτέλειες με τα guitar rig και τα mp3 που παίζεις από το Itunes και χαίρεσαι. Κατάλαβες φίλε? Οτι και να μου πεις εκέι που ήμουνα είσαι και έβρισκα λόγους να χαίρομαι στην εικονική μου πραγματικότητα. Πλέον έχω τραβήξει την μπρίζα και είμαι στην κανονική πραγματικότητα. Σου προτείνω να κάνεις το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον έχω τραβήξει την μπρίζα και είμαι στην κανονική πραγματικότητα. Σου προτείνω να κάνεις το ίδιο.

Φαντάζομαι ότι δεν έχεις αυτοκίνητο και πάς με το γαϊδουράκι...ούτε ρεύμα εεε 8)

Ωραίο παραλλήρημα! Από τις 26 Ιανουαρίου περίμενες να γράψεις όλα αυτά ή από τότε τα σκεφτόσουν?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://el.wikipedia.org/wiki/IPad

 

κάτω κάτω λέει ότι την μπαταρία την αλλάζει η εταιρεία (αντιπροσωπεία)

όχι ο χρήστης - σοβαρό μειονέκτημα

πόσο να χρεώνουν άραγε την μπαταρία; και την τοποθέτηση; 

(έχει καλώδιο ρεύματος; )

 

επίσης διάβασα ότι δεν έχει θύρα usb!

            κι άλλο μείον...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου