Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης vs Πολυεφε


chaous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους.

 

Εδω κ καιρο παιζω με ενα πολυεφε behringer v-amp 2,με κατι ακουστικα που εχω παρει 50Ευρω.(χωρις ενισχυτη)

Θελω να παιζω blues.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι:Θα ειχα πχ καλυτερο αποτελεσμα με εναν ενισχυτη μεχρι 300 Ευρω ή ειναι μια χαρα αυτο που εχω?

 

Δεν με πειραζει αν θα παιζω με ακουστηκα η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι αμέ..

Αν πάρεις έναν ενισχυτή στα λεφτά που λες θα μπορείς να ακουστείς πολύ καλύτερα από ότι ακούς αυτή τη στιγμή στα ακουστικά. (Αν είναι ένας όμως και όχι 2, θα χάσεις τα όποια stereo effects μπορεί να έχεις φτιάξει. 

 

 

 

 

 

 

 

Και κάτι άσχετο: Γιατί βρε πουλάκι μου μου έβαλες αξιολόγηση στο προφιλ ... γράφοντας έτσι απλά "χάλια"? Αφού δεν είχαμε κάποια συναλλαγή. Σε πείραξα καπως? Ήμαρτον... ;D  (Θα τη σβήσω αργότερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παιζω blues.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι:Θα ειχα πχ καλυτερο αποτελεσμα με εναν ενισχυτη μεχρι 300 Ευρω ή ειναι μια χαρα αυτο που εχω?

 

Δεν με πειραζει αν θα παιζω με ακουστηκα η οχι.

 

Nαι, θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα με ενισχυτή, κυρίως χωρίς ακουστικά . Μια δοκιμή θα σε πείσει ;)

 

edit :

 

Και κάτι άσχετο: Γιατί βρε πουλάκι μου μου έβαλες αξιολόγηση στο προφιλ ... γράφοντας έτσι απλά "χάλια"? Αφού δεν είχαμε κάποια συναλλαγή. Σε πείραξα καπως? Ήμαρτον... ;D  (Θα τη σβήσω αργότερα)

 

γιατί σαν barwoman είσαι χάλια, παραδέξου το  >:(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου