Προς το περιεχόμενο

thomann.de


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα φράγκα τι έκανες; :wink:

 

Και εξηγούμαι:

¶σχετα από την αυτόματη επιβεβαίωση μέσω e-mail' date=' για την παραλαβή της παραγγελίας, καταλαβαίνεις ότι, για να ξεκινήσουν την αποστολή, πρέπει να πάρουν τα λεφτά, με κάρτα ή με έμβασμα. Από κει και πέρα υπολόγισε για την έναρξη της αποστολής δυο τρεις εργάσιμες, και εφτά με δέκα για την παραλαβή. Στο εν τω μεταξυ μπορείς να τους ρωτήσεις με e-mail, για το στάδιο της συναλλαγής, σου απαντάνε κατατοπιστικά χωρίς πρόβλημα.[/quote']

 

Απο όσο είδα έχουν έναν τιμοκατάλογο με τα έξοδα αποστολής. Επίσης έχει πολύ καλές τιμές . Σκεφτόμουν να πάρω τύμπανα απο κεί αλλά όμως με τα εξοδα αποστολής τι γίνεται;

 

Τα τύμπανα που θέλω τα βρήκα 150 euro τουλάχιστον πιο κάτω από ότι εδώ. Αν όμως βάλουν έξοδα αποστολής άλλα 150 τουλάχιστον είμαι στα ίδια επίπεδα με εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρωτάω γιατί σε άλλα μαγαζιά χρεώνουν την κάρτα σε 2 το πολυ 3 ημέρες και αμέσως στέλνουν και την παραγγελία, το Music Store δείχνει να έχει πιο αργούς ρυθμούς.

 

Από τον Thomann που είχα κάνει μία παραγγελία μου απάντησαν την επόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου απαντήσανε απ το thomann για τα shiping fees και είναι 25 euro για την Ελλάδα πράγμα που τουλάχιστον εδώ δεν κερδίζω παρα μόνο 50 euro τα οποία θα φύγουν σε λοιπά πράγματα ψιλολόγια που απο εδώ θα τα παρω ώς δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου απαντήσανε απ το thomann για τα shiping fees και είναι 25 euro για την Ελλάδα πράγμα που τουλάχιστον εδώ δεν κερδίζω παρα μόνο 50 euro τα οποία θα φύγουν σε λοιπά πράγματα ψιλολόγια που απο εδώ θα τα παρω ώς δώρο.

 

Γαι να είμαι ειλικρινής, εγώ από αυτή την πρόταση δεν έβγαλα άκρη...:?:

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να πώ ότι επικοινώνησα με το thomann για τα κόστη μεταφοράς για τα τύμπανα που θέλω και είναι 25 euro ανα box. Το σετ έρχεται σε 2 κουτιά άρα 50.

To σετ εδώ κοστίζει 850 euro και στο thomann 750.Ετσι προκύπτει μια διαφορά 50 euro. Αν λοιπών πάρω τα τύμπανα μου από thomann θα έρθουν "ξερά" χωρίς ένα αναλόγιο που θέλω + θρόνο κτλ κτλ τα οποία θα τα πληρώσω πολύ ακριβότερα απο ότι αν επαιρνα τύμοπανα από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αγοράσει κανείς από το musicstore.de' date=' πέρα από το αυτόματο μήνυμα η επιβεβαίωση της αποστολής πόσες μέρες παίρνει; Πότε δηλ. στέλνουν μήνυμα ότι "ναι, σήμερα τα στείλαμε";[/quote']

 

Δεν στελνουν πάντα επιβεβαίωση αποστολής,καλό ειναι να τους ρωτάς

με ενα email για πιο σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

hi!eimai asxetos me to thema kai thelw na mathw gia ton mr thomann giati akoygetai i kalyteri lysi e?mporei kapoios na mou pei pws paraggelnw pws plirwnw pws eimai sigoyros oti tha to steiloyn kai dn tha me doylepsoyn kai genika gia ta panta sxetika????thank you all!!!

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.thomann.de

 

πατάς την ΑΓΓΛΙΚΗ σημαία και μετά πας στα f.a.q

 

τα εξηγούν όλα πολύ καλά.

Πρέπει να έχεις πιστωτική κάρτα για να μην ταλαιπωρήθεις με τράπεζες κτλ.

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να σε δουλέψουν !

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι πριν κανετε μια παραγγελια να στελνετε ενα e-mail και να ρωτατε εαν υπαρχει στο στοκ, αλλιως μπορει να ταλεπωρηθητε σαν εμενα που περιμενα 2,5 μηνες για να παρω εναν ενισχυτη. Δεν φταιγαν αυτοι διοτι δεν τους τον εστελναν απο το αμερικα, αλλα θα μπορουσα να τον ειχα παρει απο αλλου κατευθιαν, αλλα ειχα δεσμευτει. Γι αυτο απ'εδω και περα παντα στελνω e-mail πριν παραγγειλω κατι απο το thomann. Παντως προσοχη υπαρχουν αρκετα προιοντα που οταν μπουν και τα εξοδα αποστολης και του εμβασματος, που ειναι γυρω στα 25 + 30 ευρω, μπορει να φτασουν η και να ξεπρασουν εδω τιμες. Ετσι ειχε γινει με μενα οταν ηθελα να παρω τα sonor force 2001 που απο εκει βγαινανε 750 ευρω και εδω τελικα ο Ριχαρδος στην Θεσσαλονικη μου τα αφησε 650. Ενα γενικο συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι οτι η μεγαλες διαφορες τιμης ειναι ή στα πολυ ακριβα προιοντα ή στα προιοντα που ειναι λιγο σπανια για την Ελλαδα. Πχ ενα music man sting ray στο thomann ξεκιναει απο 1600 ευρω και εδω στον απατεονα τον Ζοζεφ απο 2400. Αλλα τωρα πχ στις Ibanez Rg series που εδω μπορεις να τις βρεις απο 250 ευρω μην περιμενετε να βρειτε διαφορα μεγαλητερη των 20 ευρω. Καλα ενταξει η μεγαλη εξερεση ειναι στα P.A και στα επαγγελματικα, εκει το thomann εχει προσφοραρες! Και για να μην αφησω κι αυτο χωρις παραδειγμα: κονσολα mackie 1602 thomann 899 ευρω, Ελλαδαρα 1600 ευρω. Θελει ψαξιμο, γι αυτο μ'εχει πιασει thomannia και εχω κανει πλουσιο τον οτε καθε μεσημερι, Αρε Θωμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ απόλυτα.ενα άλλο κόλπο είναι να κάνετε συνδιασμένες παραγγελίες πολλοί φίλοι μαζί ελαχιστοποιώντας το κόστος.(το κάνουμε χρόνια τώρα αγοράζοντας χορδές 50% φθηνότερα από τούς εδω απατεώνες!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου