Προς το περιεχόμενο

thomann.de


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκτός από email στον Thomann υπάρχει κανένας online τρόπος για tracking του δέματος?

 

φιλε ναι , να τους καλεσεις και να μιλησεις μαζι τους τηλεφωνικα 8)

γιορτες ερχονται , χρημα θα πεσει αρκετο boys

προσεξτε σε ποιους θα το διαθεσετε

καντε και μια φορα μαγκες τους εαυτους σας και μονο .

 

ινδιανος ... οπως λεμε βελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Θα ηθελα την βοήθεια σας. Θα παραγγείλω απο musicstore.de ενα ενισχυτή laney(vh100r) είναι γύρω στα 25 κιλά επειδή μεχρι τώρα αγόραζα απο ebay θα πληρώσω τελωνείο ή θα πρέπει να του πω να το στείλει δώρο για να γλυτώσω τπτ?ποσα θα είναι τα ταχυδρομικά για ενα τετοιο βαρύ και μεγαλο πακέτο? Ποια η γνώμη σας για τον laney vh100r? ελεγα για κανενα engl τι λετε να περιμενο να βρω τα λεφτα?(παιζω prog metal kai rock )

pla mpla

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλτους ένα mail και ρώτησέ τους.

Προσωπικά παραγγέλνω από Thomann όπου τα μεταφορικά είναι 23€ για δέμα μέχρι 30kg. Για ξανασκέψου το!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skatempora εχεις απολυτο δικιο. Εαν δεν ειχαν ανοιξει τα συνορα θα πληρωναμε και 8% φπα+ τελωνειακα εξοδα' date=' οπως γινεται τωρα με παραγγελιες απο αμερικανικα site.[/quote']

 

μολις πριν λιγο μιλησα με ups για μια σημερινη μου παραγγελια απο music123 (usa). Μου εξηγησαν οτι

 

ΦΠΑ υπαρχει μονο στις εντος ΕΕ εισαγωγες ο οποιος μαλιστα παντα συμπεριλαμβανεται στην τιμη

 

Απο Αμερικη απλα υπολογιζεται ενας φορος εισαγωγης συναρτησει της αξιας του προιοντος + 13 Ευρω εξοδα Διατακτικης + καποια Ευρω αμοιβη εκτελωνιστου η οποια αν θυμαμαι καλα δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλη.

 

Για παραδειγμα εφερα ενισχ αξιας 500 δολ (100 δολ) και πληρωσα 165 ευρω με τη παραλλαβη για ολα τα εξοδα φορων κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντός ευρώπης είναι φπα 18%.

για εισαγωγή πχ απο ΗΠΑ είναι 20%φόρος +3κάτι%,

πες χοντρικά 24% φορος που στο χρεώνουν στο τελωνείο λογικά.

 

Αν μπορείς πες μας αναλυτικά για τα 165 επιπλέον ευρώ που δωσες

πέρα απ τα 500 του music123, πόσα πήγαν που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταθέτοντας την εμπειρία μου πάντως, δέμα από Thomann με UPS ήρθε χτυπημένο στη γωνία. Τουλάχιστο μου έκαναν σχετικά καλή έκπτωση εφόσον δεν ήθελα να το στείλω πίσω και δεν είχαν να το αντικαταστήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου