Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία στο Noiz τόμεα για εκμάθησης μουσικής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά...

 

Έβλεπα γενικά στο Internet και έψαχνα site σε στυλ www.taborama.com στα οποία ο καθένας μπορεί να μπεί και να ψάξει ταμπλατούρες και μαθήματα για αρχαρίους σε σχέση με το αγαπημένο του μουσικό όργανο...

 

Σε ελληνικά site den εχω βρεί και πολλά τέτοια...

Τι θα λέγαται να δημιουργήθει στο noiz τομέας στον οποίον ο καθένας θα μπορεί να στέλνει ταμπλατούρες-ακόρντα-midi αρχεία και διάφορες συμβουλές απο τους χρήστες...

 

Δεν ξέρω πως σας φαίνεται..

Ιδέες?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δυστυχώς οι ταμπλατούρες όπως και τα midi αρχεία υπόκεινται στο νόμο περί πνευματικών δικαιωμάτων, οπότε όπως καταλαβαίνεις.... :cry:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οι ταμπλατούρες όπως και τα midi αρχεία υπόκεινται στο νόμο περί πνευματικών δικαιωμάτων' date=' οπότε όπως καταλαβαίνεις.... :cry:[/quote']

 

Απ΄όσο καταλαβαίνω ο φίλος δεν αναφέρεται σε πρωτότυπα κομμάτια κατ'ανάγκη. Υπάρχουν άπειρα freeware μαθήματα στο Internet και -ίσως- με το κατάλληλο εργαλείο και την απαραίτητη όρεξη, θα μπορούσε κάποιος να δημιουργήσει και να ανεβάσει αρχεία με τις αγαπημένες του ασκήσεις, ριφς, κλπ.

 

Όσο για το νόμο περί πνευματικών δικαιωμάτων... μην αφοδεύσω τώρα... οι κωλοεταιρείες προσπαθούν να βγάλου λεφτά από sites που έχουν τους στίχους από κομμάτια, ήμαρτον ρε παιδιά! :evil: :evil: :evil:

 

Δηλαδή αν καταγράψω τους στίχους ενός τραγουδιού και τους στείλω με mail σε ένα φίλο παραβιάζω το copyright του δημιουργού???

 

Και τι γίνεται όταν τραγουδάω στο μπάνιο μου τους στίχους του αγαπημένου μου τραγουδιού; Κινδυνεύω να μπουκάρουν τίποτα μουσικοί παραγωγοί παρουσία εισαγγελέα και να μου ζητήσουν να πληρώσω royalties? :roll:

 

Έχουμε ξεφύγει τελείως ή εγώ δεν είμαι αρκετά πιωμένος; :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου