Προς το περιεχόμενο

Blues-Rock Κιθάρα


themaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και από εμένα !!!

Ήρθε και για εμένα λοιπόν η ώρα να αγοράσω καινούργια κιθάρα . Έχοντας ήδη επιλέξει

μουσικό προσανατολισμό (Blues-Rock) μένει να επιλέξω και σωστή κιθάρα . Είμαι μεταξύ της GIBSON LES PAUL STUDIO LIMITED WBCR (http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_limited_wbcr.htm) και της νεοφερμένης EPIPHONE JOE BONAMASSA LTD EDITION (http://www.thomann.de/gr/epiphone_joe_bonamassa_ltd_edition.htm).

 

Έχω δοκιμάσει την μαύρη STUDIO ενός φίλου και ο ήχος της με χάλασε λίγο όντας μουντός άλλα η STUDIO LIMITED έχει απ'ότι έχω διαβάσει διαφορετικούς μαγνήτες .

Για την EPIPHONE δεν νομίζω να μπορώ να την βρώ στην Ελλάδα για δοκιμή οπότε

βασίζομαι στο βιντεάκια του YouTube για τον ήχο .

 

Αν μπορεί κάποιος να πεί την γνώμη του θα με βοηθούσε αφάνταστα .

 

P.S (Από φάτσα σίγουρα η GoldTop σκίζει !!!)   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με καθαρά προσωπικά κριτήρια θα διαλεγα την Gibson καθώς τη θεωρώ πολύ πιο όμορφη απο την bonamasa και γενικά μου αρέσει το natural και σατιν finish ειδικά στο μπράτσο.Έχει και ωραίους μαγνήτες η gibson και όπως και να το κάνουμε είναι gibson!

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Joe δεν έχω άποψη να σου πω την αλήθεια γιατί δεν την έχω δοκιμάσει.

Μπορώ να σου πω όμως για την Gibson γιατί είχα την συγκεκριμένη και μόνο καλά μπορώ να πω!...το κακό είναι οτι την πούλησα γιατί ήθελα τα χρήματα εκείνη την εποχή  :(

 

Έχει καταπληκτικούς μαγνήτες και είναι πούπουλο!

Είναι ότι πρέπει για Blues αλλά και για rock καταστάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε και κανενα Link με fender να το σοβαρεψουμε το θεμα.....!     ;D

 

παιδια - δεν υπαρχουν στον κοσμο ΜΟΝΟ gibson και fender - υπαρχουν και αλλες εταιριες οι οποιες φτιαχνουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αξιολογα οργανα τα οποια πατανε στην ευθεια πολλα απο τα στανταρ οργανα μεγαλων εταιριων

 

Αντε και του προτυνατε fender τι θα γινει ?? θα ειναι αλλος ενας με strat ή tele στα χερια του - οχι οτι εχω κατι με την fender ισα ισα που εχω 2 κιθαρες και 2 μπασα fender - απλα το αναφερω χωρις παρεξηγησεις ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ την αμαρτία μου , θέλω να είναι Les Paul σαν σχήμα  ;)

Ο Καγμάκης έχει καλές τιμές ??? Θεσσαλονίκη μένω και δεν έχω ξαναπάει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ την αμαρτία μου , θέλω να είναι Les Paul σαν σχήμα  ;)

Ο Καγμάκης έχει καλές τιμές ??? Θεσσαλονίκη μένω και δεν έχω ξαναπάει .

 

αν και παλι μπορεις να βρεις lespaulοειδες σχημα και σε αλλες κιθαρες εκτως epiphone και gibson αν σε τραβαει ΤΟΣΟ πολυ το σχημα καλυτερα ειναι να παρεις "το γνησιο" 8) 8) αν με καταλαβαινεις

 

Ο καγμακης (αθηνα) εχει σχετικα καλες τιμες - πανω κατω κανονικες - δλδ κανα 50αρικο με 60 ευρω περιπου ποιο πανω απο το thomann (τουλαχιστον απο την ερευνα αγορας που εχω κανει)

 

ελπιζω να βοηθησα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και παλι μπορεις να βρεις lespaulοειδες σχημα και σε αλλες κιθαρες εκτως epiphone και gibson αν σε τραβαει ΤΟΣΟ πολυ το σχημα καλυτερα ειναι να παρεις "το γνησιο" 8) 8) αν με καταλαβαινεις

 

Ο καγμακης (αθηνα) εχει σχετικα καλες τιμες - πανω κατω κανονικες - δλδ κανα 50αρικο με 60 ευρω περιπου ποιο πανω απο το thomann (τουλαχιστον απο την ερευνα αγορας που εχω κανει)

 

ελπιζω να βοηθησα

 

Φχαριστώ φίλε . Μόλις τα καταφέρω θα κατέβω Αθήνα να δώσω μιά βόλτα από εκεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου