Προς το περιεχόμενο

CD με συνθέσεις μελών του www.noiz.gr


Go_Forth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Go_Forth, υπήρξε καμία ανταπόκριση στο κάλεσμά σου ή η συζήτηση που γίνεται (και τείνει να παρεκτραπεί) είναι χωρίς σημασία; Ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eyeprotocol,

θα πρέπει να απευθυνθείς αποκλειστικά στον Admin του site, δηλαδή στον yameth. O yameth έχει διαγράψει το post μου όπου καλούσα εγώ προσωπικά τα μέλη του noiz.gr, έτσι ώστε έως τέλη Μαίου το CD να βρίσκεται στα δισκοπωλεία. Πιθανότατα να επιθυμεί ο ίδιος να αναλάβει την όλη δουλειά, μιας και έχει δηλώσει:

 

 

Μετά και κατά τη διάρκεια του live' date=' ας το ξανασυζητήσουμε.[/quote']

 

Για πότε ακριβώς εννοεί, δεν έχω καταλάβει. Η δήλωσή του μου φαίνεται πολύ γενική και αόριστη.

 

Όσον αφορά τώρα το Θέμα, προσωπικά δεν πιστεύω πως έχει παρεκτραπεί. Το αντίθετο! Υπάρχει ανάμεσά μας ένας ολόκληρος ιδιοκτήτης μιας δισκογραφικής εταιρίας - αναφέρομαι στο μέλος Iris - από τον οποίο αναμένουμε εξαιρετικά ενδιαφέροντα για όλους μας Posts πάνω στο Θέμα της κυκλοφορίας του CD, αλλά και γενικότερα στο τρόπο λειτουργίας των δισκογραφικών εταιριών όσον αφορά τους πρωτοεμφανιζόμενους καλλιτέχνες και όχι μόνο...

υτή είναι η δική μας ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο yameth αναφέρεται στο live event(s) που έχει σχεδιασθεί και το οποίο συζητιέται εκτενέστατα στο thread με τίτλο "Διοργάνωση Live" το οποίο παραμένει επίκαιρο και θα το βρεις στην πρώτη σελίδα του site. Υποθέτω (καίτοι δεν το έχουμε συζητήσει) ότι θεωρεί αυτές τις συναντήσεις ως κατάλληλη ευκαιρία για περαιτέρω γνωριμία μεταξύ κάποιων μελών και βεβαίως συζήτηση. Ασφαλώς είσαι ευπρόσδεκτος - απορώ πως δεν πρόσεξες το συγκεκριμένο thread αλλά δεν έχει σημασία, θα το δεις τώρα.

 

Πέραν αυτού, δεν είχα υπόψιν μου ότι έχει διαγραφεί κάποιο ποστ σου, καθώς επίσης δεν είχα υπόψιν μου ότι το θέμα ήταν τόσο βιαστικό (ένα cd μέχρι το τέλος Μαίου). Εν' τούτοις (ακόμη και με σβησμένο ποστ) νομίζω ότι το κάλεσμά σου καθώς και οι όροι αυτού του καλέσματος είναι σαφείς. Οπότε το ερώτημα παραμένει: υπήρξε καμία ανταπόκριση;

 

Όσον αφορά το αν περιμένουμε κάτι από τον/την Iris, θεώρησε ότι δεν περιμένουμε απολύτως τίποτε διότι δεν υπάρχει κανένα master mind πίσω από το noiz, κάποιος που θα δώσει το σύνθημα για συνολική αποδοχή ή απόρριψη του καλέσματός σου: πολύ απλά, καθένας θα κρίνει μόνος του. Πιστεύω ότι τόσο εμείς όσο και εσύ μπορούμε να εξάγουμε πολύ χρήσιμα συμπεράσματα από το περιεχόμενο της πρότασής σου και το κατά πόσον έπεισε τον κόσμο.

 

Αυτή τη συζήτηση με ενδιαφέρει να κάνω. Τέλος, με όλο το σεβασμό, θεωρώ ότι η αρχική σου εκτίμηση για τόσο γρήγορη ευόδωση της πρότασής σου ήταν υπερ-αισιόδοξη.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αν ξαναδιαβάσεις προσεκτικά στην 1η σελίδα του Θέματος "CD με συνθέσεις μελών του www.noiz.gr, θα καταλάβεις ότι ο yameth όταν γράφει "Μετά και κατά τη διάρκεια του live, ας το ξανασυζητήσουμε" δεν αναφέρεται στο live, αλλά, αναφέρεται στην κυκλοφορία του συγκεκριμένου CD. Να μην είσαι βιαστικός στην ανάγνωση των μηνυμάτων. Και από τη στιγμή που ο yameth δεν επιθυμεί να αναλάβω εγώ την πρωτοβουλία έτσι ώστε να έχει κυκλοφορήσει το CD έως τέλη Μαίου, δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί του. Μεγάλος άνθρωπος είναι, χρόνια στο χώρο είναι, κάτι παραπάνω από μένα θα ξέρει.

 

2. Όσον αφορά την ανταπόκριση, από τη στιγμή που ο yameth μου απαγόρεψε να έχω προσωπική επικοινωνία με τα μέλη επί του θέματος διαγράφοντας το post μου, αρκούμε στην ανταπόκριση που υπάρχει εδώ στο Forum και η οποία ομολογουμένως με εκπλήσσει ευχάριστα! Το Θέμα "CD με συνθέσεις μελών του www.noiz.gr" έχει σχεδόν τον ίδιο αριθμό αναγνώσεων με το Θέμα "Διοργάνωση Live", παρόλο που το 1ο ξεκίνησε μόλις πριν 2 βδομάδες, ενώ το 2ο τον Ιανουάριο!!!

Φαντάσου να είχε δοθεί το πράσινο φως για αποστολή συμμετοχών, όπως συνέβη και με το Θέμα του Live! Θα είχε πάρει φωτιά το Θέμα του CD!!!

 

3. Μακάρι να βγουν όχι μόνο ένα, αλλά, αργότερα και περισσότερα CDs.

 

4. Μπορεί για σένα οι δηλώσεις ενός ιδιοκτήτη δισκογραφικής εταιρίας να σε αφήνουν παγερά αδιάφορο, για κάποιους άλλους, όμως, είναι άκρως ενδιαφέρουσες. Επίσης, είναι εξαιρετικά σημαντικό να αναφέρω εδώ ότι ο Iris ως ιδιοκτήτης δισκογραφικής εταιρίας υποσχέθηκε να μας βοηθήσει και να αναλάβει την κυκλοφορία και προώθηση του CD! Εν αναμονή, λοιπόν, του μέλους "Iris"...

 

ΥΓ.: Σε ευχαριστώ πολύ για την "πρόσκληση" στο Live. Ελπίζω να τα καταφέρω να έρθω και να γνωριστούμε και από κοντά.

υτή είναι η δική μας ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη αλλά το θέμα έχει πάρει περίεργη τροπη...Εγώ έχω όλη την καλή διάθεση να υποστηρίξω τη δουλειά αυτή γιατί πιστευώ στο μεράκι και το ταλέντο που σίγουρα θα υπάρχει σε κάποια απο τα 2000 μέλη.¶ν κάποιους δε τους ενδιαφέρει μπορούν απλά να μη συμμετέχουν...Βέβαια για να γίνει ένα cd σωστό όπως προαναφέρθηκε πρέπει αν μη τι άλλο να υπάρχει ομοιομορφία στο είδος αλλιώς είναι προδιαγεγραμένη η αποτυχία του.Τώρα οι λεπτομέρειες μπορούν να συζητηθούν αν υπάρχει καλή θέληση.Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει οπότε είναι άτοπη η συζήτηση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iris,

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Όντως, η καλή θέληση δεν διαφαίνεται, ειδικά από ορισμένα μέλη που το μόνο που δεν τους ενδιαφέρει είναι η κυκλοφορία ενός CD. Γι αυτό και προσπάθησα σε προσωπικό επίπεδο να γνωριστώ με τα παιδιά που έχουν ειλικρινές ενδιαφέρον, αλλά, δεν μου επετράπη κάτι τέτοιο.

Σε ευχαριστώ πολύ και για την απάντησή σου στο προσωπικό μήνυμά μου. Θα μιλήσουμε εκτενέστερα εκτός noiz και σε προσωπικό επίπεδο πλέον όσον αφορά το τί ακριβώς μπορεί να γίνει.

Job calling now...

 

ΥΓ.: Μέσα στο noiz υπάρχουν παιδιά με ταλέντο, μεράκι και αγάπη για αυτό που κάνουν, αν και είναι πολύ λίγα, πάρα πολύ λίγα.

υτή είναι η δική μας ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη αλλά το θέμα έχει πάρει περίεργη τροπη...Εγώ έχω όλη την καλή διάθεση να υποστηρίξω τη δουλειά αυτή γιατί πιστευώ στο μεράκι και το ταλέντο που σίγουρα θα υπάρχει σε κάποια απο τα 2000 μέλη.¶ν κάποιους δε τους ενδιαφέρει μπορούν απλά να μη συμμετέχουν...Βέβαια για να γίνει ένα cd σωστό όπως προαναφέρθηκε πρέπει αν μη τι άλλο να υπάρχει ομοιομορφία στο είδος αλλιώς είναι προδιαγεγραμένη η αποτυχία του.Τώρα οι λεπτομέρειες μπορούν να συζητηθούν αν υπάρχει καλή θέληση.Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει οπότε είναι άτοπη η συζήτηση!!!

 

Αγαπητέ Iris, παρασύρθηκες από τον τρόπο με τον οποίο ερμηνεύτηκαν από τον Go_Forth αυτά που έγραψα. Δεν εννοούσα ότι δεν μας ενδιαφέρει η γνώμη σου ή ότι δεν εκτιμάται η καλή σου πρόθεση. Εννοούσα (απευθυνόμενος στον Go_Forth) ότι η παρέμβασή σου - όσο σημαντική και αν αποδειχθεί - δεν ήταν βασικό συστατικό της πρότασής του, καθώς δεν υπήρχε τρόπος να γνωρίζει από πριν ότι ήσουν ιδιοκτήτης δισκογραφικής εταιρείας, εκτός αν γνωριζόσαστε από πριν. Συνεπώς, η απάντηση στην ερώτηση που του έκανα δεν μπορεί να αναβάλλεται επί της βάσεως ότι "περιμένουμε να δούμε τι θα πει ο Iris". Δηλαδή αν δεν υπήρχε ο Iris δεν θα ήταν λογικό να αναρρωτηθεί κάποιος (εγώ π.χ.) για το ποια ήταν η ανταπόκριση στην πρότασή του;

 

Μη δίνουμε διαστάσεις εκεί που δεν υπάρχουν και μην δημιουργούμε παρεξηγήσεις εκεί που δεν υπάρχουν! Μία απλή ερώτηση έκανα. Αν πάλι μου διαφεύγει κάτι, τότε συγνώμην για την παρερμηνεία.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, και κάτι ακόμη. Δεν μπορώ να καταλάβω τι λες Go_Forth. Από τη μία λες ότι σου έχει απαγορευθεί η προσωπική επικοινωνία με τα μέλη, απ' την άλλη ευχαριστείς τον Iris για την απάντηση στο προσωπικό μήνυμα σου; Οπότε ποια είναι η απαγόρευση; Τι καταγγέλεις;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ Wow! μην αγχώνεσαι γιατι δεν παρεξήγησα οτι είπες.Πραγματικά δε με ενδιαφέρει να διαπληκτιστώ με κανένα μέλος του φόρουμ του οποίου είμαι καθημερινός αναγνώστης.Απλά είπα οτι δεν υπάρχει γενικότερο ενδιαφέρον οπότε καλύτερα ας το αφήσουμε μέχρι να ωριμάσουν οι συνθήκες.Γενικά όμως θέλω να έχω επαφή με οσα "παιδιά" ενδιαφέρονται πραγματικά για κάτι "παραπάνω" γιατί κ εμείς έχουμε στήσει την εταιρεία με αγάπη και μεράκι για την μουσική.Έχουμε περάσει απ όλα τα στάδια μέχρι να κάνουμε κατι δικό μας οπότε "πονάμε" το ίδιο όπως όλοι για το τι πραγματικά συμβαίνει στη μουσική βιομηχανία.Δεν είμαστε αλεξιπτωτιστές στο χώρο.Ουτε διαφήμηση θέλω να κάνω ουτε να "ψαρώσω" καποιους.Είμαι ισοτιμό μέλος του φορουμ και έθεσα κ εγω τον εαυτό μου στην κοινή προσπάθεια για τη δημιουργία αυτου του εγχειρήματος.Δεν έκατσε τώρα,δεν πειράζει!όρεξη για δημιουργία να υπάρχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α' date=' και κάτι ακόμη. Δεν μπορώ να καταλάβω τι λες Go_Forth. Από τη μία λες ότι σου έχει απαγορευθεί η προσωπική επικοινωνία με τα μέλη, απ' την άλλη ευχαριστείς τον Iris για την απάντηση στο προσωπικό μήνυμα σου; Οπότε ποια είναι η απαγόρευση; Τι καταγγέλεις;[/quote']

 

 

Δυστυχώς, Wow!, πραγματικά με έχεις κουράσει και πιθανότατα όχι μόνο εμένα. Και με αυτό που θα πω ίσως να θεωρηθώ αγενής, αλλά, από ό,τι βλέπω μάλλον έχεις γενικότερο πρόβλημα κατανόησης κειμένου. Δεν εξηγείται διαφορετικά το γεγονός ότι συνέχεια, μα, συνέχεια, άλλα γράφουμε εμείς και άλλα καταλαβαίνεις εσύ. Εκτός και αν το κάνεις επίτηδες, για να πας κόντρα στον συγγραφέα του εκάστοτε Θέματος ( σε αυτό το Θέμα σε μένα ), με άλλα λόγια να παρεκτραπούμε, με αποτέλεσμα να κλειδωθεί το Θέμα. Λυπάμαι, αλλά, δεν θα σου κάνω αυτή τη χάρη. Λογικά, γνωρίζεσαι σε προσωπικό επίπεδο με τον yameth. Αν τόσο πολύ σε καίει να κλειδωθεί το συγκεκριμένο θέμα μπορείς πολύ απλά να του το ζητήσεις. Εκτός κι αν σε ενδιαφέρει να πετυχαίνεις τον σκοπό σου με πλάγια μέσα κάνοντας τους άλλους να φαίνονται οι κακοί της υπόθεσης, όπως ακριβώς έκανες και με τον Iris και μένα. Τα λεγόμενά σου δεν είναι Αγία Γραφή για να επιδέχονται πολλές ερμηνείες!!! Τον άνθρωπο τον υποβίβασες τόσο πολύ που μόνο χαζό δεν τον αποκάλεσες που κάθεται και ασχολείται με το Θέμα! Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να βγει εκτός, το μέλος Iris από το Θέμα μας. Είναι και αυτός κανονικότατο μέλος, είτε σου αρέσει είτε όχι και έχει άποψη και μάλιστα κατ εμένα την πιο σοβαρή! Και τελοσπάντων, θεωρώ πολύ πιο σημαντικό το γεγονός ότι ένας άνθρωπος που ηγείται μιας δισκογραφικής εταιρίας κάθεται και ασχολείται με το Θέμα, παρά το να εκδηλώσει ενδιαφέρον το κάθε 20χρονο που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να γρατσουνάει μια κιθάρα, βρίζοντας και ενοχλώντας τον κόσμο.

Και για να μην μακρυγορώ και ξεφεύγω από το Θέμα, αφού δεν έχεις καταλάβει ακόμα τίποτα, μπορείς να ρωτήσεις τον yameth να σου εξηγήσει τί ακριβώς συνέβη.

 

 

Προσωπική παράκληση: Αν δεν έχεις να πεις κάτι πολύ σοβαρό επί του Θέματος, μην ξαναποστάρεις εδώ. Δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί το Θέμα με προσωπικούς μας διαπληκτισμούς. Ελπίζω να μην συμπεριφερθείς εγωιστικά,παιδιάστικα και ανώριμα, όπως έκανε το μέλος antοuan_z λίγες μέρες πριν και ποστάρεις μόνο και μόνο από αντίδραση επειδή εγώ σε παρακάλεσα να μην ξαναποστάρεις εδώ, αν δεν έχεις να πεις κάτι πολύ σημαντικό επί του Θέματος. Σε ευχαριστώ.

 

Φιλική συμβουλή: Προτού απαντήσεις την επόμενη φορά σε οποιοδήποτε Θέμα, ξαναδιάβασε το και μια 2η φορά, έτσι ώστε να είσαι 100% σίγουρος ότι το έχεις κατανοήσει πλήρως και μετά δώσε την απάντησή σου.

υτή είναι η δική μας ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου