Προς το περιεχόμενο

Ψάχνοντας λαικούς ήχους (φωνές) γιά MOTIF ES


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Ατου της KORG παιδιά είναι οι απανταχού ιδιοκτήτες χρήστες μουσικοί που μεταξύ τους αλλάζουν ηχους.Γιατι να μην κανουμε και εμείς με τα MOTIF ES κάτι παρόμοιο? Είναι μια πρόταση απο έναν νέο ιδιοκτήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή σκέψη φίλε maik.. το θέμα είναι τι "λαικούς" ήχους να ανταλάξουμε; Δεν παίζουν πολλά στα preset και η yamaha στην τουρκία έκανε ένα cd με ανατολίτικα samples , preset voice , arps και perfomanses το οποίο το πουλάνε στο www.motifator.com Τώρα όποιος κάνει sampling κανένα καλό ήχο καλώς. Έχω ένα μπουζούκι σαμπλαρισμένο 12Mb, αν ενδιαφέρεται κανένας ευχαρίστως να το στείλω με mail. Έπίσης με τα preset έχω κάνει 4-5 perfomanse για λαικα - σκυλαδικα με synth, accordeon , yuali, organ, κιθάρες.. ευχαρίστως να τα μοιραστώ και αυτά. :) Αλλά βλέπω πώς αν δεν πάρω το sample cd δεν θα έχω μεγάλη βιβλιοθήκη για λαικά στο motif. :( (βέβαια, πόσα όργανα υπάρχουν για synth για λαικά.. αλλά αυτό είναι αλλο θέμα :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε maik τί ακριβώς ήχους θέλεις;

Τι σημαίνει λαικούς ήχους;

 

Είπες να "αλλάξουμε ήχους". Θα μπορούσες λοιπόν

να ξεκινήσεις εσύ στέλνοντας μερικούς και να σε βοηθήσουμε

να γίνουν καλύτεροι. Πες μου τι ήχο θέλεις και εγώ από την

πλευρά μου θα κάνω ότι μπορώ! Είναι το χόμπυ μου η κατασκευή ήχων!

 

Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε maik δεν πήρα pm . Σου έστειλα και εγώ pm. Αν δεν το πήρες και έσυ κάτι παίζεται με το forum. Τέλος πάντων, αν θες να σου δώσω το mail μου η δώσε μου το δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου