Προς το περιεχόμενο

Yamaha sy 22 card


spirow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H αναφορά μου έχει να κάνει με  το sy 22 μου, το οποίο  αρνειται πεισματικά να ¨διαβασει" την καρτα ηχων, βγαζοντας την ένδειξη "card not ready"!  Εκαμα format συμφωνα με το βιβλίο οδηγιων αλλά τίποτε, μήπως κάποιος συνάδελφος έχει αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα και γνωριζει κάτι;

Roland rd150  -ensoniq sq1 plus - yamaha SY 22 -Boss DR5 -   Kawai NS 2 -Jen sx2000  -Roland EXR GR5 - Korg Prophecy.Alesis QS6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια καρτα μιλας;

 

 

Tα sy εχουν στο πισω μερος μια υποδοχη οπου τοποθετειται  ("κουμπωνει" ) η καρτα MCD 64 η οποία ειναι  έχει 64 ήχους.

Roland rd150  -ensoniq sq1 plus - yamaha SY 22 -Boss DR5 -   Kawai NS 2 -Jen sx2000  -Roland EXR GR5 - Korg Prophecy.Alesis QS6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασέ την σε κάποιον που έχει sy22 επίσης.Μπορεί να ''έσβησε'' (απομαγνητισμός). Άλλες κάρτες έχεις? Λειτουργούν?

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το SY 77 και την καρτα αυτη την περνει απο πανω.

 

Αν σου εχει βγαλει αυτο το μηνυμα,πρεπει να εχει προβλημα η καρτα η συγκεκριμενη.

 

Αν ομως της εκανες format, εχεις σβησει τα δεδομενα  ( ηχους ) που ειχε.

 

Τουλαχιστον στο δικο μου,αυτα ισχυουν.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Απαντω΄με ολίγη καθυστερηση λογω καρναβαλιού και live. Της είχα κάνει  format συμφωνα με τις οδηγιες του manual , αυτό σημαίνει οτι σβηστηκε το περιεχόμενο της; Οπότε πρεπει να αναζητηθεί συναδελφος κατοχος οργανου  της σειράς SY να περάσει νέα δεδομένα; Ευχαριστω προκαταβολικά για τη βοήθεια...

Roland rd150  -ensoniq sq1 plus - yamaha SY 22 -Boss DR5 -   Kawai NS 2 -Jen sx2000  -Roland EXR GR5 - Korg Prophecy.Alesis QS6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι δεν λεμε σωστα μου φαινεται.

 

Γραφεις οτι το μανουαλ σου λεει να κανεις φορματ.Για ποιο λογο;

 

Σου γραφει οτι αν δεν αναγνωριζεται η καρτα, κανουμε φορματ;

 

Για διευκρινησε και εδω ειμαστε. 8)

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι δεν λεμε σωστα μου φαινεται.

 

Γραφεις οτι το μανουαλ σου λεει να κανεις φορματ.Για ποιο λογο;

 

Σου γραφει οτι αν δεν αναγνωριζεται η καρτα, κανουμε φορματ;

 

Για διευκρινησε και εδω ειμαστε. 8)

Εκανα Format λογω ασχετοσύνης(!) διοτι νομιζα οτι  επαναπροσδιοριζει τα δεομένα της κάρτας...

Roland rd150  -ensoniq sq1 plus - yamaha SY 22 -Boss DR5 -   Kawai NS 2 -Jen sx2000  -Roland EXR GR5 - Korg Prophecy.Alesis QS6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα έχει μέσα της μία μπαταρία. Το πιθανότερο είναι ότι αυτή η μπαταρία έχει ψοφήσει. Άλλαξε την να ησυχάσεις (ουμε).

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου