Προς το περιεχόμενο

σκαλωμα στους μικρους ενισχητες


Giwrgos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΨΙλο ασχετο με το θεμα αυτο που θα πω...

 

αλλα προσφατα εκανα μια προβιτσα με κατι μεταλαδες...και η αλλη κιθαρα ειχε ενα marshall hybrid 2x12 100αρης και εγω ο φλορος..εναν special 6...ε μονο εγω ακουγομουν (μαλιστα καλυπτα χαλαρα τον ντραμμερ)

 

Καλά, ο vht είναι και tube (άρα περισσότερα dB για το αυτί μας) και έχει και σχετικά καλό μεγάφωνο.

  Τους marshall hydrid(avt κλπ) τους έχω χρησιμοποιήσει και σε στούντιο αλλά δεν... Η παραμόρφωση ακούγεται λίγο fuzzάτη, βγάζουν προβληματάκια, η στοκ λυχνία θέλει αλλαγή και από dB δεν συγκρίνονται με αντίστοιχους λαμπάτους. Κι εγώ έχω παίξει με blackheart bh5h + 1Χ12" απέναντι σε 50W marshall avt και είμαστε στα ίσα.

Ισως έχει να κάνει βέβαια και με το γεγονός ότι κάποιοι μεγάλοι combo έχουν μεν όγκο στις χαμηλές και πολλές πρίμες αλλά οι μικρότεροι λαμπάτοι έχουν δυνατές και "γεμάτες" μεσαίες. Το αυτί μας είναι πιο ευαίσθητο και προσφιλές στις μεσαίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε VAGTANPLAN εννοουσα για τα λεπτα και ψιλοψευτικα πλαστικα μερη μπροστα.εναν ενισχυτη οπως ειπες τον παιρνεις για τον ηχο του..προσωπικα κοιταω πρωτα ηχο και μετα εμφανιση οποτε το πλαστικο δεν με πολυενδιαφερει.σου προσφερει 4 καναλια και 6 εφε και ειναι παμφθηνος αναλογικα και με την ποιοτητα του. Προσωπικα παιζω μονο καναλι Insane στον ενισχυτη αυτο αλλα και στην προενισχυση μου σε Live και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος.θεωρω πως για ακραιο ηχο(Thrash,death,harδψορε) και αναλογικα με τα λεφτα του ειναι απ' τα καλυτερα της αγορας.δεν παιζω rock,jazz κλπ παντως για να καταλαβαινω αν ο ηχος ειναι καλος.α!και δεν μου χει βγαλει ποτε προβλημα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξι απλος δεν εχω λευτα για να αγορασω μια τοσο μεγαλη.θα θελα την boss fs 6 που εχει τα δυο κουμπακια αλλα και παλι ειναι ακριβουτσικη.πρεπει αναγκαστικα να ειναι boss για να λειτουργει δηληδη?

οχι μωρε, ψαξε γενικοτερα θα βρεις και καλες τιμες δεν υπαρχει μονο η boss

απλα η boss ανηκει στον ομιλο της roland και γι αυτο τα προιοντα roland προτεινονται με αξεσουαρ boss

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου