Προς το περιεχόμενο

Τι προενισχυση για μπασο?


petersp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κερδισα στον Μπεη ενα VT Bass καινουργιο - θα μου βγει μαζι με μεταφορικα 140 (αν γλυτωσω το τελωνειο). DI θα παρουμε μια αλλη φορα...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλορίζικο και καλόπαιχτο.

 

Για να μην ανοίγω όμως άλλο thread, ένα από τα πετάλια-προενισχυτές που δείχνουν  ενδιαφέροντα και πρόσφατα παρουσιάστηκε αλλά δεν έχω καταφέρει να ακούσω, είναι το WTDI της Eden. Από τα specs και μόνο (χώρια το όνομα) νομίζω ότι θα άξιζε μία δοκιμή.

Αν κάποιος γνωρίζει, ας μας πει καμιά κουβέντα.

 

eden-wtdi-150x150.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα στο Ebay, καμια 150 ευρω + μεταφορικα. Ωραιο φαινεται, εχει και πολλες επιλογες, κουμπακια κλπ...  ;D Aλλα ειπα να μην ρισκαρω χωρις reviews, you tube και τα σχετικα.

 

PS Βρηκα εναν στο Αμερικα που βαζει balanced XLR εξοδο σε ολα τα character pedals της Tech21. http://pztronics.com/mike/new/mods.htm Καποια στιγμη μαλλον θα παει ταξιδι κατα 'κει το VT Bass.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα στο Ebay, καμια 150 ευρω + μεταφορικα. Ωραιο φαινεται, εχει και πολλες επιλογες, κουμπακια κλπ...  ;D Aλλα ειπα να μην ρισκαρω χωρις reviews, you tube και τα σχετικα.

Πριν κανα μήνα έκανε 150$ μαζί με τα μεταφορικά.

Μάλλον έχει ζήτηση.

Reviews υπάρχουνε στα φόρουμ.

 

PS Βρηκα εναν στο Αμερικα που βαζει balanced XLR εξοδο σε ολα τα character pedals της Tech21. http://pztronics.com/mike/new/mods.htm Καποια στιγμη μαλλον θα παει ταξιδι κατα 'κει το VT Bass.  ;)

Λεφτά για πέταμα έχεις αδελφέ...  ;)

Βάλε ένα di μετά από αυτό και έτοιμος.

Μόνο τα μεταφορικά μπρος και πίσω ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον το behringer acoustic driver θα παρει τον ρολο του DI. Αλλα αν ειναι το VT Bass οπως το ακουσα απο you tube, βαζοντας και XLR εξοδο θα ειναι το απολυτο εργαλειο και μικρο στο μεγεθος - οτι ηθελα εξ αρχης δηλαδη. Η μοντα  βγαινει 70 ευρα μαζι με ταμεταφορικα - δεν ειναι και τοσα πολλα - συνολο θα μου βγει στα 210, δηλ. πιο κατω απο το Para Driver που γλυκοκοιτουσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου