Προς το περιεχόμενο

KORG TRINITY V3 vs TRINITY PLUS...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες...ειμαι κατοχος του KORG TRINITY V3 και θελω να ακουσω την αποψη σας και τη συγκριση μεταξυ των 2 καρτων επεκτασης. Ποια κατα τη γνωμη σας εχει περισσοτερες δυνατοτητες για λαικους ηχους? 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Σαφώς το V3, καθώς με τη moss μπορείς να πλησιάσεις με μεγαλύτερη πιστότητα έγχορδα και πνευστά όργανα. (Η plus δεν υποστηρίζει Bowed String Model που σημαίνει ότι δεν μπορείς να αναπαράγεις ήχο εγχορδων οργάνων)

 

Η Plus είναι για πιο synth καταστάσεις χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν κυκλοφορούν sets με τέτοιους ήχους.

 

Σίγουρα όμως σε μία σύγκριση μεταξύ τους το V3 υπερτερεί εάν σε ενδιαφέρει ο φυσικός ήχος.

 

Μια δοκιμή δε σε χαλάει όμως.. Η plus σαν επέκταση δεν είναι ιδιαίτερα ακριβή, στο Ebay βρίσκεις με 200Ε το μέγιστο, μαζί με τα μεταφορικά.. Μπορείς να την εγκαταστήσεις σε οποιοδήποτε trinity όποτε αν η τσέπη το επιτρέπει δοκιμασέ το και μόνος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην υποτιμάτε το Plus. To γεγονός οτι η επέκταση Solo-Tri έχει δική της μονάδα εφφέ πάνω, που δεν έχει καμία σχέση με αυτήν του οργάνου, κάνει τους ήχους της πιο ζεστούς ιδιαίτερα για πνευστά.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 13 χρόνια αργότερα...
Στις 22/3/2008 στις 6:32 ΜΜ, korg_nikos είπε

Μην υποτιμάτε το Plus. To γεγονός οτι η επέκταση Solo-Tri έχει δική της μονάδα εφφέ πάνω, που δεν έχει καμία σχέση με αυτήν του οργάνου, κάνει τους ήχους της πιο ζεστούς ιδιαίτερα για πνευστά.

 

 

 

Γεια σου αδερφέ μου αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το korg trinity plus μπορείς να μου δώσεις λίγο τα φώτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου