Προς το περιεχόμενο

Ξανά με μπλε υπογράμμιση τα λινκς? Και μερικά bugs...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήθελα να ρωτήσω αν είναι εφικτό να επιστρέψει η κωδικοποίηση που επιτρέπει την αυτόματη υπογράμμιση και μπλε χρωματισμό των λινκς. Η παρούσα μορφή (μετά το face lift του φόρουμ) με ελαφρώς γκρίζα και μη υπογραμμισμένα γράμματα που τα καθιστά παντελώς αόρατα μέσα σε ένα πυκνό κείμενο είναι πολύ, μα πολύ κουραστική.

 

Θα με ενδιέφερε ακόμη η ύπαρξη επιλογής για το layout με τα παλιά χρώματα, όπως είχε σημειώσει ο Μπαρμπαστρουμφ πως θα υπάρξει, εδώ: http://www.noiz.gr/index.php?topic=178161.msg461570#msg461570

 

Ένα bug του συστήματος που μου συμβαίνει συνεχώς είναι και το εξής: όταν κάνω log in, μετά από μια ώρα με πετάει έξω. Κάθε φορά (έχει συμβεί αμέτρητες) του λέω να με συνδέει αυτόματα χωρίς να γίνεται αυτό, αλλά δεν το κάνει ποτέ. Χρησιμοποιώ τον πιο πρόσφατο Firefox σε Windows 7, αλλά αν δεν απατώμαι το έχω διαπιστώσει και σε άλλους browsers σε XP.

 

Eπίσης, όταν συμβαίνει αυτό και είμαι στη μέση γραψίματος μιας απάντησης ή ενός καινούργιου θρεντ, μετά το ξαναμαναlogin σε ένα άλλο παράθυρο, κάνω προεπισκόπηση, οκ, φαίνεται, και μετά όταν κάνω κλικ στην αποστολή μου λέει πως το έχω ήδη ποστάρει - ναι, αυτό που προσπαθώ μάταια να ποστάρω...

 

Yπόψιν πως ο Firefox δεν πειράζει τα cookies του Noiz, ούτε κάποιο άλλο πρόγραμμα που έχω (τα κοίταξα).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι bug. Απλά όταν συνδέεσαι ορίζει αυτομάτως μέγιστο χρόνο σύνδεσης μια ώρα.

Για να το αποφύγεις αυτό, πριν μπεις πάνω πάνω γράφει παρακαλώ, εγγραφείτε, συνδεθείτε κλπ (αυτά είναι λινκς, ειρωνία ε χεχεχε!) και αν πατήσεις εκεί, έχεις την επιλογή να πατήσεις αυτόματη επανασύνδεση οπότε μένεις συνέχεια συνδεδεμένος. (Κ εγώ όλο το ξεχνάω, να φανταστείς τώρα που σου πόσταρα την πάτησα κ ξαναέκανα σύνδεση...!!)

 

Κ εγώ πολύ περιμένω να γίνουν τα λινκ πάλι διακριτά, δεν λέει καθόλου έτσι. Συνήθως ή υπογραμμίζω επιπλέον το κείμενο, ή πετάω το url απροκάλυπτα μέσα χωρίς πολλά πολλά  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι bug. Απλά όταν συνδέεσαι ορίζει αυτομάτως μέγιστο χρόνο σύνδεσης μια ώρα.

Για να το αποφύγεις αυτό, πριν μπεις πάνω πάνω γράφει παρακαλώ, εγγραφείτε, συνδεθείτε κλπ (αυτά είναι λινκς, ειρωνία ε χεχεχε!) και αν πατήσεις εκεί, έχεις την επιλογή να πατήσεις αυτόματη επανασύνδεση οπότε μένεις συνέχεια συνδεδεμένος. (Κ εγώ όλο το ξεχνάω, να φανταστείς τώρα που σου πόσταρα την πάτησα κ ξαναέκανα σύνδεση...!!)

 

Μα βρε Εύη, το ξέρω πως συμβαίνει αυτό - το σημείωσα ξεκάθαρα και πιο πάνω... Εννοείται πως το έχω ενεργοποιήσει εκατοντάδες φορές, και το σύστημα δεν το κάνει ποτέ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπίσης, όταν συμβαίνει αυτό και είμαι στη μέση γραψίματος μιας απάντησης ή ενός καινούργιου θρεντ, μετά το ξαναμαναlogin σε ένα άλλο παράθυρο, κάνω προεπισκόπηση, οκ, φαίνεται, και μετά όταν κάνω κλικ στην αποστολή μου λέει πως το έχω ήδη ποστάρει - ναι, αυτό που προσπαθώ μάταια να ποστάρω...

 

Αυτό είναι πραγματικά πολύ ενοχλητικό.

Εμένα αυτό που μου συμβαίνει επίσης είναι ότι, όταν ορισμένες φορές διαβάζω νόιζ εκτός σύνδεσης, βλέπω κάτι ενδιαφέρον και θέλω να γράψω κάτι, κάνω login αλλά το σύστημα θεωρεί το login ως ποστάρισμα και πρέπει να περιμένω τα 60 δευτερόλεπτα για να κάνω το πρώτο (σύμφωνα με το Νόιζ δεύτερο) ποστάρισμά μου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

....και αν γινοταν να φαινεται, οπως παλια, ποιος διαβαζει το θεμα, και οχι οπως τωρα ..... 1 μελος και 0 επισκεπτης.

 

Ελπιζω να εγινα κατανοητος. 8)

 

Ευχαριστω.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα bug του συστήματος που μου συμβαίνει συνεχώς είναι και το εξής: όταν κάνω log in, μετά από μια ώρα με πετάει έξω. Κάθε φορά (έχει συμβεί αμέτρητες) του λέω να με συνδέει αυτόματα χωρίς να γίνεται αυτό, αλλά δεν το κάνει ποτέ. Χρησιμοποιώ τον πιο πρόσφατο Firefox σε Windows 7, αλλά αν δεν απατώμαι το έχω διαπιστώσει και σε άλλους browsers σε XP.

 

Bloody, εγώ ξέρω πως να λύσεις αυτό το πρόβλημα. Και τα άλλα ξέρω, αλλά δεν ερωτήθην. Ευχαρίστως να σου στείλω τη λύση με π.μ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1. Οι ερωτήσεις δεν γίνονται ονομαστικά στο φόρουμ.

2. Ξέρεις πολύ καλά πως δεν εξυπηρετεί μια συζήτηση η απάντηση σε π.μ.

3. Χαίρομαι που βρήκες λύση στο πρόβλημα σου καθώς εγώ δεν μπόρεσα να το αναπαράξω για να βρω τι φταίει και υπέθεσα πως αφορά τοπικές ρυθμίσεις. Ούτως ή άλλως πάντως βρισκόμαστε προ σημαντικής αναβάθμισης, οπότε αν υπάρχουν κάποια bug στο SMF πιστεύω θα λυθούν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να προτείνω να δημιουργηθεί στο φορουμ ξεχωριστή κατηγορία "ενισχυτές" ωστε να αποσυμφορηθεί το "guitars, bass and amps" και να μη θάβονται τα θέματα μέσα σε μερικές ώρες.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ για τις προσπάθειες! :)

 

YΓ. Όχι, πιστεύω πως η ομαδοποίηση όλα αυτά τα χρόνια είναι άψογη, και οποιαδήποτε αλλαγή μάλλον σε κατακερματισμό θα οδηγήσει παρά σε κάτι σωστό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου