Προς το περιεχόμενο

Λαμπάτος ενισχυτής - αρκετά watt για live?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα παιζω με ενα ενισχυτακι 18 βαττ (Marshall 1974x) παλι στο....2 (η ενταση ειναι...εκκωφαντικη πανω απο το 2 στον ενισχυτη αυτο) ...αλλα εχω τον καλυτερο ΚΑΘΑΡΟ ηχο που ειχα ποτε στη ζωη μου (και φυσικα πολυ καλυτερο βρωμικο)....

 

 

 

 

;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Παντως για το βιντεο ο καμεραμαν μαλλον συμπαθει περισσοτερο τον φροντμαν γιατι το αλλο το παλικαρι το εκλασε κανονικα  :P

 

ε ναι λογικο ειναι αφου ο φροντμαν ειναι ολα τα λεφτα... φοβερος μουσικος και γαμω τα παιδια εξαιρετη προσωπικοτητα κτλ... οτι και να πεις λιγο ειναι... Ο τυπος σκιζει , χαραμιζεται και επρεπε να εχει κανει διεθνη καριερα...  ;D ;D ;D

 

Για αυτον διαβασε εδω: http://www.ultimate-guitar.com/reviews/guitar_amplifiers/peavey/transtube_bandit_112/index.html

 

Ειναι ιδιος με το δικο μου, με τη διαφορα οτι εχει ενα μεγαφωνο πανω κατοσταρι (μαλλον) ενω ο δικος μου εχει δυο πενηνταρια σε σειρα. Κατα ολα τα αλλα ειναι ακριβως ιδια.

Οταν πηρα το μαρσαλακο ειχα σκοπο να τον δωσω αυτον, αλλα το ξανασκεφτηκα καλυτερα και...ο ενισχυτης αυτος δεν δινεται γιατι δεν υπαρχει τωρα.

Το made in USA ειναι ολα τα λεφτα.

Εχει τα παντα επανω (απο θεματα συνδεσμολογιας), ειναι 80 watt στα 8 ohm και αν βαλεις και μια εξωτερικη καμπινα 8 ohm γινεται 100.

Δεν ξερω για τον bandit αλλα αυτος συνεργαζεται αψογα με ολα τα πενταλακια και πενταλιερες, και για να μην στα πολυλογαω ειναι ο αγαπημενος μου ενισχυτης.

Ειναι λιγο καφρος στα βρωμικα αλλα εχει τρεις επιλογες (hard, modern, vintage) και αναλογα φτιαχνεις. Επισης εχει ολυ ωραιο πενταλι με 4 διακοπτες που μπορεις να ρυθμισεις απο κει σχεδον ολες του τις λειτουργιες.

Εχει απιθανο desing, καμμια σχεση με τα αντιστοιχα Κινεζικα.

Στη δε λειτουργια του (ανοιγμα κλεισιμο, κλπ) ειναι εντυπωσιακα αθορυβος μεχρι το σημειο που φευγω απο κει που εχω τα οργανα και τον ξεχναω αναμενο.

Θα σε καλυψει σε καθε σου αναγκη. Μην τον φοβασαι που ειναι τραντιστορ, εχει πολυ ενταση για οτιδηποτε, και ποιοτικα ειναι πολυ καλυτερο απο πολλα λαμπατα με μεγαλα ονοματα.

 

 

 

 

εχεις δικιο... Ειναι πραγματι πολυ καλος ενυσχητης για τα λεφτα του και σαν ηχος και αξιοπιστια κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

;D

 

 

 

μπα....περισσοτερο κατι τετοιο εννοω ;D

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου