Προς το περιεχόμενο

Peavey Valveking ή Βugera 333?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη θα χρειαζομαι οποσδηποτε κατι για boost στο drive?παλι στα πεταλια καταφευγω.Οταν ανεφερα την πεταλιερα μου εννοουσα μονο για εφφε οχι και για boost η distortion.δεν σκοπευω δηλαδη να χρησιμοποιησω οποιονδηποτε απο αυτους τους ενισχυτες ως απλα περισσοτερη ενταση.θελω και τον πραγματικο τους ηχο.Και δυστυχως οσον αφορα τα drive ο vk ειναι πολυ καλος αν εχεις και ενα boost ειτε αυτο ειναι tube screamer η οτιδηποτε....

Ο ValveKing έχει ενσωματωμένο boost στο drive κανάλι, αλλά θέλει και το πετάλι του που το αγοράζεις εξτρά προς €25 περίπου.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνωμη για την λιγο καθυστερημενη απαντηση μου αλλα ειμαι σε ενα παρομοιο προβλημα. Πρωσοπικα εχω αποκλησει τους Bugera οχι λογο ηχου αλλα γιατι δεν εχω σκοπο να ρισκαρω να δωσω λευτα και να ''μεινω'' απο ενισχυτη. Εχω δει ομως ενισχυτες στην τιμη του Valveking και θελω γνωμες. Συγκεκριμενα ειμαι αναμεσα στους παρακατω ενισχυτες.

 

Peavey Valveking (112 ή 212) http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_112_gitarrencombo.htm

 

Peavey 6505plus

http://www.thomann.de/gr/peavey_6505_plus_112_combo.htm

 

Traynor Custom YCV50B

http://www.thomann.de/gr/traynor_custom_wave_ycv50b.htm

 

Σε αυτες τις τιμες υπαρχουν και καποιοι Laney αλλα δεν μου πολυαρεσουν και στ 600 ευρω ειναι o Blacksta studio 20 με τον οποιο εχω παιξει και μου αρεσαν πολυ τα καθαρα του.

ΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη για την λιγο καθυστερημενη απαντηση μου αλλα ειμαι σε ενα παρομοιο προβλημα. Πρωσοπικα εχω αποκλησει τους Bugera οχι λογο ηχου αλλα γιατι δεν εχω σκοπο να ρισκαρω να δωσω λευτα και να ''μεινω'' απο ενισχυτη.

Γεια σου και κανενα προβλημα για την καθυστερηση.Απο τοτε που ανεβασα το θεμα εχω καταληξη στο οτι θα παρω τον bugera.και μαλιστα την xl εκδοση και πιθανοτατα τα καινουργια μοντελα(infinium).Αλλα και παλι δεν καταλαβαινω γιατι ανησυχεις για την αξιοπιστια τους.οσους εχω δει αν ρωτανε χρηστες των μπουγκερα την ερωτηση "ειχες κανενα προβλημα μεχρι τωρα?" ολοι απαντουν πως τον εχουν χρονια και παρ'ολες τις πολλες μεταφορες δεν εχουν αντιμετωπισει τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα και παλι δεν καταλαβαινω γιατι ανησυχεις για την αξιοπιστια τους.οσους εχω δει αν ρωτανε χρηστες των μπουγκερα την ερωτηση "ειχες κανενα προβλημα μεχρι τωρα?" ολοι απαντουν πως τον εχουν χρονια και παρ'ολες τις πολλες μεταφορες δεν εχουν αντιμετωπισει τιποτα....

 

Πρόκειται για καραμέλα που διαδίδεται στο ίντερνετ και συμβαίνει πάντα σε κάποιον άλλο, σε άλλη χώρα, σε άλλη ήπειρο. Λογικό είναι αφού η bugera, για αυτά που προσφέρει και στην τιμή που τα προσφέρει ενοχλεί πολλούς και αντιτίθεται σε πολλά συμφέροντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια εχω αυτην τη στιγμη 400 ευρω και μπορω να μαζεψω μεχρι 500. Σε αυτα τα λεφτα ποιον Bugera μου προτεινεται. (τον θελω για προβες και για μικρες συναυλιες). Οπως καταλαβατε τους ξε-απεκλεισα

ΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον bugera 333xl και κλεινει σπιτια. Κατ εμε απο τους κορυφαιοτερους (αντιγραφή του jsx ειναι, οποτε δεν ξερω ποσο μπορεις να συγκρινεις με τον valveking, ειδικα εαν αλλαξεις και λαμπες στον bugera.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα επειδη με κουρασε το πακετο κεφαλι-καμπινα λεω να δω για combo και μαλιστα στο ιδιο ποσο με αυτο που ψαχνεσαι και εσυ, ο bugera 333xl φαινεται να ειναι ο πιο all around αλλα και o CUSTOM VALVE YCV50B εχει πολυ καλα specs. (Δεν ξερω αν το made in canada λεει κατι) Αν τον βρεις καπου ακουσε τον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτην την κατγορια πιστευω οτι ο καλυτερος κομπο ειναι αυτος...

 

http://www.thomann.de/gr/peavey_6505_plus_112_combo.htm?sid=4ae97d797f9abf31d438fdc7d8d3b89b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου