Προς το περιεχόμενο

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

To anniversary 60s φιλε μου σημαινει οτι το μοντελο ηταν επετειακο μοντελο που γιορταζε τα 60 χρονια απο την ιδρυση της εταιρειας. ΔΕΝ ειναι reissue των κιθαρων οπως φτιαχνοταν το 1960.

 

Απο κει και περα, ο ανθρωπος σου ειπε οτι εβαλες λανθασμενη περιγραφη της κιθαρας σου - ειναι 60th Anniversary model, οχι '60 Reissue. Θα του κανεις μυνηση για ποιο πραγμα ακριβως? Το οτι σου ειπε να βαλεις ακριβη τιτλο του μοντελου της κιθαρας σου για να μην υπαρχει περιθωριο να σε πει καποιος απατεωνα?

Οπως πολύ σωστά έγραψε και ο odis13 ζήτησα σε προσωπικό επίπεδο και όχι δημοσίως στο φόρουμ (όπως εσύ), να διορθώσεις την ανακρίβεια. Παράλληλα διευκρίνισα πως πιθανώς να μην γνώριζες τη διαφορά, όπως και συνέβη. Δηλαδή το Reissue από το Anniversary. Ενα Reissue είναι φτιαγμένο στις ακριβείς προδιαγραφές κάποιου παλαιότερου μοντέλου, ενώ το Anniversary μπορεί να είναι μια ειδική έκδοση. Η αξία τους βέβαια χαρακτηρίζεται από άλλους παράγοντες χωρίς να σημαίνει πως η μία είναι ακριβότερη από την άλλη.

Σε κάθε περίπτωση καλό είναι να είμαστε ακριβείς στην περιγραφή προς αποφυγή παρεξηγήσεων με τους συναλλασσόμενους. Ο ρόλος μου ήταν καθαρά συμβουλευτικός. Aν ήμουν σίγουρος πως ήταν απατεωνιά θα κατέβαζα την αγγελία. Οπως βλέπεις όμως είναι εκεί.

Σου εύχομαι περαστικά να είναι τα προβλήματα της υγείας σου.

 

Υ.Γ. Συγγνώμη για τον ενικό, αλλά είμαστε μια παρέα με κοινά ενδιαφέροντα εδώ και έτσι μιλάμε φιλικά χωρίς να το θεωρούμε αγένεια.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γίνεται κανονικότατο μπάχαλο...; Ή ο οποιοσδήποτε που δεν έχει φράγκο στην τσέπη του,να μπαίνει και να γράφει τη...λαλακία του? ::) Οι αγγελίες σχετίζονται με αντικείμενα που -συνήθως- προσφέρονται για πώληση και επομένως αφορούν τον πωλητή και τον υποψήφιο αγοραστή και μόνο αυτούς.

 

Προς Θεού...ΟΧΙ! ;)

 

 

 

 

Πάντως παλιότερα κάποια σχόλια από γνώστες του forum με είχαν σώσει από φόλες. Τουλάχιστον θα μπορούσαν τα σχόλια να είναι σε παράπλευρο-link. Θα μπορούσαν επίσης να απαγορεύονται σχόλια "γενικής" φύσης, και να αφορά μόνο θέματα counterfeit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως παλιότερα κάποια σχόλια από γνώστες του forum με είχαν σώσει από φόλες. Τουλάχιστον θα μπορούσαν τα σχόλια να είναι σε παράπλευρο-link. Θα μπορούσαν επίσης να απαγορεύονται σχόλια "γενικής" φύσης, και να αφορά μόνο θέματα counterfeit.

 

Σκέψου όμως οτί ένας αρκεί (ηθελημένα ή μη) για να δημιουργήσει πρόβλημα και στον πωλητή και στον αγοραστή...Λογικές είναι οι προτάσεις σου,αλλά αποκλείεις (πέρα των οφθαλμοφανέστατων περιπτώσεων) κάποιος να "αποφανθεί" οτί κάτι δεν είναι αυθεντικό και να μην έχει δίκιο?Ποιός θα "καθαρίσει" το όνομα του πωλητή τότε?Θα χει άδικο αν τον μηνύσει μετά?(Προς Θεού,δεν αναφέρομαι στη συγκεκριμένη περιπτωση που κακώς -κατά τη γνώμη μου- δημοσιοποιήθηκε.)  

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν μου επιτρέπετε , και επειδή γράφετε στο  post σας « Τα σχόλια.... Δικά σας», αλλιώς δεν θα είχα πάρει το θάρρος να παρέμβω,  πιο σώφρον θα ήταν κατά τη γνώμη μου. όχι να πάτε στον Δικηγόρο σας (προφανώς συμβουλευτικά, διότι ουδεμία άλλη αρμοδιότητα έχει ένας Δικηγόρος), αν δεν σας ζητήσει συγνώμη ο κύριος Yameth, αλλά να πάτε πριν κάνετε post αυτό το thread.  Ελπίζω να ήμουν κατανοητός.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σας ζητήσει συγνώμη ο κύριος Yameth

 

Για το Θεό σας,κύριος γράφουμε όταν ξέρουμε το επίθετο του άλλου προσώπου.Κύριος Yameth και κύριος...S9F προκαλούν -αν μη τι άλλο- γέλιο... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για το Θεό σας,κύριος γράφουμε όταν ξέρουμε το επίθετο του άλλου προσώπου.Κύριος Yameth και κύριος...S9F αν μη τι άλλο προκαλούν γέλιο... ;D

 

Το τί προκαλεί γέλιο στον καθένα, κατά περίπτωση διαφέρει. Πάντως η δική μου πρόθεση  δεν ήταν να προσβάλλω προκαλώντας γέλιο.

 

edit:Εξίσου γέλιο μπορεί να προκαλεί σε κάποιον άλλον το να απευθύνομαι στον πληθυντικό σε ένα nick (με άγνωστα λοιπά στοιχεία). Δεν είναι αυτό το ζητούμενο κατά τη γνώμη μου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τον αριθμό Ζ6..... η κιθάρα είναι του 2006. Άνοιξα το Fender Frontline 2006 περιοδικό μου και τέτοιο μοντέλο όντως δεν υπάρχει.

Τα 60th Anniversary Tele- που αναφέρθηκε- μοντέλα έχουν:

1)Jeweled headstock inlay

2)Stamped commemorative neckplate

3)American species specs with Vintage Reissue pickups

4)Pearloid dot position markers

5)Custom silver solarium case.

Η γέφυρα δεν είναι Standard, επίσης το χέρι δεν είναι Vintage - 22 τάστα, μοντέρνα κλειδιά.

Custom classic δεν είναι, American Deluxe ούτε, Vintage επίσης. Οι Αmerican Standard έχουν χέρι μ' αυτόν τον λογότυπο και κλειδιά, η γέφυρα είναι όμως μοντέρνα χωρίς πλαϊνά και με 6 ξεχωριστά ρυθμιζόμενα saddles και όχι 3, επίσης ο neck μαγνήτης ρυθμίζεται από εξωτερικές βιδες.

Η Highway 1 που έχει 22 τάστα έβγαινε το 2006 σε 3 color sunburst, crimson red transparent, honey blonde transparent.

Texas, Nashville, Koa, Light Ash δεν είναι, οπότε βγάλτε μόνοι σας τα συμπεράσματά σας.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άθλημα δεν το κατέχω, αλλά αναλύσεις σαν του Νestora θα ήταν τέλειο να υπήρχαν στις αγγελίες.

 

Ίσως αν είχαν δικαίωμα μόνο αυτοί με το θετικό κάρμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι καλό θα ήταν να μιλήσει και κάποιος με τον Καγκμάκη και να τον ενημερώσει περί της χρήσης του ονόματός του στο θρεντ αυτό.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου